Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

Sinan0956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Pastacı
Konular
21
Ban sebebi oldugu için güle güle pubg clap~~:D

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Hocam cihazın rootlu olması gerekmiyor demi

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
90 fps geldi açmak mümkün mü?
Hocam 90 hz ise ekran mümkün fakat kodları bilmiyorum öğrenince ekleyeceğim.

bu uygulamadan ban yiyen var mı ki?
Hocam konuyu paylaştığımdan beridir kullanıyorum ban yemedim.
Ban sebebi oldugu için güle güle pubg clap~~:D
Dediğim gibi uzun süredir kullanıyorum ban yiyecek birisi varsa o da benim ama ne hikmet yemedim :)
Hocam cihazın rootlu olması gerekmiyor demi
Yok hocam gerekmez root.

Sinan0956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Pastacı
Konular
21
Hocam 90 hz ise ekran mümkün fakat kodları bilmiyorum öğrenince ekleyeceğim.

Hocam konuyu paylaştığımdan beridir kullanıyorum ban yemedim.

Dediğim gibi uzun süredir kullanıyorum ban yiyecek birisi varsa o da benim ama ne hikmet yemedim :)

Yok hocam gerekmez root.
Yaptım bende bakalım 4xmsaa yla birlikte oyun harika birşey oldu cidden bugün bitti gari yarın 3 4 saatlik deneyimimle tekrar yazacam bakalım 60 FPS ne kadar iyi 4xmsaa yla 8=):@muscle~~

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Yaptım bende bakalım 4xmsaa yla birlikte oyun harika birşey oldu cidden bugün bitti gari yarın 3 4 saatlik deneyimimle tekrar yazacam bakalım 60 FPS ne kadar iyi 4xmsaa yla 8=):@muscle~~
Merakla bekliyorum hocam

Sinan0956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Pastacı
Konular
21
Merakla bekliyorum hocam
Eskisine göre kat kat iyi ve sadece internet günlük 30 40 MB arasıyfı şimdi 60 70 MB arası oda sıkıntı degil internetten bol ne var valla neden önceden yapmadım bilmiyorum clap~~ muscle~~

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-27-21-47-24-232_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-10-27-21-47-24-232_com.miui.securitycenter.jpg
    180,7 KB · Görüntüleme: 29

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Eskisine göre kat kat iyi ve sadece internet günlük 30 40 MB arasıyfı şimdi 60 70 MB arası oda sıkıntı degil internetten bol ne var valla neden önceden yapmadım bilmiyorum clap~~ muscle~~
Hocam ben genelde orta grafiklerde oynuyorum hiç full grafiklere almamıştım dün bı alayım dedim sabit 60 FPS aldım şarj da aslında çok fark etmiyor sadece %2 daha fazla yiyor full grafiklerde redmi note 8 pro MIUI 12.0.2

Sinan0956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Pastacı
Konular
21
Hocam ben genelde orta grafiklerde oynuyorum hiç full grafiklere almamıştım dün bı alayım dedim sabit 60 FPS aldım şarj da aslında çok fark etmiyor sadece %2 daha fazla yiyor full grafiklerde redmi note 8 pro MIUI 12.0.2
Valla aga ben HD sevmiyom hdr oynuyordum iPhone 8 plusda note 9 proya döndüm akıcı aşırı yüksekde harikaydı şimdi ise mükemmel oldu valla digerleri de 90 FPS olmadıgı sürece acmaya gerek bile yok bence cünkü 4xmsaa hallediyor gerisini mm~~

Shakzy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Ayni şekilde yaptım fakat oyuna giris ekraninda 1 2 saniye 60fps oldu sonradan tekrar 30a düştü sebebi nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinan0956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Pastacı
Konular
21
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayni şekilde yaptım fakat oyuna giris ekraninda 1 2 saniye 60fps oldu sonradan tekrar 30a düştü sebebi nedir ?
Ayarlarda hiçbir şekilde grafik ayarlarına dokunma ben kullanıyorum halen ve hiç karşılaşmadım tekrar dene fakat hiç ayarlara dokunma

Üst Alt