Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mu86

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
imei değişikliği volteyi etkilemez diye biliyorum. forumda tarif edilen işlemleri yapıp yapmadığınızı bir daha kontrol edebilirmisiniz.
Benim gibi IMEI oynanmış MI6 si olup deneyen olumlu sonuç alan oldu mu acaba .cihaz i rootsuz kullanıyorum banka uygulamalarından dolayı .oluyorsa root yapıp denerim

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Benim gibi IMEI oynanmış MI6 si olup deneyen olumlu sonuç alan oldu mu acaba .cihaz i rootsuz kullanıyorum banka uygulamalarından dolayı .oluyorsa root yapıp denerim
oynama şekline bağlı part. bozup yapıldıysa olmayacaktır. Bu işler diğer türlü kutu ile yapılırken sanırım part. bozulmadan yapıldığı için çalışacaktır diye düşünüyorum. Bu konu hep tartışıldı oynanmış cihazları olan bazı insanlar volte çalışmadığını çok dile getirdi ama ben kendimden biliyorum part. bozulmadan oynanmış cihazda volte çalışıyor.

alınan qcn yedeğinde editleme yapılıp ardından part. bozulup editlenmiş qcn yedeği telefona atıldığında aslında bütün efs yi tamamlamamış oluyorsunuz. qcn yedeği bütün efs yi içermiyor bu hali ilede volte de sorun oluyor.

Ayrıca benim verdiğim efs dosyaları efs nin tamamı değil. Operatör mbn lerinden çıkardığım dosyalar bunlar ve mevcut efs de bazı dosyaları değiştiriyoruz belki %10 bile değildir.

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
iPhone telefona takıp HDSES YAZIP 2200 a gönderdim onay geldi sonra kendi telefonuma taktım ekran bu şekilde oldu herhangi bir işlem yapmadım. şuan volte ve Vowifi ikiside aktifmidir nasıl anlarım önceki mesajlarıma bilgilendirme yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba hocam, ben de Note 6 pro var, hat Turkcell.
Şebekede 4G+ yazıyor.
Kodu denedim önce Volte taşıyıcı Etkin dedi baktım değişen bir şey yok tekrar girdim Volte taşıyıcı Kapalı dedi .
Sms olarak da denedim; 4.5G HD Ses aboneliginden yararlanabilmek icin cihazinizin 4.5G HD ses uyumlu ve Turkcell sebekesince desteklenir olmasi gerekmektedir. diyor.
Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Merhaba hocam, ben de Note 6 pro var, hat Turkcell.
Şebekede 4G+ yazıyor.
Kodu denedim önce Volte taşıyıcı Etkin dedi baktım değişen bir şey yok tekrar girdim Volte taşıyıcı Kapalı dedi .
Sms olarak da denedim; 4.5G HD Ses aboneliginden yararlanabilmek icin cihazinizin 4.5G HD ses uyumlu ve Turkcell sebekesince desteklenir olmasi gerekmektedir. diyor.
Ne yapmamı öğrenirisiniz?
SIM kartınızı Turkcellin tanıdığı bir cihaza takıp SMS gönderin, onay mesajı geldikten sonra kendi telefonununa tekrar takın yeterli olacaktır.

keskince

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UFUK GÜNAÇTI
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Selamlar
MI 6 daki kapa aç sonrası efs değişikliği çözüldü mü? Bir de her güncelleme de tekrar yazmak gerekiyor sa beta dan kararlı sürüme geçmek daha doğru olur sanırım. Beta neredeyse haftada bir güncelleme yapıyor doğal olarak. Yanlış mıyım?..
Herkese kolay gelsin

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
SIM kartınızı Turkcellin tanıdığı bir cihaza takıp SMS gönderin, onay mesajı geldikten sonra kendi telefonununa tekrar takın yeterli olacaktır.
İlginiz için teşekkürler, uyumlu cihaz bulduğum anda deneyeceğim

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0

Söylediğiniz gibi, Turkcell'in desteklediği şuradaki cihazlardan iPhone 6s'e hattı takıp sms ile HDSES yazıp 2222'ye yolladım ve alttaki sms gelip aktif oldu ..
Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, elbette liste için mmengi hocamıza da teşekkür ederim :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gelen sms

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

haymanali2006

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
mi5 Prime
Meslek
Ekonomist
Konular
0
Bu konu sayesinde mi5te turkcell volte&vowifi kullanıyordum. Hattımı taşıyacağım lakin telekomun volte dosyaları daha çıkmamış. Mecburen vodafone'a geçeceğim.

keskince

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UFUK GÜNAÇTI
Cihazım
Mi 6
Konular
3
selamlar mi6 cihaz volte operatöre açtırdıktan sonra direkt çalışıyor. vowifi için telefonun bootloader kilidini açacağım. dosyaları yükledikten sonra tekrar kapatma şansım var mı? kapatırsam vowifi aktif kalır mı?
teşekkürler kolay gelsin

mu86

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Merhaba arkadaşlar elinde oynanmamış IMEI değişmeden önceki efs yedeği olan var mı cihaz mı 6

Üst Alt