Rehber Redmi 5 Plus için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Telefon mi ekranında kalıyor fastboot u açtığımda fastboot resmi gelip sonra gene mi ekranına döndürüyor. (Uygulamalarda hata veriyordu restart yaptım telefonu bu hale geldi). Hangi tuşa (ve kombinasyonu denediysemde hep mi ekranında takılıyor)
Telefon tuş takımları sağlam mı peki ? takılı kalan bir tuşu şu bu olmasın. eğer sağlam ise teamwiver veya alpemix id gönder yardımcı olmaya çalışayım.

Alper SolakHan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Telefon tuş takımları sağlam mı peki ? takılı kalan bir tuşu şu bu olmasın. eğer sağlam ise teamwiver veya alpemix id gönder yardımcı olmaya çalışayım.

şuan başkasının pc deyim ve şehir dışındayım eve gittiğimde özelden yazsam uygun olursan konuşuruz. Teşekkürederim şimdilik.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
şuan başkasının pc deyim ve şehir dışındayım eve gittiğimde özelden yazsam uygun olursan konuşuruz. Teşekkürederim şimdilik.
rica ederim. Yazdığınızda uygun olursam yardımcı olmaya çalışırım.

hamzaguzel0806

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hamza
Cihazım
red mi 5 plus
Konular
0
hocam ben telefonu flash larken yanlışlıkla cleen all seçtim . sonra kilitlendi tabi tel . arka kapağını açarak flaşlama işlemi yaptım ama global romu kabul etmedi çin sürümü yükledim mecbur böyle olunca açıldı telefon. şimdi tekrar global roma nasıl geçebilirim ne yapıyosam olmadı :(

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
hocam ben telefonu flash larken yanlışlıkla cleen all seçtim . sonra kilitlendi tabi tel . arka kapağını açarak flaşlama işlemi yaptım ama global romu kabul etmedi çin sürümü yükledim mecbur böyle olunca açıldı telefon. şimdi tekrar global roma nasıl geçebilirim ne yapıyosam olmadı :(
Bootloader kilidi kapalı ise mi unlock ile tekrar açmayı deneyiniz

memososisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
6

ugurcan0634

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğurcan Buda
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
0
Unbrick Redmi 5 Plus
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Redmi 5 Plus için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Redmi 5 Plus için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)

Hocam Bunları Yaptıktan Sonra Cihaz Sıfırlanıyor Demi Şuanda Kaçak İmei li Cihaz Kullanıyorumda

Aliyılmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali yilmaz
Cihazım
Mi 5
Konular
2
REDMİ 5 PLUS VAR FAKE ROM ARKA KAPAĞI ACTIM GÖRÜYOR FASTBOOT ROM ATIYORUM BİTİYOR AMA AYNI YARDIMCI OLABLECEK VARMI

05519480786uxuxu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Skmtir
Cihazım
Popo
Konular
1
Elinize sağlık hocam. Umarım bu cihaza sahip olup da, bu duruma düşen birileri olmaz. Çok yararlı bir konu ama dediğim gibi, umarım kimse muhtaç kalmaz bunu yapmaya :)
Hocam ben yaptım sistem yükledim telefonu bir arkadaştan satın aldım redmi5 plus ancak kendi kendine Kapanmış açılmıyor daha önceki sistemi bilmiyor bende zorlanıyorum kilidi kapalı edl modu aldım android yükledim 2-3 saat oldu açılmadı bataryayı söktüm bu sefer oda gitti ve hep read hello packet diyor yardım edin

Üst Alt