Rehber Redmi 5 Plus için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
hocam sürekli can not read from port COM4 hatası alıyorum, nasıl düzeltirim? çin developer rom işe yarar mı?
Kullandığın kablo sağlam mı sürücüleri doğru yükledin mi?

Redmi 5 plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memososisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
6
Kullandığın kablo sağlam mı sürücüleri doğru yükledin mi?

kullandığım kablo çok sağlam değil, surucuları doğru yüklediğimi düşünüyorum. qdloader sürücüleri değil mi? hocam maalesef özelden mesaj yollayamıyorum çünkü telefon doğrulaması istiyor ve telefonuma da ulaşamıyorum, brick oldu ya cihaz. siz yarın kaçta müsait olabilirsiniz yani perşembe günü. o zaman buraya yazın ben de teamviewer kodumu atayım.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
kullandığım kablo çok sağlam değil, surucuları doğru yüklediğimi düşünüyorum. qdloader sürücüleri değil mi? hocam maalesef özelden mesaj yollayamıyorum çünkü telefon doğrulaması istiyor ve telefonuma da ulaşamıyorum, brick oldu ya cihaz. siz yarın kaçta müsait olabilirsiniz yani perşembe günü. o zaman buraya yazın ben de teamviewer kodumu atayım.
Şimdi de atabilirsin

memososisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
6
Şimdi de atabilirsin

hocam sonunda china miui11 versiyonunu yükledim ama halbuki ben global kullanıyormuşum. hocam benimki zaten Globalmiş, China Stable MIUI11 yükleyince fark ettim. Xiaomi Redmi 5 Plus global romu, clean all diyerek flaşlasam, fastboot modda, sıkıntı olur mu? Yine brick olur mu cihaz?

memolici171

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
deniz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
4
bu yontem ile fake rom yüklü telefonu düzeltebilen varmı denemek istiyorum ama bozulur diye korkuyorum

hayaldunya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahmut
Cihazım
im6
Konular
0
arkadaşlar global vince rom yükledim cihaz brick oldu meğerse cihaz eu imiş, şimdi çalışmnıypr ve eu fastboot rom bulamadım yardımcı olabilecek varmı

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
arkadaşlar global vince rom yükledim cihaz brick oldu meğerse cihaz eu imiş, şimdi çalışmnıypr ve eu fastboot rom bulamadım yardımcı olabilecek varmı
Global ile eu genelde aynı şeydir. Buradan istediğinizi indirin.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper SolakHan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB cihazı çıkmıyor onun yerine android phone çıkıyor ama bunun driverlerini güncelleyebildim. Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) bu da gözükmedi. Flash ederken 'partition flashing is not allowed' sorunu veriyor sanırım bunun için mi'den izin istemek gerekiyor. Bunu yapmadan genede flash edebilir miyim çünkü mi hesabı hiç oluşturmamıştım telefonda ? Yoksa işin ehli birine mi bırakayım bu işi?

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB cihazı çıkmıyor onun yerine android phone çıkıyor ama bunun driverlerini güncelleyebildim. Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) bu da gözükmedi. Flash ederken 'partition flashing is not allowed' sorunu veriyor sanırım bunun için mi'den izin istemek gerekiyor. Bunu yapmadan genede flash edebilir miyim çünkü mi hesabı hiç oluşturmamıştım telefonda ? Yoksa işin ehli birine mi bırakayım bu işi?
Telefon fastboot veya edl modunda değilse dediğiniz hs-usb olarak görünmez. Telefon açılır durumda mı taktınız .*

Alper SolakHan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Telefon fastboot veya edl modunda değilse dediğiniz hs-usb olarak görünmez. Telefon açılır durumda mı taktınız .*

Telefon mi ekranında kalıyor fastboot u açtığımda fastboot resmi gelip sonra gene mi ekranına döndürüyor. (Uygulamalarda hata veriyordu restart yaptım telefonu bu hale geldi). Hangi tuşa (ve kombinasyonu denediysemde hep mi ekranında takılıyor)

Üst Alt