Mod Redmi 5 Plus Spectrum Mod [Denge/Tasarruf/Güç][ROOT][KERNEL][MIUI 10/11]

forcestop

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
GM 4G
Konular
3
Hocam injector zipi yüklerken error 1 hatası alıyorum orange fox 10.3 kullanıyorum eu romun en son sürümü 11.0.2 yüklemeye çalışıyorum

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam injector zipi yüklerken error 1 hatası alıyorum orange fox 10.3 kullanıyorum eu romun en son sürümü 11.0.2 yüklemeye çalışıyorum
Es geçin sistem açıldıktan sonra magisk ile yükleyin

Alicandrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Red mi 5 plu
Konular
2
Arkadaşlar ben kurdum MIUI 11.0.3 eu yüklendikten sonra wifi açılmıyor ne yaptıysam düzelmedi şuan mobil veriden giriyorum var mıdır çözümü sırayla yükledim işlemleri yaptım yüklüyor ama ne ana sayfa da var ne de panel.duzenleme de gözüküyor

umutcandrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umutcan
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Arkadaşlar ben kurdum MIUI 11.0.3 eu yüklendikten sonra wifi açılmıyor ne yaptıysam düzelmedi şuan mobil veriden giriyorum var mıdır çözümü sırayla yükledim işlemleri yaptım yüklüyor ama ne ana sayfa da var ne de panel.duzenleme de gözüküyor
sorunu buldum sorun twrpden kaynaklıymış

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısacası: Bu yama çekirdek modlarının değiştirilmesini basitleştirmek için yapıldı. Daha iyi performans / güç tasarrufu sağlamak için artık çekirdek ayarlarını kernel düzenleyici uygulamalar aracılığıyla manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Modlar doğrudan tek dokunuşla uygulamadan değiştirilebilir. Oyunlarda çok FPS kazanım sözü vaat edilmiyor ancak FPS daha stabil olacak.

GEREKLİ OLANLAR;
1- Magisk / SuperSU
2-

DİKKAT; @Darkblues Tarafından AOSP tabanlı bir romda denenmiş ve uyumsuz olduğunu bildirmiş bu nedenle sadece MIUI tabanlı (Android 8.1) romlarda deneyiniz.
DİKKAT; Kuruluma başlamadan önce kernel yedeği almayı unutmayın.
DİKKAT; Cihazı yeniden başlattığınızda istediğiniz modun uygulanması için başka bir moda geçiş yapıp ardından tekrar istediğiniz moda geçiş yapın.

KERNEL YEDEĞİ NASIL ALINIR?
Herhangi bir ROOT yetkisi olan yada TWRP dosya yöneticisi üzerinden "system\lib\modules" yoluna gidip "modules"
klasörünün yedeğini alın.
TWRP üzerinden BACKUP kısmına girip "BOOT" kısmını yedekleyin işlem tamamdır.

KURULUM;
1- Spectrum1231243.zip dosyasını dışarı çıkarın ve çıkan 3 dosyayı telefona kopyalayın ve TWRP geçiş yapın
2- TWRP-Install
3- Sırasıyla

(1- Init.d-Injector_v2.3.zip

2- Init.d-Config.zip
3- Genom-MIUI-Mod.zip )
dosyalarını flashlayın
4- Cihazı yeniden başlatın
5- Cihaz açılınca "Spectrum" uygulamasını açıp ROOT yetkisini verin
6- Kurulum bitti :)

MODLARIN YETENEKLERİ;

1-Balanced:
Standart cihaz frekansları kullanılır, çekirdek konfigürasyonu daha iyi yanıt verme, pürüzsüzlük ve enerji tasarrufu için özenlice ayarlanmıştır.

2-Game: Daha yüksek CPU (2.2GHz) ve GPU (725 MHz) frekansları kullanılır, karelerin akıcılığı ve hızı çok daha iyidir, güç tasarrufu parametrelerinin çoğu devre dışı bırakılır, farklı yükler için düzeltilmiş frekans dağılımı uygulanır. Bataryada sorununuz olmadığında, sadece zorlu oyunlarda veya işlem gücü gerektiren uygulamalarda kullanmanızı öneririm.

3-Energy saving: Düşük CPU(4 Çekirdek 1.4Ghz 4 Çekirdek kapalı) ve GPU(320 Mhz) frekansları kullanılır, çekirdekteki tüm güç tasarrufu parametreleri dahil edilir. Basit oyunlar oynatabilir. Daha ağır uygulamalarda olması gerekenden ağır kalırsınız. Mod telefonun 1-2 saat daha uzun süre çalışmasına olanak sağlayabilir. (ALINTI;Kişisel olarak, 8-9 saat arasında ekran süresi alırken, şimdi 10-11 saat alıyorum)

Ufak bilgi; Bildirim paneline uygulamanın kısayolunu ekleyip ihtiyacınız olduğunda hızlıca modu değiştirebilirsiniz.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Balanced

Game

Energy saving

Kaynak:
Hocam bu kernel yüklemesinde telefon resetlenmiyor değilmi yedek alıp flaşlamak yeterlidir sanırım

BurakAvci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Redmi5Plus
Konular
0
Bunu Android 9 Miui11'de uygulayabilir miyiz?

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Bu moda gerek var mı?
Android 8.1 Miui 10 eu kullanıyorum.