Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Hocam cevp için teşekkür ederim. Lakin affınıza sığınarak bir şeyler daha sormak istiyorum. Önce konudakş qpts indiricem bilgisayara ve kurucam. Sonrasınsa teli pcye bağlıyacam ve bu arada diag portu için telden kod girmem gerekiyor sanırım? Bu kod nedir? Kodu girince karşıma telin dosyaları çıkacak ve efs klasörünüb içine gm8 vodafone dosyalarınu yapıştırıcam. Sonrasında reboot için telefon kendi mi yapıcak? Dediğin gibi ilk defa yapıcam o yüzden çok soru sordum kusura bakmayın.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam rica ederim

setprop sys.usb.config diag,adb

Bu komutlardan sonra diag portumuz açılmış olması gerekiyor.Qpst programını çalıştırın eğer diag portu aktif olmamış ise driver sorununuz var demektir.Yine google amca'ya sorunuz.
5-Qpst programı diag portu gördü ise üst taraftaki ''start cilent'' tıklıyoruz ve hemen altında çıkan 'EFS explorer eklentisini açıyoruz.
6-Efs explorer çalışınca ekranda efs partition içindeki dosyaları göreceksiniz.Bundan sonra ekte vermiş olduğum Turkcell EFS dosyalarının aynılarını cihazınızın içinden bulup,Turkcell EFS klasörlerin içeriğini cihazınızdaki aynı isimle olan klasörün içine sürükleyip bırakın.Size üzerine yazmak için izin soracak.Hepsi için uygula tikini işaretleyip tamam'a tıklayın.Sonrasında klasörü klasörüne bütün içeriği cihazınızın klasörlerinin içine atın.Biraz meşakkatli bir işlem sabırla dikkatli bir biçimde sırayla ilerleyin.(Not: Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sonuç alamaz iseniz yedeğinizden geri dönüp tekrar cihazınız içindeki klasör içeriğini silip {klasörleri değil sadece içeriği},sırası ile sadece benim verdiğim dosyadaki içeriği cihaza tekrar atın.Bu iki yöntemden birisinden sonuç alacaksınızdır.)
7-Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar adb komut ekranına dönün ve şu komutu girin;

reboot

Telwfon kendini reboot etmez siyah ekranda siz gireceksiniz komutu yukarida ki islemleri yapmaniz lazim benim hattim vodadone o yuzden vodafone attim qpts kullandinizmi daha once dikkqt gerektiriyor bu arada bu yaziya gore su komutu yaziyor ama ben girmedim cunku root yok

sezarim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekin
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
0
Hocam rica ederim

setprop sys.usb.config diag,adb

Bu komutlardan sonra diag portumuz açılmış olması gerekiyor.Qpst programını çalıştırın eğer diag portu aktif olmamış ise driver sorununuz var demektir.Yine google amca'ya sorunuz.
5-Qpst programı diag portu gördü ise üst taraftaki ''start cilent'' tıklıyoruz ve hemen altında çıkan 'EFS explorer eklentisini açıyoruz.
6-Efs explorer çalışınca ekranda efs partition içindeki dosyaları göreceksiniz.Bundan sonra ekte vermiş olduğum Turkcell EFS dosyalarının aynılarını cihazınızın içinden bulup,Turkcell EFS klasörlerin içeriğini cihazınızdaki aynı isimle olan klasörün içine sürükleyip bırakın.Size üzerine yazmak için izin soracak.Hepsi için uygula tikini işaretleyip tamam'a tıklayın.Sonrasında klasörü klasörüne bütün içeriği cihazınızın klasörlerinin içine atın.Biraz meşakkatli bir işlem sabırla dikkatli bir biçimde sırayla ilerleyin.(Not: Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sonuç alamaz iseniz yedeğinizden geri dönüp tekrar cihazınız içindeki klasör içeriğini silip {klasörleri değil sadece içeriği},sırası ile sadece benim verdiğim dosyadaki içeriği cihaza tekrar atın.Bu iki yöntemden birisinden sonuç alacaksınızdır.)
7-Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar adb komut ekranına dönün ve şu komutu girin;

reboot

Telwfon kendini reboot etmez siyah ekranda siz gireceksiniz komutu yukarida ki islemleri yapmaniz lazim benim hattim vodadone o yuzden vodafone attim qpts kullandinizmi daha once dikkqt gerektiriyor bu arada bu yaziya gore su komutu yaziyor ama ben girmedim cunku root yok
Hocam uzun cevap için teşekkür ederim. Benim de hattım vodafone. Qtps ilk defa kullanacağım. Sanırım diag portu için kodu qtpse mi yazacağım yoksq cmd yi açıp oraya mı yazacağım?

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Hocam uzun cevap için teşekkür ederim. Benim de hattım vodafone. Qtps ilk defa kullanacağım. Sanırım diag portu için kodu qtpse mi yazacağım yoksq cmd yi açıp oraya mı yazacağım?

Hocam minimal adb olacak orada komut satirini ac dediginizde yani cmd ekrani orda adb shell yazin enter
Sonra diag kodu girin aygit yoneticisinde port actigini teyit edin
Qpts klasorunun icinde bin di sanirim yonetici olarak calistirin qpts telefon portunu gorecek yoksa olmaz efs klasorune erisim saglayin orjinal dosyalari pc ye kopyalayin sonre gm8 klasorundeki dosya iclerini yerine kopyalayin islem bittikten sonra cmd ekraninda reboot edin

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Yarın diag işine bir bakacağım. Daha önce bahsettiğim tool ile artık qpst ve efs explorer e gerek kalmadan dosyaları atabiliyoruz evs konusunda değindim buna buradaki işlemleride çok kolaylaştıracak. İşlemi yarın paylaşacağım.

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Yarın diag işine bir bakacağım. Daha önce bahsettiğim tool ile artık qpst ve efs explorer e gerek kalmadan dosyaları atabiliyoruz evs konusunda değindim buna buradaki işlemleride çok kolaylaştıracak. İşlemi yarın paylaşacağım.
Hocam az once forumdan Zenex e sordum diag isini diger modelleri bilemem ama bizim red.note6 pr. Root olmadan aciyor

0Kemal51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi5s
Konular
2
Redmi 5plus da da olur mu bu

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Arkadaşlar mevcut konu ve Rehber - EVS (Turkcell) - VoWifi Aktivasyonu konusu ile telefonumda vowifi etkinleştirebildim.
Evde mobil şebekenin kötü olması nedeniyle heyecanla denemelere başladım.
Telefondaki olayı çözsek olsakta şimdide bu hizmetin modem seçtiğini öğrendim. Modem değiştirip denerim derken asıl sıkıntının turknet'in cgnat olayı dolayısıyla vowifi de sıkıntı yaptığını öğrendim. Yani çalışmadığını söyleyen arkadaşlar bu durumları da göz önünde bulundursunlar derim.

Şimdi ilk olarak Turknet de aile profiline geçince kısıtlamaların kaldırıldığı söyleniyor ilk olarak onu yapacağım.
Daha sonra farklı modemle test yapacağım.

sezarim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekin
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
0
Hocam minimal adb olacak orada komut satirini ac dediginizde yani cmd ekrani orda adb shell yazin enter
Sonra diag kodu girin aygit yoneticisinde port actigini teyit edin
Qpts klasorunun icinde bin di sanirim yonetici olarak calistirin qpts telefon portunu gorecek yoksa olmaz efs klasorune erisim saglayin orjinal dosyalari pc ye kopyalayin sonre gm8 klasorundeki dosya iclerini yerine kopyalayin islem bittikten sonra cmd ekraninda reboot edin
Hocam efs klasörüne ulaştım. gm8 için olan klasörün içinde data klasörü var ve o klasörde 3gpp adında bir klasör var. Ama bu klasör telefondaki data klasöründe yok. Bu durumda telefondaki data klasörünün içinde 3gpp adında bir klasör açıp içindekini oraya mı yapıştıracağım? Çok başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Üst Alt