İnceleme Redmi 5 Plus

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
redmi 5 plus için donanimhaber'de şöyle söylenmiş: "arkadaşlar geçen hafta hepsiburada'dan mavi rengini alarak bende aranıza katıldım. Telefonun sağlamlığını test ederken hafif çapraz esnettiğimde yarım santimetre kadar çok kolay yamuldu. Kasa yamulması yaşayan oldumu hiç, yoksa bu bir üretim hatasımıdır?". Eğer bu doğruysa bu telefonu cepte taşımak büyük risk.
bu fiyattaki telefonu sağlamlık testine tutmakta ne bilim...

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
redmi 5 plus için donanimhaber'de şöyle söylenmiş: "arkadaşlar geçen hafta hepsiburada'dan mavi rengini alarak bende aranıza katıldım. Telefonun sağlamlığını test ederken hafif çapraz esnettiğimde yarım santimetre kadar çok kolay yamuldu. Kasa yamulması yaşayan oldumu hiç, yoksa bu bir üretim hatasımıdır?". Eğer bu doğruysa bu telefonu cepte taşımak büyük risk.

Hocam kaç gündür telefonu araştırıyorsunuz bir sürü haber okudunuz. Sürekli donanımhaberden yorumları paylaşmayın kimsenin oradaki yorumlara ihtiyacı yok. Burda kullanan arkadaşlara sorun cevabınızı alın. Dikkatimi özellikle çektiniz kusura bakmayın ama aşırı pirpiriklisiniz. Orta segment telefon alıyorsunuz farkında değilsiniz ama amiral gemi özellikleri aramaya başladınız. Redmi 5 plusu alın kimseyi dinlemeyin. Bende taşıdım telefonu cebimde ablamda. Üstüne üstlük ablam çantada onca malzeme içinde de taşıdı ne bir darbe oluştu ve bir ezilme ne bir kırılma oluştu. Telefonu özellikle bükmeye çalışırsanız her telefon ya bükülür ya kırılır zaten mantık olarak.
Ve aynı yorumu forumun farklı yerlerine kopyala yapıştır yapmanıza da gerek yok bi yere yazın cevap verirler zaten. Bilgi kirliliği oluşuyor böyle.
Sorularınız neyse yek seferde sorun cevaplarınızı alın. Siz sadece gps için neredeyse 10 kişiye sordunuz hepsinin olumlu veya olumluya yakın cevap vermiş olması bile sizi tatmin etmemişe benziyor.
Bence bi tam olarak ne istediğinizi kendinize sorun sonra cidden neyi merak ediyorsanız bir defa sorun cevabınızı alın kafanıza yatarsa telefonu alın yatmazsa başka telefona yönelin

magellan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cuneyt kaya
Cihazım
mi5 + mi5s
Konular
24
Ben 8 yaşında kızıma aldım. Tablet niyetine kullansın diye.
Kapaklı kılıfla kullanıyor.
Hergün yere düşürüyor, küt sesi duyoyorum çalışma masasında parkeye, koridor seramik üstüne düştü.
Hala çalışıyor sorun yok.
Öyle eğilip bükülme falan yok rahat olun.

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14

Buradaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyor ve denildiği gibi, bu fiyata alınabilecek en güzel telefonlardan birisi ve ütopik şeyler beklemeyin hocam. eğer telefonla ilgili bir şüphen varsa başka alternatif modeller mevcut yani. Ama arkadaşımızın dediği gibi çok pirpirikli davranıyorsun bu konuda angel~~

Blood4blood

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eda
Cihazım
Asus zenfone
Konular
0
Merhaba,redmi 5 plus almak istiyorum.Tam bir f/p telefonu.Fakat bu sar degeri niye boyle yuksek? :( Telefonu cok kullaniyorum.Uzun sureli kullanimlarda sıkıntı yasayanlar var mi? Ayni sey mia1 falan icinde gecerli.Xiaomi istiyorum ama su sar degerleri beni korkutuyor.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Merhaba,redmi 5 plus almak istiyorum.Tam bir f/p telefonu.Fakat bu sar degeri niye boyle yuksek? :( Telefonu cok kullaniyorum.Uzun sureli kullanimlarda sıkıntı yasayanlar var mi? Ayni sey mia1 falan icinde gecerli.Xiaomi istiyorum ama su sar degerleri beni korkutuyor.
İlk defa sar değeri beni korkutuyor diyen biri çıktı :)
Şu ana kadar milyonlarca insan Xiaomi binlerce insan ise redmi 5 plus kullandı kimse sar değerinin yüksek, rahatsız edici vs olduğunu söylemedi. Kesinlikle yüksek falan değil. Şuan ki şartlarda olması gerektiği gibi. İnsan sağlığına ciddi anlamda bir zararı söz konusu olamaz. Günümüzde artık replika telefonlarda bile sar değerleri ciddi bir sorun değilken orjinal nereden çıktığı belli markaların sar değerlerinin bu kadar da kötü düşünülmemesi kanaatindeyim :)
Sar değeri uluslararası standartlarda ki öyle olmasa bu marka BTK'dan geçebilir mi?
Geçtiğine,onca ülkede satılıp Appleye samsunga kafa tutmaya başladığına göre demek ki sar değeri ciddiyet arz etmiyor :)

Blood4blood

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eda
Cihazım
Asus zenfone
Konular
0
İlk defa sar değeri beni korkutuyor diyen biri çıktı :)
Şu ana kadar milyonlarca insan Xiaomi binlerce insan ise redmi 5 plus kullandı kimse sar değerinin yüksek, rahatsız edici vs olduğunu söylemedi. Kesinlikle yüksek falan değil. Şuan ki şartlarda olması gerektiği gibi. İnsan sağlığına ciddi anlamda bir zararı söz konusu olamaz. Günümüzde artık replika telefonlarda bile sar değerleri ciddi bir sorun değilken orjinal nereden çıktığı belli markaların sar değerlerinin bu kadar da kötü düşünülmemesi kanaatindeyim :)
Sar değeri uluslararası standartlarda ki öyle olmasa bu marka BTK'dan geçebilir mi?
Geçtiğine,onca ülkede satılıp Appleye samsunga kafa tutmaya başladığına göre demek ki sar değeri ciddiyet arz etmiyor :)
O konuda biraz pimpirikli oldugumdan dolayi sanirim :) Tesekkurler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Aşağıda bağlantısını verdiğim açıklama zannediyorum aklınızdaki soruları büyük ölçüde giderecektir.

Duyuru - Xiaomi Telefonların İthalat Süreci ve Güvenilirliği

Soners

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Soner
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Arkadaşlar merhaba 4 gündür redmi5 plus kullanıyorum,bir uygulamayı açtığımızda örnek instagram yada tarayıcı yukarda durum çubuğu sürekli sabit duruyor bütün ayrları karıştırdım bulamadım ama

Üst Alt