Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
WiFi kaynakli olabilir

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
VoWiFi, CGNAT bağlantılarda çalışıyor mu peki?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
VoWiFi, CGNAT bağlantılarda çalışıyor mu peki?
o iş biraz karışık denemeden ne olduğunu anlamak zor. Belki bütün her şeyi düzgün yapıp çalıştıramayan arkadaşlar bağlı oldukları isp de cgnat varsa olmuyor olabilir. Hani bu starbucks lar gibi public internet veren altyapılarda cgnat varmı bilemiyorum ama o ağlarda vowifi çalışıyor.

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
pocophone f1 turkcell hattım var ama bootloader falan açık değil sanırım. benim durum ümitsiz sanırım volte ve Vowifi ikiside olmaz herhalde.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
pocophone f1 turkcell hattım var ama bootloader falan açık değil sanırım. benim durum ümitsiz sanırım volte ve Vowifi ikiside olmaz herhalde.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bootloader kilidi ile voltenin alakası yok. Forumda bulacağınız yöntemleri deneyin olacaktır

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Bootloader kilidi ile voltenin alakası yok. Forumda bulacağınız yöntemleri deneyin olacaktır
şu resimdeki cihazlardan birine turkcell hattımı takip HDSES yazıp göndermem yeterli olurmu acaba. okadar çok sayfa varki net bilgiye ulaşamadım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Birde volte etkinlestirildi yazıyor ama gerçekten aktifmidir?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
şu resimdeki cihazlardan birine turkcell hattımı takip HDSES yazıp göndermem yeterli olurmu acaba. okadar çok sayfa varki net bilgiye ulaşamadım.

Birde volte etkinlestirildi yazıyor ama gerçekten aktifmidir?
Evet bu listedeki cihazlardan birinden mesaj atın. Onay gelince telefonunusa takın. Bildirim çubuğuda volte yazacaktır. Bu şekilde açılmazsa bu konunun birinci mesajındaki işlemleri yapmanız gerekir. Ancak riskli işlemdir, yedek alın.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Merhaba, arkadaşlar bu konuda baya bişey okudum, denedim ama çalıştıramadım iyice kafam karıştı desteğinize ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkür ediyorum :)

Gelelim konuya,
-Mi6 telefonum ve Türk telekom fatura hattım var. Aynı kombinasyondan arkadaşımda da var bootloader kilidi açık rootlu.
-Arkadaşımın telefonu imei pasaport kayıtlı. benim telefonda ise imei değişikliği yapıldı ve iphone 6s imei kayıtlı. hatları benim telefona takarak volte aktifleştirdim.
-Arkadaşım global beta 8.12.6 yazılımını kullanıyor. onun cihazda *#*#86583#*#* kodlamasını yaptıktan sonra volte ve görüntülü arama aktif oldu kullanabiliyor. Benim hattı onun telefona takınca da volte çalışıyor. ims apn kaydı filan yapmadan direk çalıştı.
-benim telefonda volte menüleri aktifleşiyor ama arama yapmıyor görüntülü arama çıkmıyor.
-magisk modulünü kurdum sonuç aynı.
-ben mi eu 8.11.22 beta rom kullanıyordum arkadaşımın kullandığı roma sıfır kurulum yaptım yine volte bağlanmıyor
-global stabil 10.0.1, global beta 8.12.26 vs pek çok rom kurdum ne yaptıysam şebeke 4g olmasına rağmen volte arama yapamıyorum.
-burada yazanları yapmaya düşündüm ama turktelekom için çalışacak mı şüpheye düştüm yarıda bıraktım.
-ara sayfalarda turktelekom için bir klasör vardı onu denedim ama klasör isimleri vs tutmuyor onu da yapamadım.
-volte arama yapamamasında imei değişikliği etkili olabilir mi?
-ims apn kaydediyorum kaydedilen dosya görünmüyor. *#*#4636#*#* yapında her iki cihazda da ims kaydedilmedi yazıyor.

özetle elimde iki tane mi6 var birinde volte çalışıyor diğerinde hiç bir şekilde çalıştıramadım twrp den efs yedek alıp diğerine yüklesem çözüm olur mu? Ya da ilk sayfadaki dosyalardan hangisini önerirsiniz?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın teşekkürler.

Daha önceki mesajlarda bahsetmiştim tekrar edeyim, Xiaomi Mi6 cihazlarında imei işlemi malum yollar ile değiştirildiği zaman hiçbir şekilde VoLTE ve Wowifi aktif olmuyor. Buradaki yöntemler ile şu ana dek imei işlemi yapılmış Mi6 larda VoLTE henüz çalışmıyor..
İllaki çalıştırıp test etmek istiyor isen yabancı forum sitesi olan xda da custom romlar mevcut ve VoLTE'nin de aktif olarak çalıştığını söylüyorlar. Yükleyip de bizlere sonuçları bildirebilirsin..

Son düzenleme:

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Daha önceki mesajlarda bahsetmiştim tekrar edeyim, Xiaomi Mi6 cihazlarında imei işlemi malum yollar ile değiştirildiği zaman hiçbir şekilde VoLTE ve Wowifi aktif olmuyor. Buradaki yöntemler ile şu ana dek imei işlemi yapılmış Mi6 larda VoLTE henüz çalışmıyor..
İllaki çalıştırıp test etmek istiyor isen yabancı forum sitesi olan xda da custom romlar mevcut ve VoLTE'nin de aktif olarak çalıştığını söylüyorlar. Yükleyip de bizlere sonuçları bildirebilirsin..
Mix 2de buna dahil

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Mengi arkadaşımız bu konu üzerine baya kafa patlattı onada belki bir deneyim olur
LG G5 telefonum ve 2 faturalı turkcell 1 faturalı vodafone hattım var.
Cihaz H850 TR modeli Rom Nougat.
(oreo 8 yüklediğimde bile değişen bir şey olmadı)
Cihaza hangi hattı takarsam takayım Volte çalışıyor
Ama turkcell hatta çalışan vowifi Vodafone hatta çalışmadı
Vodafone müşteri hizmetleri numarasını aradığımda cihazın vowifi desteklenmedigi söylendi
Bilginize.

Üst Alt