Mod Redmi 5 Plus Spectrum Mod [Denge/Tasarruf/Güç][ROOT][KERNEL][MIUI 10/11]

BOZd46

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Bende Fifa Mobile oynuyorum genelde menüde, maçta hafif kasma oluyordu bu kerneli yükledim. gaming ayarında hiç kasma yok.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Son durum bu su anda. Açıkçası beni fazlasıyla tatmin etti 48 saat+ ve %20 şarj kaldı 9 saat ekran süresi aldım 10 saat üzeri ekran süresi vereceği kesin. Başka roma geçmeyi düşündüğüm için şimdilik sonuç bu. Oyun oynamayan biriyseniz kesinlikle Energy Mod sizi tatmin edecektir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-15-19-57-50-046_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-07-15-19-57-50-046_com.miui.securitycenter.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2019-07-15-19-57-47-189_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-07-15-19-57-47-189_com.miui.securitycenter.jpg
    243 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2019-07-15-19-57-53-192_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-07-15-19-57-53-192_com.miui.securitycenter.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 39

fragmagedon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ASD
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Hocam ellerinize salık ama keşke redmi note 4 mido-cular içinde olsaydı keşke

Play store üzerinden Spectrum uygulamasını indirip, Ethereal veya Franco kernel gibi destekleyen custom kerneller ile siz de kullanabilirsiniz.
Konu sahibinin belirttiği gibi günlük kullanımda pil koruma modları hem yeterli oluyor hem de ekran süresini tatmin edici şekilde arttırıyor.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Son durum bu su anda. Açıkçası beni fazlasıyla tatmin etti 48 saat+ ve %20 şarj kaldı 9 saat ekran süresi aldım 10 saat üzeri ekran süresi vereceği kesin. Başka roma geçmeyi düşündüğüm için şimdilik sonuç bu. Oyun oynamayan biriyseniz kesinlikle Energy Mod sizi tatmin edecektir.
Modlar arası geçiş yapılabilmesi güzel, ben oyun oynayan biriyim oyun oynarken oyun moduna , oyun bitince energy moduna alıyorum gayet tatmin edici. Ekran süresine fazla takılmamak gerektiği kanaatindeyim sonuçta cihazlarımız her şekilde günü rahat çıkarıyor

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Modlar arası geçiş yapılabilmesi güzel, ben oyun oynayan biriyim oyun oynarken oyun moduna , oyun bitince energy moduna alıyorum gayet tatmin edici. Ekran süresine fazla takılmamak gerektiği kanaatindeyim sonuçta cihazlarımız her şekilde günü rahat çıkarıyor
Ben telefonda oyun oynayan birisi değilim o yüzden tek beklentim bekleme süresi ve ekran süresini arttırması bununda fazlasıyla yaptı. Anlamadığım kadarıyla şu anda herkes istediğini almış durumda güzel bir durum :D

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Play store üzerinden Spectrum uygulamasını indirip, Ethereal veya Franco kernel gibi destekleyen custom kerneller ile siz de kullanabilirsiniz.
Konu sahibinin belirttiği gibi günlük kullanımda pil koruma modları hem yeterli oluyor hem de ekran süresini tatmin edici şekilde arttırıyor.
tewekkurler hocam boyle proqramin var oldugunu biliyorum ama soylediginiz kernelleri bir ara kulandim ama hic memnun olmadim hic birinden benim suanki ideal kernelim englezos oda spectrum uygulamsini desteklemiyor

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısacası: Bu yama çekirdek modlarının değiştirilmesini basitleştirmek için yapıldı. Daha iyi performans / güç tasarrufu sağlamak için artık çekirdek ayarlarını kernel düzenleyici uygulamalar aracılığıyla manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Modlar doğrudan tek dokunuşla uygulamadan değiştirilebilir. Oyunlarda çok FPS kazanım sözü vaat edilmiyor ancak FPS daha stabil olacak.

GEREKLİ OLANLAR;
1- Magisk / SuperSU
2-

DİKKAT; @Darkblues Tarafından AOSP tabanlı bir romda denenmiş ve uyumsuz olduğunu bildirmiş bu nedenle sadece MIUI tabanlı romlarda deneyiniz.
DİKKAT; Kuruluma başlamadan önce kernel yedeği almayı unutmayın.
DİKKAT; Cihazı yeniden başlattığınızda istediğiniz modun uygulanması için başka bir moda geçiş yapıp ardından tekrar istediğiniz moda geçiş yapın.

KERNEL YEDEĞİ NASIL ALINIR?
Herhangi bir ROOT yetkisi olan yada TWRP dosya yöneticisi üzerinden "system\lib\modules" yoluna gidip "modules"
klasörünün yedeğini alın.
TWRP üzerinden BACKUP kısmına girip "BOOT" kısmını yedekleyin işlem tamamdır.

KURULUM;
1- Spectrum1231243.zip dosyasını dışarı çıkarın ve çıkan 3 dosyayı telefona kopyalayın ve TWRP geçiş yapın
2- TWRP-Install
3- Sırasıyla

(1- Init.d-Injector_v2.3.zip

2- Init.d-Config.zip
3- Genom-MIUI-Mod.zip )
dosyalarını flashlayın
4- Cihazı yeniden başlatın
5- Cihaz açılınca "Spectrum" uygulamasını açıp ROOT yetkisini verin
6- Kurulum bitti :)

MODLARIN YETENEKLERİ;

1-Balanced: Standart cihaz frekansları kullanılır, çekirdek konfigürasyonu daha iyi yanıt verme, pürüzsüzlük ve enerji tasarrufu için özenlice ayarlanmıştır.

2-Game: Daha yüksek CPU (2.2GHz) ve GPU (725 MHz) frekansları kullanılır, karelerin akıcılığı ve hızı çok daha iyidir, güç tasarrufu parametrelerinin çoğu devre dışı bırakılır, farklı yükler için düzeltilmiş frekans dağılımı uygulanır. Bataryada sorununuz olmadığında, sadece zorlu oyunlarda veya işlem gücü gerektiren uygulamalarda kullanmanızı öneririm.

3-Energy saving: Düşük CPU(4 Çekirdek 1.4Ghz 4 Çekirdek kapalı) ve GPU(320 Mhz) frekansları kullanılır, çekirdekteki tüm güç tasarrufu parametreleri dahil edilir. Basit oyunlar oynatabilir. Daha ağır uygulamalarda olması gerekenden ağır kalırsınız. Mod telefonun 1-2 saat daha uzun süre çalışmasına olanak sağlayabilir. (ALINTI;Kişisel olarak, 8-9 saat arasında ekran süresi alırken, şimdi 10-11 saat alıyorum)

Ufak bilgi; Bildirim paneline uygulamanın kısayolunu ekleyip ihtiyacınız olduğunda hızlıca modu değiştirebilirsiniz.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Balanced

Game

Energy saving

Kaynak:
Hocam eu romda denedim ve 80bin küsürlere ulaşamadim 76bin küsüredeckernel adiatorle oc yaparak aldım performans modu bende o kadar AnTuTu çıkartıyormiyir

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam eu romda denedim ve 80bin küsürlere ulaşamadim 76bin küsüredeckernel adiatorle oc yaparak aldım performans modu bende o kadar AnTuTu çıkartıyormiyir
Ya bir yerde yanlış yaptınız yada başka bir sorun var 83K alabildim.

Üst Alt