Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

conexpo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mİ6
Konular
2
evet modem dosyasını inceledim şimdi mi 8 için henüz vodafone desteği gelmemiş
Root yapmadan açmanın başka bir yöntemi yok mu note 7 kararlı sürümde bile direk geliyor ne saçma bir iş bu

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Root yapmadan açmanın başka bir yöntemi yok mu note 7 kararlı sürümde bile direk geliyor ne saçma bir iş bu

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Maalesef yok ya root yapılacak yada güncelleme ile gelmesi beklenecek

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
EVS için vakit harcamayın ben konu açtım paylaştım ama elle tutulur bir kalite artışı yok ve kullanan çok nadir olduğundan denk gelmeniz evs aktif birine çok zor.
o konudaki dosyaları alıp denedim zaten de dediğiniz gibi kullanan olmadığından farkedilmiyor.

cihazdaki sorunuda çözdüm. sorun sim karttaymış. sim yenileyince sim kaybolma sorunu düzeldi.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Arkadaşlar bende wifi arama çalışmıyordu. Vodafone efs dosyalarını attım efs backup olmadan. Şebeke eskisinden daha iyi çekiyor fakat volte de çalışmıyor artık. Aramalarda 4g 3g ye düşüyor. Elimde bitane qcn dosyası var onu yüklersem düzelirmi, düzelirse nasıl yükleyebilirim yardımcı olabilirmisiniz? 4636 menüsünde ims kayıtlı değil volte vowifi kullanılamıyor diyor. Yardımcı olursanız sevinirim volte önemli benim için... Xiaomi eu 9.5.16 sürümündeyim.

Önceden 5t cihazım için yaptığım aşamalar volte ve vowifi yi düzeltmişti. Tek sorun şuanda volte ve vowifi çalışmıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-20-20-24-29-699_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-05-20-20-24-29-699_com.android.settings.png
    197,9 KB · Görüntüleme: 25
Moderatör tarafında düzenlendi:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Arkadaşlar bende wifi arama çalışmıyordu. Vodafone efs dosyalarını attım efs backup olmadan. Şebeke eskisinden daha iyi çekiyor fakat volte de çalışmıyor artık. Aramalarda 4g 3g ye düşüyor. Elimde bitane qcn dosyası var onu yüklersem düzelirmi, düzelirse nasıl yükleyebilirim yardımcı olabilirmisiniz? 4636 menüsünde ims kayıtlı değil volte vowifi kullanılamıyor diyor. Yardımcı olursanız sevinirim volte önemli benim için... Xiaomi eu 9.5.16 sürümündeyim.

Önceden 5t cihazım için yaptığım aşamalar volte ve vowifi yi düzeltmişti. Tek sorun şuanda volte ve vowifi çalışmıyor
Cihazınızı belirtmemişsiniz sanırım mi mix 2. Hangi vodafone dosyalarını kullandınız? Güncel sürüm bir rom kurulu cihazınızda bir sonraki sürümü bekleyip yüklerseniz firmware güncellenmişse düzelecektir diye düşünüyorum. Yada daha eski bir rom yükleyip tekrar kullandığınız roma dönünce de düzelmesi lazım.

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Gm9 sim1 sim2 (oneplus 5t içinde bunları kullanmıştım) olanı kullandım mix 2 için. Şuanda xiaomi eu 9.5.16 yüklü. Rollback protection var diye biliyorum, firmware düşürdüğümde oreo tabanlı romlar twrpde yüklenmiyor. Meta info dan trustzone girdisini silincede yüklenmiyor. Efs bölümündeki modemst1 modemst2 değişiyormu bilmiyorum firmware ile. 2 sim bölümünde de şebeke var volte vowifi yok, işin garip tarafı sanki volte açıkmış gibi ses kalitesi geliyor ama baktığımda 3g ye düşüyor. Sizce global yüklesem eski dosyaları yüklermi(fastboot rom ile)?

Üst Alt