Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Aynı dosyaları değiştirmediğini farkedince silip attım aynı adda iki dosya oluyordu reboot sonrası baktığımda attığım dosyalar duruyordu ama degistirdigim dosyalar sanki eski tarihlilere dönmüştü restore yapıp tekrar deneyeceğim bu arada arz oreo romlarda boşuna uğraşmayin çalışmıyor yazılmış tüm romlar için geçerli mi bu

Yok hocam o mi5 için geçerli, redmi note 3 de aksine custom oreo romlarda çalışıyor. Modelden modele değişiyor deneyip bakmak gerekiyor.

ilkertr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
EFS explorer de sürükle bırak olmuyor, çözüm var mı?

degirmenci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
5
bende redmi 5 plus var bir çok yerde anlatılanları denedim mi globe rom yüklü *#*#86583#*#* bu kodla volteyi aktif ettim sonra bu arada hattım türktelekom online işlemlerde telefonum redmi 5 plus gözüküyor ama cihaz volte desteklemiyor yazıyordu sonra yeğenimin samsung s7 edge telefonuna hattımı takıp online işlemlerden volteyi aktif ettim hattı kendi telefonuma takınca yarım saat sonra volte etkin oldu artık aramalarda h+ ya düşmüyor lte de kalıyor ancak karşı tarafa sesim gitmiyor volteyi kapatınca sorun yok yeğenimin telefonundan volte açıkken kendi telefonumu arayınca sesle ilgili sıkıntı olmuyor kısaca benim anladığım türktelekomun redmi 5 plus tanımlı olmadığı için oluyor

ilkertr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
Çalışan VoLTE de çalışmaz oldu.
GM8_VODA_EFS dosyası kullamndım redmi note 5(pro)
Efs yedekten geri döndüm VoLte geri geldi

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Çalışan VoLTE de çalışmaz oldu.
GM8_VODA_EFS dosyası kullamndım redmi note 5(pro)
Efs yedekten geri döndüm VoLte geri geldi
Hocam çalışmaz konuyu takip ederseniz daha öncede belirttim bu efs ler eski model işlemciler için. Şu an için tr operatörlerinde vowifi veren yeni işlemcili bir telefon olmadığından efs çıkarabilecek bir rom yok. Gm9 pro romu çıktığında inceleyeceğim. Hali hazırda siz kendi orjinal efs niz ile volte ve vilte kullanabiliyorsunuz. Şu an için tr operatörleri için yeni işlemcilere vowifi destekli efs mevcut değil.

frknkrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
K5 Plus
Konular
0
Yok hocam o mi5 için geçerli, redmi note 3 de aksine custom oreo romlarda çalışıyor. Modelden modele değişiyor deneyip bakmak gerekiyor.
Efs dosyalarını tek tek silip sizin verdiğiniz dosyaları attım reboot sonrası baktım attığım dosyalar duruyor hatta farklı romlarda denedim apn ekliyorum ama volte yok malesef 3 farklı rom denedim akşama doğru miui port rom deneyeceğim anlamadığım aynı romda yurtdışında herkes volte kullanabilirken ben niye kullanamıyorum efs atmama rağmen

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Efs dosyalarını tek tek silip sizin verdiğiniz dosyaları attım reboot sonrası baktım attığım dosyalar duruyor hatta farklı romlarda denedim apn ekliyorum ama volte yok malesef 3 farklı rom denedim akşama doğru miui port rom deneyeceğim anlamadığım aynı romda yurtdışında herkes volte kullanabilirken ben niye kullanamıyorum efs atmama rağmen
O konularda verilen build.prop ilavelerini yaptınız mı? Yada voenabler yüklediniz mi? Boot dan sonra dosyaların tarihi değişmiyorsa buna eminseniz elden pek bir şey gelmiyor.

frknkrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
K5 Plus
Konular
0
O konularda verilen build.prop ilavelerini yaptınız mı? Yada voenabler yüklediniz mi? Boot dan sonra dosyaların tarihi değişmiyorsa buna eminseniz elden pek bir şey gelmiyor.
Evet tek tek baktım değişip değişmediğine tarih değişmiyor şuan miui global romdayim bunda da çalışmadı voenabler denedim bu arada türk telekomda efs dosyalarını değiştirmeye gerek yok diye biliyorum doğru mu ?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Evet tek tek baktım değişip değişmediğine tarih değişmiyor şuan miui global romdayim bunda da çalışmadı voenabler denedim bu arada türk telekomda efs dosyalarını değiştirmeye gerek yok diye biliyorum doğru mu ?
Siz turkcell hat kullanıyorsunuz diye biliyorum. Dosyalar T80 efs dosyaları turkcell için çünkü. TT için Gm8 den efs çıkardım ama içime çok sinmedi vodafone tanımları vardı içinde bir arkadaş denedi çalışmadığını söyledi. TT içinde efs düzenlemeniz gerekiyor.
Hocam bir ara bir T80 dosyaları vermiştim onlarda bir hata vardı 3 kişi o dosyayı çekmişti sonra o dosyayı silip çalışanını verdim siz acaba o hatalı olanı mı aldınız? elimde çalışan gm5 turkcell dosyaları da var hanımın mi5 de çalışıyor şuan, onuda deneyebilirsiniz ilk mesajdaki dosyaları güncelledik oradan alabilirsiniz. Orjinal efs nizi geri yükleyip onun üstüne yazıp deneyebilirsiniz.

Üst Alt