Yardım Redmi 5 plus dokunmatik sorunu

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Arkadaşlar dokunmatik teklemeye başladı.Ekran koruyucudan sandım değştirdim düzelmedi.Rom attım hala aynı sorun var.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Mrb hocam varmı sıkıntı bizide bilgilendirebilirmisiniz
Kusura bakmayın hocam daha yapma fırsatı bulamadım. En yakın zamanda yapıp sizi bilgilendireceğim. Böyle bir çözüm var zaten intertten araştırdım bayaa. Termal bir sorun diyorlar. Öyle yani, ben haber edeceğim en kısa zamanda

Oyla:

emrek016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Arkadaşlar selam. Şu telefonun arkasını açıp soket temizleme olayını buradan görünce denemek istedim. Yaklaşık 2 yıldır bu telefonu kullanıyorum. Son 1 yıldır çile haline gelmeye başlamıştı iyice. Garantiye gönderdim sıvı teması dediler ve garantiye sokmadılar. Sıvı teması olmadı hiç bir şekilde. Neyse kaybedecek bir şey yok diye bende açtım. Ekran soketini çıkarıp diş fırçası yardımı ve kolonya ile temizledim. Hatta diğer soketlerden de bazılarını temizledim açmışken. Dünden beri kullanıyorum. Şimdilik sorun çözülmüş gibi görünüyor. Normal şartlar da kendini zaten 10 dk da belli ederdi. Son zamanlarda o kadar sık sıkıntı yaşamaya başlamıştım. Garanti soru işareti olmayıp yapmak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile yapabilir. Tırnakla çok rahat bir şekilde açtım ben bilginize..

Oyla:

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Arkadaşlar selam. Şu telefonun arkasını açıp soket temizleme olayını buradan görünce denemek istedim. Yaklaşık 2 yıldır bu telefonu kullanıyorum. Son 1 yıldır çile haline gelmeye başlamıştı iyice. Garantiye gönderdim sıvı teması dediler ve garantiye sokmadılar. Sıvı teması olmadı hiç bir şekilde. Neyse kaybedecek bir şey yok diye bende açtım. Ekran soketini çıkarıp diş fırçası yardımı ve kolonya ile temizledim. Hatta diğer soketlerden de bazılarını temizledim açmışken. Dünden beri kullanıyorum. Şimdilik sorun çözülmüş gibi görünüyor. Normal şartlar da kendini zaten 10 dk da belli ederdi. Son zamanlarda o kadar sık sıkıntı yaşamaya başlamıştım. Garanti soru işareti olmayıp yapmak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile yapabilir. Tırnakla çok rahat bir şekilde açtım ben bilginize..
Bende de tırnak yok :). Ama ilerde tekrardan olursa bir daha temizlemenizde fayda var yeniden nüks edebliyormuş. Sorun malzemeden kısma olabilir. Ben daha açmadım ama kesin açacam garantiden umut beklemem çok sorun yaşadım zamanında.

Oyla:

emrek016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Bu telefon beni Xiaomi markasından soğuttu. Değiştireceğim yakın zaman da Mi Note 10 Lite çok hoşuma gitti. Ama gözüm korkuyor artık markadan. İphone geri dönüş yapacağım sanırım.

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Paylaşımımın bir işe yaradığını duymak güzel :)))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

temizlik sonrası sorunum tamamen çözüldü benim 2 hafta oldu akıcı süper:)) tekrar olursa gene yaparım. Zaten temizlik bu ara vazgeçilmez :))

Şimdi Temizledim bakalım hocam inşallah düzelmiştir.

Oyla:

hamzaguzel0806

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hamza
Cihazım
red mi 5 plus
Konular
0
Şimdi Temizledim bakalım hocam inşallah düzelmiştir.
arka kapağını sökerken ekrana ve kasasına zarar vermemek gerek aman dikkat kendine güveni olmayan garantisi devam eden arkadaşlar hiç bulaşmasın kimsenin zarar görmesini istemem. Umarım düzelmiştir.

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
arka kapağını sökerken ekrana ve kasasına zarar vermemek gerek aman dikkat kendine güveni olmayan garantisi devam eden arkadaşlar hiç bulaşmasın kimsenin zarar görmesini istemem. Umarım düzelmiştir.
Bende bir değişiklik olmadı dokunma sıkıntısı hala devam ediyor. Iyicede alkolle temizledim diş fırçası ile.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Bende de dokunmatik sıkıntısı vardı. Bana da öneri olarak arka kapağın açılıp temizlenmesi söylenmişti bende gaza gelip yola koyuldum hemen gereksiz bir gazla tecrübesiz olduğum için haliyle beceremedim telefonun kasasının yan kısmını kırdım açarken ve kapak diye de ekranı kaldırıyormuşum onu da farkedemedim haliyle ekranda gitti dokunmatik de tamamen gitti. Anlayacağınız telefonsuzum şu an. Öyle gaza gelip de kesin çözüm niteliğindeymiş gibi bu işe kalkışıp benim durumuma düşmeyin. Bakın şu an param da yok baya baya 1 ay telefonsuz kalacağım. Kaldı ki temizleseniz bile bir süre sonra yeniden teklemeye başlayacaktır. Tek çözüm ekranı değiştirmek. Bende telefonu bozdum ama en azından ekranı da değiştirmiş olucam. Ghost Screen sorunu da vardı hem :)
Tabi işin eğlencesi bir yana yapabileceğinize inanıyorsanız, daha önceden tecrübe ettiyseniz yapın. Aksi halde telefon elinizde kalmasın. Ben iyi niyetli biri olarak ve böyle kötü bir olay tecrübe etmiş olarak uyarayım da yine de herkesin kendi bileceği iş

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Bende de dokunmatik sıkıntısı vardı. Bana da öneri olarak arka kapağın açılıp temizlenmesi söylenmişti bende gaza gelip yola koyuldum hemen gereksiz bir gazla tecrübesiz olduğum için haliyle beceremedim telefonun kasasının yan kısmını kırdım açarken ve kapak diye de ekranı kaldırıyormuşum onu da farkedemedim haliyle ekranda gitti dokunmatik de tamamen gitti. Anlayacağınız telefonsuzum şu an. Öyle gaza gelip de kesin çözüm niteliğindeymiş gibi bu işe kalkışıp benim durumuma düşmeyin. Bakın şu an param da yok baya baya 1 ay telefonsuz kalacağım. Kaldı ki temizleseniz bile bir süre sonra yeniden teklemeye başlayacaktır. Tek çözüm ekranı değiştirmek. Bende telefonu bozdum ama en azından ekranı da değiştirmiş olucam. Ghost Screen sorunu da vardı hem :)
Tabi işin eğlencesi bir yana yapabileceğinize inanıyorsanız, daha önceden tecrübe ettiyseniz yapın. Aksi halde telefon elinizde kalmasın. Ben iyi niyetli biri olarak ve böyle kötü bir olay tecrübe etmiş olarak uyarayım da yine de herkesin kendi bileceği iş

Ben çok dikkatli yaptım zarar vermeden videoları izleyerek ama kimseye tavsiye etmiyorum hiç bir değişiklik yok.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Ben çok dikkatli yaptım zarar vermeden videoları izleyerek ama kimseye tavsiye etmiyorum hiç bir değişiklik yok.
Bazen şans eseri düzelebilir bazen daha kötü olabilir bazen de sizde de olduğu gibi hiçbişey olmaz. Dediğim gibi bu tür şeyler geçici çözümler oluyor genelde ve bilmeyen biri için bir süre telefonsuz kalma ve cebinizin yanması riskini taşıyor. İlla cebinizden para çıkacaksa bu para ekran değiştirmek için olsun. Çünkü kesin diyebileceğimiz (tabi kronik sorunlara ve şansa bağlı olarak) tek çözüm yolu ekran değişimi

Oyla:
Üst Alt