Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

aaronprg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aaron
Cihazım
mi5s
Konular
0
henüz çözülmedi sanırım arama geliyor ama siz ararken şebeke hatası veriyor.
mi5s te ilginç bir durum ile karşılaştım. wifi açık uçak moduna aldığımda arama yapamıyorum fakat karşı taraf beni aradığında yine telefon bağlanmıyor. aynı anda hem bana hem de karşı tarafa bu aboneye şu anda ulaşabilirsiniz mesajı gidiyor. bu konu dediğiniz gibi iss ile alakalı olmalı.

tosunkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosunkaya
Cihazım
Samsung S10
Konular
4
mmengi redmi note 4x için geçen yıl paylaşılan dosyalardan EFS'leri değiştirerek volte ve video callingi çalışır hale getirdim (sadece turkcell arası çalışıyor) fakat. wifi'a bağlıyken wifi kesilirse mobil veri, uçuş moduna alana kadar çalışmıyor, volte kapalı olursa bu durum yaşanmıyor. bunu nasıl düzeltebilirim? galiba burada güncellemeler olmuş. yeni dosyalar neler? hat turkcell.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22

bu linkte tüm qualqomm işlemcili cihazlar için volte ve wowifi çalıştıran ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Mmengi ve dıbı dıb tıs üstadların çalışmalarına ek bilginize sunuyorum. Bilgiler İngilizce olup, telefonun diag modunun açık olması gerekiyor. Turkcell ve Vodafone'da işlem başarılı sonuç verdi. Teknik bilgi gerektirmekte olup, sorumluluk uygulayacak arkadaşların kendisindedir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuyu ilk başlatan zuperm üstadımızın adını anmayı unutmuşum. umarım kusuruma bakmaz.
Hocam xda da verilen link acilmiyo sozde dosya duruyorsa paylasabilirmisiniz

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
ers.com/oneplus-5/how-to/volte-vowifi-german-user-t3816516/page5#post77150874 az önce girdim, link sağlamdı. tekrar deneyebilirmisiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu linkten de bakabilirsiniz

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Mi 9t de vowifi çalışıyor mu. Vodafone hat ile. Bir sorun vardı. Çözüldü mü acaba

Bende mi9t de hiçbir işlem yapmadan vodafone vowifi çalışıyor fakat turkcellde çalışmıyor
ayarlardan baktığımda açık görünüyor simgesi bir türlü gelmiyor

Ekli dosyalar

• 777.jpg
    777.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Arkadaşlar mi note 3 kullanıyorum. EU stabil miui 11 yükledim vowifi çalışmıyor. Turkcell kullanıyorum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
mmengi hocam. cihazım mi a1, ekim 2019 güncellemeli and 9 ve operatörüm tt. bende volte vilte çalışıyor ancak şöyle bi sıkıntı var. volteyi etkinleştirirsem sms alıp göndermede sıkıntı yaşıyorum. smsler yaklaşık 1- 1,5 dakika sonra gidiyor. gönderiliyor... şeklinde bekliyor bi süre, sonrasında gidiyor. volteyi kapatınca anında gönderiliyor. modem ayarlarında bi işlem gerekiyor sanırım. Paylaştığınız Türk telekoma ait efsleri yükledimde ya işe yaramıyor yada volte tamamen gidiyor. sadece evs vowifi için verdiğiniz efsleri yükleyince eski haline gönüyor ki yine smsler ayın şekilde. bildiğiniz bir çözüm yolu var mı?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
mmengi hocam. cihazım mi a1, ekim 2019 güncellemeli and 9 ve operatörüm tt. bende volte vilte çalışıyor ancak şöyle bi sıkıntı var. volteyi etkinleştirirsem sms alıp göndermede sıkıntı yaşıyorum. smsler yaklaşık 1- 1,5 dakika sonra gidiyor. gönderiliyor... şeklinde bekliyor bi süre, sonrasında gidiyor. volteyi kapatınca anında gönderiliyor. modem ayarlarında bi işlem gerekiyor sanırım. Paylaştığınız Türk telekoma ait efsleri yükledimde ya işe yaramıyor yada volte tamamen gidiyor. sadece evs vowifi için verdiğiniz efsleri yükleyince eski haline gönüyor ki yine smsler ayın şekilde. bildiğiniz bir çözüm yolu var mı?
Merhaba, TT ile hiç tecrübe etmedim bu konuları o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama TT volte de genelde bir problem olduğunu forumda okuyorum. Bazı modellerde volte açık iken sms ve arama sıkıntıları oluşuyormuş.

Üst Alt