Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Soruna yada yanlış yaptığınız şeye bağlı stock rom kurtarmayabilir efs ile ilgili işlemler risk içerir. twrp den EFS yedeğiniz olmadan bu işlemleri yapmayın.

twrpden full yedek aldım hocam. qpst den de efs yedeği aldım ne olur ne olmaz diyerekten.

Bu işle uğraşmaya başlayınca sanırım xda daydı, carrierconfig.xml adında bir dosyadan da kısıtlama yapılıyormuş. mi a1 cihazımdaki dosyayı gm4g ye atarak bazı menüler etkinleşti. efs ile çözemeyen arkadaşlar bu dosyaya da bi baksınlar bence.

cihazın rootlu olması gerekiyor. dosya yolu ise "/data/user_de/0/com.android.phone/files" içinde.

de xml dosyasında olabilecek bilgiler yer alıyor.

kerem_turkey34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Benim gibi bu işi becerememiş olanlar Bada hocamın yeni hazırlacağı rehberle başarılı olacaklardır umarım

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
arkadaşlar sim kart yok hatası ile karşılaşan var mı? mi a1 cihazımda bu sorunla karşılaşmaya başladım. Sim çıkarıldığı zaman network cell info programıyla baktığımda 286-02 (vodafone) ağına bağlı görünüyor ama hattım türk telekom. modem ayarlarıyla oynadığımız için olabileceğini düşünüyorum. Böyle bi durumla karşılaşan oldu mu?

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
arkadaşlar sim kart yok hatası ile karşılaşan var mı? mi a1 cihazımda bu sorunla karşılaşmaya başladım. Sim çıkarıldığı zaman network cell info programıyla baktığımda 286-02 (vodafone) ağına bağlı görünüyor ama hattım türk telekom. modem ayarlarıyla oynadığımız için olabileceğini düşünüyorum. Böyle bi durumla karşılaşan oldu mu?
En son beta rom kullanıyorsanız ondan kaynaklı bir hata var sanırım sonraki betada güncellerler.

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
En son beta rom kullanıyorsanız ondan kaynaklı bir hata var sanırım sonraki betada güncellerler.

Android 9.0 stock rom kullanıyorum. 1 nisan 2019 güncellemeli. Bu sorun nedeniyle miflash ile tekrar kurulum yaptım. rootsuz stock romdayım ama hala devam ediyor. bazen 2 saat filan oluyor tekrarlaması. kapatıp açınca düzeliyordu. şimdi kapatıp açtığımda bile sim yok diyor.

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Android 9.0 stock rom kullanıyorum. 1 nisan 2019 güncellemeli. Bu sorun nedeniyle miflash ile tekrar kurulum yaptım. rootsuz stock romdayım ama hala devam ediyor. bazen 2 saat filan oluyor tekrarlaması. kapatıp açınca düzeliyordu. şimdi kapatıp açtığımda bile sim yok diyor.
Efs dosyalarını telefona yüklemişmiydiniz? yüklenen dosyalar bu tür bir hataya sebep olmaz ama siz yinede elinizde ellenmemiş twrp den alınma efs yedeğiniz varsa onu yükleyip bir deneyin. Deneme yapmadan önce şu an ki efs yedeğinizi de twrp den alıp saklayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi9se vodafone hat ile efs işlemleri yapmadan vowifi çalışmaktadır. Değerli katkılarını esirgemeyen mahmutuslu ya teşekkür ederim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Efs dosyalarını telefona yüklemişmiydiniz? yüklenen dosyalar bu tür bir hataya sebep olmaz ama siz yinede elinizde ellenmemiş twrp den alınma efs yedeğiniz varsa onu yükleyip bir deneyin. Deneme yapmadan önce şu an ki efs yedeğinizi de twrp den alıp saklayın.

Bazılarını yükledim, tek tek klasör klasör gezinmiştim. twrp ile efs yedeği almıştım ama onu yüklemeden stock rom yükledim. biraz kurcalayıp sorunu anladım gibi, saat 10 dan beri sim kaybolmadı.

sorun devam ederse mecburen dediğiniz gibi tekrar twrp yükleyip efs yi yüklemeyi düşünüyordum.

Son düzenleme:

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
tespit ettiğim yaptığımız oynamalar ya operatörde kaydediliyor yada google da. stock rom yüklediğimde *#*#86583#*#* yapınca her ims kaydı yaparken sorun çıkıyordu ve sim devre dışı kalıyordu. volte devre dışı bırakıldığında (taşıyıcı kontrolü etkinleşince ) 24 saat sorun çıkarmadan kullanabildim.

telefonu rootlayana kadar nedense volte etkinleşmedi.

yeniden stock rom a döneceğim ama şu evs yi deneyeyim öyle döneyim diyorum. efs ve qcn yedeklerim var. Yedeği yüklemek istediğimizde mmengi hangi sırayla geri dönmek gerekir? yada sadece efs geri yüklesem olur mu?

Son düzenleme:

B747

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fitzroy
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
0
Herkese iyi forumlar, acaba turkcell de mi 9 global rom ile vowifi kullanılanabilen var mı root yapmadan? Daha önce samaung S8 de aktif olarak kullanıyordum. Mi9 da menu de aktiflestirdim fakat vowifi wifi calling kullanamıyorum.

Üst Alt