Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Hocam efs klasörüne ulaştım. gm8 için olan klasörün içinde data klasörü var ve o klasörde 3gpp adında bir klasör var. Ama bu klasör telefondaki data klasöründe yok. Bu durumda telefondaki data klasörünün içinde 3gpp adında bir klasör açıp içindekini oraya mı yapıştıracağım? Çok başınızı ağrıttım kusura bakmayın.
hocam data klasörünün içine olduğu gibi kopyala yeni klasör açma

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
mmengi
Anladım hocam. siz bu işlemleri yaparken efs yedeği almış mıydınız?
hocam ben almadım ama hata yaptım tabiki siz alın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anladım hocam. siz bu işlemleri yaparken efs yedeği almış mıydınız?

yedeğide bu şekilde alıyorsunuz eger yanlış bilmiyorsam başka bir yöntemi varmı bilmiyorum

Son düzenleme:

sezarim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekin
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
0
Arkadaşlar benim gibi bu işleri pek bilmiyorsanız ve Note 6 Pro kullanıyorsanız şu şekilde işi kolaylaştırabilirsiniz. Bu arada cihaz rootsuz ve bl kilidi kapalı. Öncelikle konunun başındaki 1-3 arası adımları uyguluyorsunuz. Daha sonra 4. adımda

adb devices
adb shell
setprop sys.usb.config diag,adb

komutlarını adb'ye girip, mmengi hocamın açmış olduğu Rehber - EVS (Turkcell) - VoWifi Aktivasyonu konusundaki EVS.zip dosyasını klasöre çıkartıp içindeki install.cmd dosyasını çalıştırıyorsunuz. En sonunda adb 'de yine

adb shell
reboot

diyerek cihazı resetliyorsunuz ve vowifi artık emrinize amade.

mmengi

hocam ben almadım ama hata yaptım tabiki siz alın

yedeğide bu şekilde alıyorsunuz eger yanlış bilmiyorsam başka bir yöntemi varmı bilmiyorum

hocam teşekkür ederim. Ben de bir risk alıp efs yedeği almadan yaptım ve oldu. sonradan sizin gönderdiğiniz linki gördüm artık aklımda olsun.

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Arkadaşlar benim gibi bu işleri pek bilmiyorsanız ve Note 6 Pro kullanıyorsanız şu şekilde işi kolaylaştırabilirsiniz. Bu arada cihaz rootsuz ve bl kilidi kapalı. Öncelikle konunun başındaki 1-3 arası adımları uyguluyorsunuz. Daha sonra 4. adımda

adb devices
adb shell
setprop sys.usb.config diag,adb

komutlarını adb'ye girip, mmengi hocamın açmış olduğu Rehber - EVS (Turkcell) - VoWifi Aktivasyonu konusundaki EVS.zip dosyasını klasöre çıkartıp içindeki install.cmd dosyasını çalıştırıyorsunuz. En sonunda adb 'de yine

adb shell
reboot

diyerek cihazı resetliyorsunuz ve vowifi artık emrinize amade.

hocam teşekkür ederim. Ben de bir risk alıp efs yedeği almadan yaptım ve oldu. sonradan sizin gönderdiğiniz linki gördüm artık aklımda olsun.
hayırlı olsun şuan aktif yani öyle değilmi

babadilla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Egemen
Cihazım
MI 8
Konular
0
Merhabalar, bu konulardan çok iyi anlayan biri değilim bu yüzden bu işlere girişmeden önce sormak istediğim birkaç husus var. Öncelikle bu yöntemle imei işlemi yapılmış bir mi 6'nın voltesini açabilen var mı ve bu işlemler imei tamiri ile ilgili daha önce yapılmış işlemleri etkiler mi acaba? Hattım turkcell cihaz rootlu ve magiskten volte enablerı, dial pad kodlarını, başka uyumlu cihazdan servisin aktif edilmesini, manuel ims ekleme vs. denedim ancak volte menüde açılsa da bir türlü çalışmadı. Bu nedenle bu yöntemi denemeyi düşünüyorum ama mi 6'da başarılı olmadığını yazanlar olmuş, işlemler de beni biraz aştığından işe yaramayacaksa hiç denemeyeceğim. wasntme~~ teşekkürler.

keskince

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UFUK GÜNAÇTI
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Merhabalar, bu konulardan çok iyi anlayan biri değilim bu yüzden bu işlere girişmeden önce sormak istediğim birkaç husus var. Öncelikle bu yöntemle imei işlemi yapılmış bir mi 6'nın voltesini açabilen var mı ve bu işlemler imei tamiri ile ilgili daha önce yapılmış işlemleri etkiler mi acaba? Hattım turkcell cihaz rootlu ve magiskten volte enablerı, dial pad kodlarını, başka uyumlu cihazdan servisin aktif edilmesini, manuel ims ekleme vs. denedim ancak volte menüde açılsa da bir türlü çalışmadı. Bu nedenle bu yöntemi denemeyi düşünüyorum ama mi 6'da başarılı olmadığını yazanlar olmuş, işlemler de beni biraz aştığından işe yaramayacaksa hiç denemeyeceğim. wasntme~~ teşekkürler.
Merhaba hattınız VoLTE ye açıksa mi6 da hiç bir işlem (kodlar hariç) yapmadan çalışır zaten. Çalışmayan VoWIFI dir

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Merhaba hattınız VoLTE ye açıksa mi6 da hiç bir işlem (kodlar hariç) yapmadan çalışır zaten. Çalışmayan VoWIFI dir
Bazı imei atılmış mi6 kullanıcıları çalışmadığını iddia ediyor ama

keskince

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UFUK GÜNAÇTI
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Bazı imei atılmış mi6 kullanıcıları çalışmadığını iddia ediyor ama
Bende 2 tane mi6 var ikisi de resmi gerçi ancak zaten operatör başvurusu ve aktif etme kodları hariç hiç bir şey yapmadan miui 10 beta yada stabil sürümde VoLTE çalışır halde. Yazılım üzerinde oynamaya gerek yok. İmei atılmış cihazı operatör İmei den dolayı tanımayabilir. Oda sadece başvuruda etkiler diye düşünüyorum. Tanımlı cihazdan mesaj atıldığında sorun olmaz gibi. Operatör aktif hale getirdikten sonra kartın takılı olduğu cihazı kontrol etseydi bende de şu an çalışmaması gerekirdi sanırım. Çünkü cihaz Turkcell de VoLTE onaylı değil.

Üst Alt