Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Merhaba, TT ile hiç tecrübe etmedim bu konuları o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama TT volte de genelde bir problem olduğunu forumda okuyorum. Bazı modellerde volte açık iken sms ve arama sıkıntıları oluşuyormuş.
teşekkür ederim sağolun. uğraşıyım çözüm bulabilirsem paylaşırım.

emrebzk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
civil aviation
Konular
5
En başta böyle bir hata alıyorum. Bir türlü aşamadım. Bu konu hakkında bir fikriniz var mı? Tüm driverler vs. hepsi güncel. Acaba sorun ne olabilir.
Microsoft Windows [Version 10.0.18362.476] (c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices List of devices attached 6ba1800 device C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb shell jason:/ $ su Permission denied 13|jason:/ $

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    119,9 KB · Görüntüleme: 31

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
En başta böyle bir hata alıyorum. Bir türlü aşamadım. Bu konu hakkında bir fikriniz var mı? Tüm driverler vs. hepsi güncel. Acaba sorun ne olabilir.
Microsoft Windows [Version 10.0.18362.476] (c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices List of devices attached 6ba1800 device C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb shell jason:/ $ su Permission denied 13|jason:/ $
muhtemelen cihazınız rootlu değil.

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Magisk yüklü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
su komutunu verdiğinizde magisk yetki istemesi lazım. ya onu yanıtlamayı kaçırdınız yada yetkiyi reddettiniz. başka bişey gelmiyor aklıma. üstadlar gelirse onlar cevaplar

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Arkadaşlar bu yöntem vmg3312-b10b modem için kesinlikle geçerli olup, diğer marka ve modellerde de aynı mantık işe yarayabilir.

Mi 6 ve Note 7 vodafone hattım ile iş yerimde ttnet vdsl ile vowifi yi sorunsuz kullanmama rağmen, evde turk.net adsl bağlantıda Cgn sebebiyle vowifi kullanamıyordum. Kullanmak için ya statik ip almam gerekiyor yada aile profiline geçmem gerekiyordu ki o zaman da çoğu siteye bağlantıda sorun oluyordu. Statik ip masrafına da girmek istemedim.

Bu hafta ttnet vdsl bağlantıya geçtim. Haliyle cgn nedeniyle vowifi yi yine kullanamıyordum. Turk.nette işe yarayan güvenli internet profil değişikliği ttnette işe yaramadı. Birkaç gündür cgn yi nasıl devredışı bırakırım, 100lü ip'den nasıl kurtulurum yada modemde nasıl port açarım diye araştırıyordum.

Bir sitede bir arkadaş (Allah kendisinden ve ona bu imkanı verenlerden razı olsun) bu modeme v.1.00(aapp2) firmware yüklenince port açıldığını yazmış. Port açılıyorsa vowifi de çalışır diyerek 5 yıl önce çıkmış bu dosyayı bulmak zor da olsa bulup yükledim.

Sonuç:
Hem Mi 6 hem de Note 7 telefonumda anında vowifi simgesi çıktı ve çalışıyor.

Diğer marka ve model modemlerde de firmware versiyonu düşülürerek sonuç elde edilmesi gerekiyor. Çünkü port engelleme ve cgn kullanımı son yıllarda ortaya çıktı/arttı. Eskiden modemlerde portlar açık olmasada açılabiliyordu. Şimdiki gibi ISS tarafından engellenmiyordu.

UYARI!
İlgili modeme ait firmware ektedir. Firmware downgrade yani sürüm düşürmek (ve upgrade sürüm yükseltmek) risklidir. Bu işlem yapılırken modemin kapanmaması yada elektrik kesilmemesi gerekir.

Dosyayı indir 100AAPP2D0 bin
dosya.co

Telefon: Mi 6 - Note 7
Hat: Vodafone - Vodafone
Rom: Eu rom stabil 11.0.2 - Eu rom stabil 11.0.3
Iss: Ttnet vdsl
Modem: vmg3312-b10b

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

emrebzk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
civil aviation
Konular
5
Magisk yetkili kullanıcı kısmına bir göz atabilirmisiniz. Orada kabuk yada shell isminde bir tanım var mı? Engellenmiş olabilir root yetkisi.
Aynen dediğiniz gibi çıktı. Teşekkür ederim. angel~~

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191120-000644~2.png
    Screenshot_20191120-000644~2.png
    78,1 KB · Görüntüleme: 29

ogulcankilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
2
Magisk yetkili kullanıcı kısmına bir göz atabilirmisiniz. Orada kabuk yada shell isminde bir tanım var mı? Engellenmiş olabilir root yetkisi.
Hocam snapdragon 801'li cihaza efs dosyalarını atsam sıkıntı olur mu volte için?

Üst Alt