Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
mi 9 ile ilgili alanda mevcut

playstore'dan quick shortcut maker uygulamasını indirdim ama ekte görüldüğü gibi modem dosyasını bulamadı :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Verdiğim dosyayı load ile yükleyip linkteki işlemleri yapacaksınız.

teşekkür ederim deniyorum şimdi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-08-10-27-07-529_com.sika524.android.quickshortcut.jpg
    Screenshot_2020-02-08-10-27-07-529_com.sika524.android.quickshortcut.jpg
    724,4 KB · Görüntüleme: 48

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
playstore'dan quick shortcut maker uygulamasını indirdim ama ekte görüldüğü gibi modem dosyasını bulamadı :(

teşekkür ederim deniyorum şimdi.

hocam bnde buldu bilemiyorum direk karşıma çıktı

M_aTRa_X

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
mi 13
Konular
0
QPST telefonu görmüyor. Googlede baya aradım ama herkes unlockla alakalı yazmış.

*#*#717717#*#* denedim test için open diag failed diye hata veriyor. Nerede hata yapıyorum acaba.

Telefon mi8 eu beta /win10

QPST telefonu görmüyor. Googlede baya aradım ama herkes unlockla alakalı yazmış.

*#*#717717#*#* denedim test için open diag failed diye hata veriyor. Nerede hata yapıyorum acaba.

bunu çözdüm QPST nin farklı versiyonunu yükleyerek lakin takıldığım bir konu var.

herşey tamam şimdi HDSES yazıp 2222 ye gönderiyorum cihaz desteklenmiyor diye cevap geliyor.

Sim kartı hertürlü başka bir cihaza mı takmak gerekiyor yoksa Cihazı farklı bir şekilde göstermenin yöntemi var mı?

Son düzenleme:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

bunu çözdüm QPST nin farklı versiyonunu yükleyerek lakin takıldığım bir konu var.

herşey tamam şimdi HDSES yazıp 2222 ye gönderiyorum cihaz desteklenmiyor diye cevap geliyor.

Sim kartı hertürlü başka bir cihaza mı takmak gerekiyor yoksa Cihazı farklı bir şekilde göstermenin yöntemi var mı?
Turkcell'in kabul ettiği cihazlardan göndermelisiniz. (iphone, samsung, vestel, gm, turkcell, lg vb) volte açıldı mesajı gelince sim kartı kendi telefonunuza takmalısınız.

M_aTRa_X

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
mi 13
Konular
0
Turkcell'in kabul ettiği cihazlardan göndermelisiniz. (iphone, samsung, vestel, gm, turkcell, lg vb) volte açıldı mesajı gelince sim kartı kendi telefonunuza takmalısınız.
Gm9pro ya takıp işlemleri yaptım. Şuanda Volte ve Vowifi aktif telefonumda. Hangi işlemden dolayı oldu bilmiyorum ama buradaki ve

konusundaki işlemleri yaptım.

Mi8 Sorunsuz aktif şuanda.

Lte uzerinden ses kullanilamiyor yaziyor sebebi nedir acaba? Bildirim cubugunu cekince volte yaziyor yukarda.

Ayriyetten tercih edilen ag turunu ne yapmak lazim secili ayar iyimidir?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Gm9pro ya takıp işlemleri yaptım. Şuanda Volte ve Vowifi aktif telefonumda. Hangi işlemden dolayı oldu bilmiyorum ama buradaki ve

konusundaki işlemleri yaptım.

Mi8 Sorunsuz aktif şuanda.

Lte uzerinden ses kullanilamiyor yaziyor sebebi nedir acaba? Bildirim cubugunu cekince volte yaziyor yukarda.

Ayriyetten tercih edilen ag turunu ne yapmak lazim secili ayar iyimidir?

Vowifi aktif iken lte üzerinden ses çalışmaz hocam.

shmsnvrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şehmus
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Vodafone için gerekli efs dosyalarını hazırladım. Redmi note 3 de test edilmiş olup volte, vilte ve vowifi çalışmaktadır. 835, 845, 660, 636, 710 dışında kalan eski işlemcili modellerde kullanılabilir.

Önemli bir ekleme yapmak istiyorum vodafone için ims apn eklerken apn protokolünü sadece IPv6 seçmeniz gerekmekte 4 yada 4&6 seçerseniz gelen çağrılarda sıkıntı yaşanıyor volteden düşüyor yada uçak modu vowifi de ise ulaşılamama sorunu oluyor.

Hocam merhaba,

Öncelikle konu ve emekleriniz için teşekkür etmek istiyorum. Allah razı olsun. Daha öncesinde hiç root yapmamış birisi olarak bile dediklerinizi yaparak 2 ayrı telefonumu rootlayıp rom atıp VoWifi aktifleştirdim.

Cihazlarımdan birisi Redmi Note 4 - Turkcell ile kullanıyorum. EFS ile yaptım, sorun yok, gelen giden aramalarda, uçak modunda, hepsinde VoWifi sorunsuz kullanabiliyorum.

Diğer cihazım Redmi 5 Plus - Vodafone hat ile kullanılıyor. Bunu da GM8_VODA_EFS ile yaptım. Normal hat çekerken sorun yok gelen giden aramalarda fakat uçak modunda iken VoWifi ile arama yapabiliyoruz fakat arama geldiği zaman telefon ulaşılamaz olarak görünüyor. APN eklerken sizin dediğiniz gibi yaptım, APN Protokolü IPv6 seçtim. Sorun nereden kaynaklanıyor acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Ek olarak;
VoWifi ayarında Ağ Tercihleri => Hücresel tercihli olarak duruyor. Onu değiştirmek için üzerinde tıkladığımda "com.android.phone" durduruldu hatası alıyorum. Şebeke gidiyor ve tekrar geliyor. Wifi tercihli olarak düzenleyemiyorum.

Son düzenleme:

strdex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Note 4x
Konular
0
Hocam merhaba,

Öncelikle konu ve emekleriniz için teşekkür etmek istiyorum. Allah razı olsun. Daha öncesinde hiç root yapmamış birisi olarak bile dediklerinizi yaparak 2 ayrı telefonumu rootlayıp rom atıp VoWifi aktifleştirdim.

Cihazlarımdan birisi Redmi Note 4 - Turkcell ile kullanıyorum. EFS ile yaptım, sorun yok, gelen giden aramalarda, uçak modunda, hepsinde VoWifi sorunsuz kullanabiliyorum.

Diğer cihazım Redmi 5 Plus - Vodafone hat ile kullanılıyor. Bunu da GM8_VODA_EFS ile yaptım. Normal hat çekerken sorun yok gelen giden aramalarda fakat uçak modunda iken VoWifi ile arama yapabiliyoruz fakat arama geldiği zaman telefon ulaşılamaz olarak görünüyor. APN eklerken sizin dediğiniz gibi yaptım, APN Protokolü IPv6 seçtim. Sorun nereden kaynaklanıyor acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Ek olarak;
VoWifi ayarında Ağ Tercihleri => Hücresel tercihli olarak duruyor. Onu değiştirmek için üzerinde tıkladığımda "com.android.phone" durduruldu hatası alıyorum. Şebeke gidiyor ve tekrar geliyor. Wifi tercihli olarak düzenleyemiyorum.

EFS ile yaptım dediniz ? İlk sayfada ki method ile mi yaptınız Redmi Note 4 de

shmsnvrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şehmus
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
EFS ile yaptım dediniz ? İlk sayfada ki method ile mi yaptınız Redmi Note 4 de

Merhaba, evet, aşağıdaki işlemleri yaptım. Yalnız "dıbı dıbı tıs" hocamın dediği gibi EFS'leri klasör içeriğine atarken tek seferde atamadım, her bir efs dosyasını tek tek efs explorer ile efs dosyası yükle diyerek eş klasöre attım.

Bunları yapmadan önce de cihazı root'lamak için; Rom - Mido için Eu Beta 20.3.19 Mi Note 3 den Port buradaki işlemleri gerçekleştirdim.

Herkese merhaba;
Öncelikle yapacağınız işlemler cihazınızda geri dönüşü olmayan tahribatlara yol açabilir.Bundan dolayı yedekli olarak çalışmanızı öneririm.Özellikle TWRP den EFS ve FSG yedeklerinizi alınız.İşlemler yüzünden oluşabilecek olan brick veya şebeke sorunlarından kişinin kendisi sorumludur.
Ben ve mmengi hocam deneme yanılma yöntemi ile bulduk.Biz de işe yarayan sizde de kesin sonuç verecek diye bişey yok malesef..

Gerekli dosyalar ekte mevcuttur.İşlem önceliği ile sırasıyla yapmanız gerekenleri yazıyorum.
1-Hattınıza volte tanımlı olmalıdır.Bunun için resmi olarak tanınan telefonlardan birisine hattınızı takıp operatörünüzden mesaj yolu ile servisi aktif ediniz.Onay mesajı geldiğinde bu işlem tamamdır.
2-Sonrasında hattınızı kendi cihazınıza takıp telefon ekranından *#*#86583#*#* tuşlayıp cihazınızın ekranında ''volte was disabled'' iletisini görmeniz gerekmektedir.(Custom romlar genelde default olarak volte tanımlı oluyor.Bu kod miui içindir.)
Sonrasında mobilağ ayarlarından erişim noktası adlarından manuel ims apn eklemeliyiz.Bunun için yeni apn açın ve ad:Turkcell IMS apn:ims apn türü:ims protokoller İPV4/İPV6 olarak ayarlayın kaydedin.
3-Ekte bulunan qpst programını mümkünse windows 7 64bit bir pc'ye kurunuz.Yok ise windows 10 64bit pc'de sürücü imzalamasını devre dışı bırakınız.(Gerekli kaynaklar google amca da mevcut).
4-Öncelikle telefonunuz rootlu olmalıdır ve usb hata ayıklama açık olmalıdır.Cihazı PC ye bağlayıp adb komut sistemini çalıştırıyoruz.
Adb komut ekranına şu komutları veriyoruz;

adb devices
adb shell
su (bu komuttan sonra telefon ekranında beliren pencereden onay veriniz)
setprop sys.usb.config diag,adb

Bu komutlardan sonra diag portumuz açılmış olması gerekiyor.Qpst programını çalıştırın eğer diag portu aktif olmamış ise driver sorununuz var demektir.Yine google amca'ya sorunuz.
5-Qpst programı diag portu gördü ise üst taraftaki ''start cilent'' tıklıyoruz ve hemen altında çıkan 'EFS explorer eklentisini açıyoruz.
6-Efs explorer çalışınca ekranda efs partition içindeki dosyaları göreceksiniz.Bundan sonra ekte vermiş olduğum Turkcell EFS dosyalarının aynılarını cihazınızın içinden bulup,Turkcell EFS klasörlerin içeriğini cihazınızdaki aynı isimle olan klasörün içine sürükleyip bırakın.Size üzerine yazmak için izin soracak.Hepsi için uygula tikini işaretleyip tamam'a tıklayın.Sonrasında klasörü klasörüne bütün içeriği cihazınızın klasörlerinin içine atın.Biraz meşakkatli bir işlem sabırla dikkatli bir biçimde sırayla ilerleyin.

strdex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Note 4x
Konular
0
Teşekkürler.
deneme yapayım cihazda