Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Merhabalar bi sorum olacaktı. GM5, GM 4g nin aynısı ve GM4g içinde bu tanımlar yok baktığımda. GM5 için elle mi hazırlandı bu dosyalar yoksa gm5 kendi romunda mı volte , vilte, vowifi yi destekliyor?

sormamdaki sebep gm5 romu yüklediğimde bu servislerin hiç birisi etkinleşmemişti.
Dosyalar ilgili cihazların romlarındaki modem dosyalarından çıkarıldı. Gm5 ve gm9 hepsini destekliyor.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
İlk sayfada verilen 'setprop sys.usb.config diag,adb ' hatalı diag porta bağlanmıyor.setprop sys.usb.config diag bu şekilde sorunsuz bağlandı.
Peki @mmengi hocam bütün işlemleri hallettikten sonra format data yapmadan 4 wipe ile farklı bir rom kursak kalır mı volte yine?
Bu arada Mi Max 2 Türk telekom volte aktif oldu.Herkese emeğinden ötürü teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20190429-WA0011.jpg
    IMG-20190429-WA0011.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Dosyalar ilgili cihazların romlarındaki modem dosyalarından çıkarıldı. Gm5 ve gm9 hepsini destekliyor.
teşekkürler üstadım. gm4g ve gm5 özelliklerinde volte vowifi yazmıyor, çok detaylı uğraşmamıştım romun kendisinde destek yokturdur diye. başka bi forumda bu özellikleri kullanabilen yoktu. o nedenle sormuştum. bi kaç güne deneyeyim. inş sorun çıkarmaz. sonucu hakkında bilgi veririm, başkaları da faydalanır.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
İlk sayfada verilen 'setprop sys.usb.config diag,adb ' hatalı diag porta bağlanmıyor.setprop sys.usb.config diag bu şekilde sorunsuz bağlandı.
Peki @mmengi hocam bütün işlemleri hallettikten sonra format data yapmadan 4 wipe ile farklı bir rom kursak kalır mı volte yine?
Bu arada Mi Max 2 Türk telekom volte aktif oldu.Herkese emeğinden ötürü teşekkürler.
Kuracağınız romdaki firmware şimdikinden farklı ise volte silinir. İşlemleri yeniden yapmak lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H
teşekkürler üstadım. gm4g ve gm5 özelliklerinde volte vowifi yazmıyor, çok detaylı uğraşmamıştım romun kendisinde destek yokturdur diye. başka bi forumda bu özellikleri kullanabilen yoktu. o nedenle sormuştum. bi kaç güne deneyeyim. inş sorun çıkarmaz. sonucu hakkında bilgi veririm, başkaları da faydalanır.
Hocam gm4 ü bilmiyorum ama arkadaşımın gm5 i bizzat kendim test ettim volte ve vowifi çalışıyordu.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Kuracağınız romdaki firmware şimdikinden farklı ise volte silinir. İşlemleri yeniden yapmak lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H

Hocam gm4 ü bilmiyorum ama arkadaşımın gm5 i bizzat kendim test ettim volte ve vowifi çalışıyordu.
Anladım, teşekkürler hocam.Bunu volte deneme amaçlı kurmuştum,miui da da deneyeceğim,aynı işlemleri.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2

üstadım gm5 plus olmasın. gm5 plus'ta tüm servisler işlem yapmadan (rom desteklediğinden) aktif oluyor (aveada vowifi yok sadece). yine de haftasonuna kadar gm4g içinde deneyeceğim.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
üstadım gm5 plus olmasın. gm5 plus'ta tüm servisler işlem yapmadan (rom desteklediğinden) aktif oluyor (aveada vowifi yok sadece). yine de haftasonuna kadar gm4g içinde deneyeceğim.
Haklı olabilirsin gm5 plus olabilir o kısma emin değilim GM nin cihazları çok takip etmedim.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Qpst bir türlü portu görmüyor. Driverlar sıkıntısız. (Aygıt yöneticisi den defalarca kontrol edildi) adb sürücüleri sıkıntısız. Ama port görmüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarım32bit
Geçenlerde birinin daha başına geldi aynı sıkıntı qpst yi kaldırıp daha güncel bir versiyonunu kurdu düzeldi. 2.7 472 olanında sorun yok.

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Haklı olabilirsin gm5 plus olabilir o kısma emin değilim GM nin cihazları çok takip etmedim.

üstadım gm 5 plus olduğunu varsayarsak, gm5 plus sd617 (MSM8952 ), gm4g sd410 (MSM8916 ). sd6xx dosyaları sd 4xx de sorun çıkarır mı sizce?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
üstadım gm 5 plus olduğunu varsayarsak, gm5 plus sd617 (MSM8952 ), gm4g sd410 (MSM8916 ). sd6xx dosyaları sd 4xx de sorun çıkarır mı sizce?
çıkarmaz aynı modem dosyalarına sahipler

Üst Alt