Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Merhabalar. Ben mi 9t telefonumda vowifi sorunu yaşıyorum. Telefonda volte ve görüntülü arama mevcut ve aktif. Vowifi de aktif görünüyor. Simgesi bildirim çubuğunda çıkıyor. Ama arama yapınca "Sunucu hatası. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." yazıyor. wifi arama yapamıyorum. Sorun nedir, bilgisi olan var mı? Hattım vodafone ve sim 2 kullanıyorum.
Mi9T de vowifi vodafone ile ilgili bir sorun var. Üstünde uğraştık ama çözülemedi şimdilik.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Aosp romlarda vowifi etkinleştirmeyi size yakında gerekli işlemlerle anlatacağım :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_Ayarlar_20190829-183513.png
    Screenshot_Ayarlar_20190829-183513.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 87

oktaydemirtass

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oktay
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Mi5 eu beta 9.8.29 Vodafone volte çalıştı hocam emeğinize sağlık. Uzun süredir volteyi aktif edememiştim meğer qpts programıyla oluyormuş.
Önceden Vodafone volte için mesaj attığım da telefonunuz uyumlu değil diyordu şimdi uyumlu diyor birde telefon bir tık daha iyi çekmeye başladı gibi geldi bana

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-01-22-27-32-447_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2019-09-01-22-27-32-447_com.android.incallui.jpg
    144,3 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:

oktaydemirtass

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oktay
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Yalnız bu kısım hâlâ böyle

Ekli dosyalar

• IMG_20190901_231805.jpg
    IMG_20190901_231805.jpg
    288,8 KB · Görüntüleme: 72

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Türkcell de artık otomatk etkinleşiyor galiba Xiaomi ler benim mi 9 da direk açıldı bir işlem yapmadım.

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Öncelikle konuda çokça emeği bulunan üstadlara saygılar ve teşekkürler. Bir bilgilendirme ve teyit olması açısından cihazım mi8 çin üretimi, yurtdışı pasaport kayıtlı, eu stabil rom 10.3.6 kurulu hattım vodafone faturalı.(uygulayacak olanlar için gm9pro vodafone sim1 efs zip dosyasını kullandım)

Şu ana kadar olan vowifi girişimlerim başarısız olmuştu, rehberi de uygulamaya açıkçası çekiniyordum biraz, çetrefilli ve işler sarpa sarabilir diye, ancak bugün artık başka çarem kalmayınca bismillah çekip rehberi uyguladım.

İlk mesajda anlatım zaten gayet güzel, belki ilk mesaja tüm xiaomi driverlarının verildiği konu linki de iliştirilebilir, bir öneri.

Reboottan sonra vowifi özelliği çalışmaya başladı, buildprop düzenlemeye gerek kalmadı. Rehberi hazırlayan ustalarımızın elleri dert görmesin, tekrardan teşekkürler.

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
mmengi hocam vowifi özelliğinin wifi seçiciliği var mı? Kurumsal bir ağda mesela üniversite ağında vowifi özelliği aktifleşmiyor olabilir mi ? Öyle bir durum yaşıyorum çünkü şu an.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
mmengi hocam vowifi özelliğinin wifi seçiciliği var mı? Kurumsal bir ağda mesela üniversite ağında vowifi özelliği aktifleşmiyor olabilir mi ? Öyle bir durum yaşıyorum çünkü şu an.
sanıyorum kullanılan wifi modemin kendisinden veya kurumsal güvenlik ayarlarından dolayı vowifi kurumsal ağlarda çalışamıyor. çalıştığım yerde de aynı dert var, vowifi devreye girmiyor.

voxah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mi5
Cihazım
Mi5
Konular
0

vowifi hizmetinin aktif olabilmesi için aynı zamanda internet servis sağlayıcı ya da internet bağlantısı tarafında belli portların açık olması gerekiyor. Bazı durumlarda CGNAT kaynaklı evinizdeki internette bile vowifi hizmetini kullanamayabilirsiniz. Muhtemel durum: vowifi hizmetinin gerektirdiği portlar kurumsal ağ yöneticiniz tarafından engellenmiş veya aktif edilmemiş.

Son düzenleme:
Üst Alt