Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam 2016 da aldım telefonu ilk çıktığı zamanlar imei atılmış halde almıştım efs yedeği de almadım hiç ilk konudaki dosyaları atmıştım önceden hiç bi sorun yoktu nougattayken. Oreo ile başladı bu sorunlar sizin dosyalarıda attım nafile gelen aramalarda volteden düşüyor vowifi arama yapılmıyor gelen aramalarda sıkıntı yok.
Apn ayarlarından fabrika ayarlarına alıp sıfırlayın. Ims apn eklerken sadece ipv4 seçin düzelmez ise tekra sıfırlayıp sadece ipv6 seçip deneyin. Vodafone da böyle bir problem oldu bu şekilde çözmüştük.

nobrain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet D.
Cihazım
OnePlus 3
Konular
0
yapılmak istenilen işlemler için imei nin hangi telefona ait olduğu önem arz etmiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi5 ve mi5s de vodafone kullanıyorsanız kullanmanız gerek dosyalar GM8_VODA_EFS.zip içerisindekiler. Telefonunuza yedeğinizden orjinal efs yi geri yükleyin ve bu dosyaları anlatıldığı şekilde dikkatlice tekrar koypalayınız.

Teşekkür ederim. Bütün dosyalara _Subscription01 ekleyip hem orijinalleri hem de eklenmiş dosyaları eskilerini sile sile attım. SIM1 de hala aynı sorun devam ediyor ancak SIM2'de VoLTE gayet güzel çalışıyor hatta LTE B8i de aktifleştirdim Vodafone gayet verimli oldu şu an.

Ancak bu işlemleri yaparken Delta Servis'in garanti kapsamında değiştirdiği batarya şişti ve telefonun arka kapağı kendiliğinden çıktı. Hatta bir vidayı da takmayı unutmuşlar. Bataryayı söktüm, geri dönüşüme vereceğim. AliExpress bataryasına kaldık maalesef. Delta'ya gönderecek arkadaşların bilgisi olsun, yan sanayi parça kullanılmış olabilir.

sdkphlvn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sadık
Cihazım
mi note 3
Konular
1
Merhaba lar benim note 3 cihazım var global 8.0 yüklü en son sürüm ve volte kullanıyorum ama vowifi kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
bildiğiniz üzere efs dosyalarını yerli markaların verdiği romlarım firmware içerisinde bulunan operatör tanımlarından yani mbn dosyalarından çıkartıyorum ve bunun için hex editörle saatlerce uğraşıyordum. Dün bir tool a denk geldim bu işleri saniyeler içinde yapıyor ve dahası da var tool içerisinde. incelemek isteyen olursa buraya bırakıyorum.

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
iyi akşamlar minote3 kullanıcısıyım. Telefonumda volte aktif oldu. verilen kodlardan vowifi menüsü geldi ama aktif değil.
telefonum rootlu ve voenabler de açık ama vowifi kullanamıyorum.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
mmengi hocam bu tarz eklemeler acaba roman sonra root eklorer ile yapılma şansı yok mu?
Malum biliyorsun mıuı 10 dan sonra yeni rom kurulduğunda volte ve vilte siliniyor..
Tekrar tekrar pc den flaşlama zaman alıyor..
Twrp yada root eklorer den halletme şansımız olabilir mi?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
mmengi hocam bu tarz eklemeler acaba roman sonra root eklorer ile yapılma şansı yok mu?
Malum biliyorsun mıuı 10 dan sonra yeni rom kurulduğunda volte ve vilte siliniyor..
Tekrar tekrar pc den flaşlama zaman alıyor..
Twrp yada root eklorer den halletme şansımız olabilir mi?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam telefon üzerinden yapılabilecek bir imkan şimdilik yok ne yazık ki ama yukarıda bahsettiğim tool ile kopyalama işlemini pc üstünden yapmak çok basitleşti. Bir arkadaş bu tool ile saniyeler içinde dosyaları kopyalayıp olumlu sonuç aldı. PC başına geçtiğimde bununla ilgili bir rehber hazırlayacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

iyi akşamlar minote3 kullanıcısıyım. Telefonumda volte aktif oldu. verilen kodlardan vowifi menüsü geldi ama aktif değil.
telefonum rootlu ve voenabler de açık ama vowifi kullanamıyorum.
Vowifi için hangi operatörü ve sim kanalını kullanıyorsanız onunla ilgili gm9 efs dosyalarını ilk mesajda belirtildiği gibi cihazınıza kopyalamanız gerekli. İşlemlerden önce mutlaka efs yedeğinizi almayı unutmayın.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
mmengi hocam paylaştıgın uygulamayı ındırdım 06 ve 04 sürümünü fakat çalıştıramadım..yönetici konumdada pc de calıstıramadım..
farklı bir olayı mı var acaba ?

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
mmengi hocam paylaştıgın uygulamayı ındırdım 06 ve 04 sürümünü fakat çalıştıramadım..yönetici konumdada pc de calıstıramadım..
farklı bir olayı mı var acaba ?
Linkini verdiğim sayfada belirtildiği gibi öncelikle .Net Framework 4.6.2 bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Gerekli linki aşağıda verdim.
Tool u C: \ ana dizine bir klasöre çıkarttıktan sonra kopyalamak istediğiniz efs dosyalarını da bu klasör altında efs isimli bir klasör açarak içine kopyalayın. Daha sonra telefonunuzda geliştirici seçeneklerinde hata ayıklama aktif olmalı ve root erişimi bulunmalı. Telefonu pc ye bağlayıp adb.exe nin bulunduğu klasör içerisinde komut istemi ile aşağıdaki komutları girerek diag portunu açmalasınız. Telefonda root erişimi talebi çıkarsa onu da onaylayınız.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag

Sonrasında tool u kopyaladığınız dizinde tekrar komut istemi açtıktan sonra aşağıdaki komut ile efs dosyalarını telefona kopyalayabilirsiniz. Komutdaki büyük harfler önemlidir olduğu gibi uygulayınız.

EfsTools.exe uploadDirectory -i \efs -o /

Kopyalama işlemi bittikten sonra telefonunuzu reboot ederek sonucu kontrol edebilirsiniz.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Linkini verdiğim sayfada belirtildiği gibi öncelikle .Net Framework 4.6.2 bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Gerekli linki aşağıda verdim.
Tool u C: \ ana dizine bir klasöre çıkarttıktan sonra kopyalamak istediğiniz efs dosyalarını da bu klasör altında efs isimli bir klasör açarak içine kopyalayın. Daha sonra telefonunuzda geliştirici seçeneklerinde hata ayıklama aktif olmalı ve root erişimi bulunmalı. Telefonu pc ye bağlayıp adb.exe nin bulunduğu klasör içerisinde komut istemi ile aşağıdaki komutları girerek diag portunu açmalasınız. Telefonda root erişimi talebi çıkarsa onu da onaylayınız.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag

Sonrasında tool u kopyaladığınız dizinde tekrar komut istemi açtıktan sonra aşağıdaki komut ile efs dosyalarını telefona kopyalayabilirsiniz. Komutdaki büyük harfler önemlidir olduğu gibi uygulayınız.

EfsTools.exe uploadDirectory -i \efs -o /

Kopyalama işlemi bittikten sonra telefonunuzu reboot ederek sonucu kontrol edebilirsiniz.

hocam kopyalanacak "efs dosyaları" sizin konu başında eklediğiniz dosyalar mı?

Üst Alt