Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

frknkrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
K5 Plus
Konular
0
Siz turkcell hat kullanıyorsunuz diye biliyorum. Dosyalar T80 efs dosyaları turkcell için çünkü. TT için Gm8 den efs çıkardım ama içime çok sinmedi vodafone tanımları vardı içinde bir arkadaş denedi çalışmadığını söyledi. TT içinde efs düzenlemeniz gerekiyor.
Hocam bir ara bir T80 dosyaları vermiştim onlarda bir hata vardı 3 kişi o dosyayı çekmişti sonra o dosyayı silip çalışanını verdim siz acaba o hatalı olanı mı aldınız? elimde çalışan gm5 turkcell dosyaları da var hanımın mi5 de çalışıyor şuan, onuda deneyebilirsiniz ilk mesajdaki dosyaları güncelledik oradan alabilirsiniz. Orjinal efs nizi geri yükleyip onun üstüne yazıp deneyebilirsiniz.
Turkcell kullanıyorum. Sonradan verdiğiniz dosyayı aldım ilk mesajdaki dosyaları da denerim

frknkrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
K5 Plus
Konular
0
Siz turkcell hat kullanıyorsunuz diye biliyorum. Dosyalar T80 efs dosyaları turkcell için çünkü. TT için Gm8 den efs çıkardım ama içime çok sinmedi vodafone tanımları vardı içinde bir arkadaş denedi çalışmadığını söyledi. TT içinde efs düzenlemeniz gerekiyor.
Hocam bir ara bir T80 dosyaları vermiştim onlarda bir hata vardı 3 kişi o dosyayı çekmişti sonra o dosyayı silip çalışanını verdim siz acaba o hatalı olanı mı aldınız? elimde çalışan gm5 turkcell dosyaları da var hanımın mi5 de çalışıyor şuan, onuda deneyebilirsiniz ilk mesajdaki dosyaları güncelledik oradan alabilirsiniz. Orjinal efs nizi geri yükleyip onun üstüne yazıp deneyebilirsiniz.
Hocam yedek alırken FSG OEM ve Firmware yedeği aldım EFS yoktu bunlar yeterli mi restore için yoksa stock romu tekrar flashlayim mı ?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
hocam xiaomi lerde efs diye yazıyor ama sizde nasıl isimlendiriliyor bilemiyorum. Bizde yaklaşık 3-5 mb. lık bir partisyon efs. siz garanti olsun diye system,data dışında ne varsa yedekleyin derim. Romun efs ile direk ilgisi yok rom kurarak efs yi orjinale alamayabilirsiniz.

frknkrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
K5 Plus
Konular
0
hocam xiaomi lerde efs diye yazıyor ama sizde nasıl isimlendiriliyor bilemiyorum. Bizde yaklaşık 3-5 mb. lık bir partisyon efs. siz garanti olsun diye system,data dışında ne varsa yedekleyin derim. Romun efs ile direk ilgisi yok rom kurarak efs yi orjinale alamayabilirsiniz.
System data harici bunlar ve persist var 0mb gözüküyor bı deneyim bunları restore etmeyi olmazsa qpst ile stock romu flashlarim tüm partitionlari formatlayip stock olanı yazıyor qpst

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
GM5 Türk Telekom EFS dosyalarını çıkardım denemek isteyen arkadaşlara duyurulur.

Ekli dosyalar

• GM5_TT_EFS_NOUGAT.zip
    15,7 KB · Görüntüleme: 21

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Vodafone tr vowifi redmi note 3

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Mi5 Mi-Roomda T80_TCELL_EFS dosyasını kullanarak etkinleştirdim. Teşekkür ederim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

rascal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
0
arkadaşlar volte etkinleştirdildiğinde turkcell hattımın konuşma dakikalarını kullanmadığını, diğer görüşme adı altında ekstra fiyat yansıtıldığını farkettim. Bu gibi bir durum ile karşılaşan oldumu acaba ?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
arkadaşlar volte etkinleştirdildiğinde turkcell hattımın konuşma dakikalarını kullanmadığını, diğer görüşme adı altında ekstra fiyat yansıtıldığını farkettim. Bu gibi bir durum ile karşılaşan oldumu acaba ?
Daha öncede sormuştunuz atlamışım. Ben ve etrafımda kullanan kimsede böyle bir sıkıntı görmedim. Hangi efs yi kullanmıştınız rom ve telefon nedir. Turkcell ile görüştünüz mü bu durumu.

rascal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
0
telefon mi5s plus ve bütün romlarda aynı. miui romlarda sizin vermiş olduğunuz efs dosyalarını kullandım, aosplarda ise sadece ims ayarlarını girdiğimde volte otomatik aktif oluyordu. şirket hattı kullandığım için müşteri hizmetleri ile direk iletişime geçemedim.

Üst Alt