Yardım Redmi 5 plus dokunmatik sorunu

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Arkadaşlar dokunmatik teklemeye başladı.Ekran koruyucudan sandım değştirdim düzelmedi.Rom attım hala aynı sorun var.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Bazen şans eseri düzelebilir bazen daha kötü olabilir bazen de sizde de olduğu gibi hiçbişey olmaz. Dediğim gibi bu tür şeyler geçici çözümler oluyor genelde ve bilmeyen biri için bir süre telefonsuz kalma ve cebinizin yanması riskini taşıyor. İlla cebinizden para çıkacaksa bu para ekran değiştirmek için olsun. Çünkü kesin diyebileceğimiz (tabi kronik sorunlara ve şansa bağlı olarak) tek çözüm yolu ekran değişimi

Ekran değiştirenler aynı sorunu yaşıyormuş

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Ekran değiştirenler aynı sorunu yaşıyormuş
Bu her cihaz için geçerli olan bişey ki? 10k lık telefon da alsan yine sorun yaşayabilirsin. Teknoloji işi her zaman şans işi. Bak R5P kullananların çoğunda Ghost Screen var ama bugün birine sorduğumda bende Ghost screen hiç olmadı dedi (Kronik bir sorun demelerine rağmen) Yani atalım o zaman çöpe telefonlarımızı? Hepimiz zenginiz nasıl olsa yeni bi cihaz alıveririz canım ne olucak dimi :D
Şansına kalmış bişey arkadaşım. Sorun olup olmayacağını bilemezsin. Cebinden para da çıksa bi şekilde her yolu deneyeceksin. E bişeyler olmuyorsa hala ekran değiştireceksin başka aklına daha mantıklı bişey geliyorsa onu yaparsın (ha param olsa yeni cihaz alırım tabi o başka)

Oyla:

DayDreamer01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berk
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
32
Benim telefon ithalatçı garantili acaba bu sorun yüzünden garantiye göndersem telefonla burda mı ilgileniyorlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim telefon ithalatçı garantili acaba bu sorun yüzünden garantiye göndersem telefonla burda mı ilgileniyorlar
Bide telefonu değiştirme ihtimali nedir

Oyla:

emrek016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Ben gönderdim aynı sorundan kaynaklı. Servis bi şekilde garanti dışı bırakmak için elinden geleni yapıyor. Siz yine de deneyin isterseniz şansınızı.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

DayDreamer01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berk
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
32
Ben gönderdim aynı sorundan kaynaklı. Servis bi şekilde garanti dışı bırakmak için elinden geleni yapıyor. Siz yine de deneyin isterseniz şansınızı.

Telefonu yaptılar mı peki

Oyla:

emrek016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Telefonu yaptılar mı peki
Sıvı teması olmamasına rağmen sıvı teması dediler.Uzlaşamadık hiç bir şekilde. Uğraşılmaz bunlarla gerçekten. Geri istedim. Parasını verip yaptırdıktan sonra dışarıda yaptırırım.

Oyla:

hakmut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Konular
1
22 mayısta denedim bu videoda anlatılan yöntemi ve hala sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum. Öncesinde onlarca rom değiştirmiştim hiçbir işe yaramamıştı ama soketleri saf alkolle temizlediğimde sorun ortadan kalktı.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu video da adam telefonun arka kapagini cikarip ekran soketini alkol ile fırçalayın düzeliyor demiş.
Dün akşam denedim ekran soketini söktüm kolonya ve diş fırçası ile üzerinden geçtim dün akşamdan beri sorunsuz çalışıyor. Tel Redmi 5 plus

Oyla:

emrek016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Soket temizliği sonrası 3. günde tekrar başladı. Bu da geçici bir çözüm maalesef. Hayal kırıklığı oldu.

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
22 mayısta denedim bu videoda anlatılan yöntemi ve hala sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum. Öncesinde onlarca rom değiştirmiştim hiçbir işe yaramamıştı ama soketleri saf alkolle temizlediğimde sorun ortadan kalktı.
Bende alkolle iyice temizledim hiç bir şey değişmedi. Miui 9 yükledim telefon rahatladı mesaj felan yazamıyordum. Oyun oynanmıyordu. Miui 11 de dokunmatik sorunu daha çok var. Miui 9 dada oluyor ama 11 de kasma donma aşırı oluyordu.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Sökmekle, temizlemekle falan hiç uğraşmayın. Eğer şu an için karşılayabilecek durumunuz varsa direk ekran değişimi yapın. Temizlik vs. bunlar çözüm olsa bile geçici çözümler. Her seferinde cihazın arka kapaını çıkarıp takıp temizlik mi yapacaksınız? Benim de dokunmatik sorunum vardı en son tamir ettirdim cihazımı

Oyla:
Üst Alt