Rehber Pubg Mobile 60 FPS Almak HEX Editor İle

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
ben hdr yapmak için bir dosyayı değiştirmiştim kısa süre sonra çok değerli hesabım ban yedi uyarı amaçlı 10 dakikalık banladılar ben de hemen silip 2. alana kurdum kimseye önermem dosya değişikliğini
2 yıldır gfx, config, hex editör vb. şeyler kullandım ne uyarı ne ban yedim.

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Saolun hocam bende bunu ariyordum peki burdan dpi ekrani biraz büyütmek istiyorum dpi degistirebiliyormuyuz miui modlarindaki bu oyunu yapmiyor

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Dostlar merhaba, her yerde arayıp da sonunda bulduğum pubg mobile sabit 60 fps alma taktiğini sizinle paylaşmak istedim çünkü kendim de ararken zor buldum yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Play Store'dan HEX Editor adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp open file diyoruz.

Daha sonra açılan kısımdan external kısmına giriyoruz.

Sonra ise verdiğim dosya dizinine gidiyoruz.
Android>Data>com.tencent.ig>Files>UE4GAME>ShadowTrackerExtra>ShadowTrackerExtra>Saved>SaveGames>Active.sav

Active.sav dosyasına ulaştık, üstüne basıyoruz ve şu şekilde bir yer geliyor karşımıza.

Evet çok karışık fakat paniğe gerek yok :)
Üst tarafta bulunan arama tuşuna basıyoruz.
Böyle bir arama ekranı gelecek.

Buradan en üstteki yere büyük harflerle FPS yazıyoruz alt kısmı ise üstüne basıp String olarak ayarlıyoruz ve Find tuşuna basıyoruz.

Evet işin can alıcı noktası burası şimdi gördüğünüz gibi 46,50,53 gibi değerleri mavi ile işaretledi bizim işimize yarayacak değer ise 53'ün hizasında bulunan 07 değeridir. Bu değer sizde 04,05,06 olabilir çünkü bu sizin FPS değerinizdir. Bunu 07 olarak değiştireceğiz 07 sabit 60 FPS almamızı sağlayacaktır. (Değeri bulamazsanız en sağdaki sütünlarda latin harfleri ile kelimeler var play kelimesinin üst satırına bakın.)
Gelelim değeri değiştirmeye.

Değerimizin üstüne bir kere tıklayıp mavi yapıyoruz ve sol en altta bulunan kalem (düzenleme) tuşuna basıp değeri düzenleme bölümüne geçiyoruz.

Dediğim gibi değeri 07 olarak ayarlayacağız.
Value kısmına 07 yazdıktan sonra bi alt satırında ki string yazan kısmı HEX Fragment olarak değiştiriyoruz. (Eğer değiştirmezsek olmaz bu yüzden önemli.)
Tüm ayarları verdiğim ss'lere göre yaptıktan sonra set value tuşuna basıyoruz.
Açılan pencereden onaylıyoruz.
Daha sonra hemen çıkmayın.

Evet son işlemimiz yaptığımız değişiklikleri kaydetmek, sağ en üstteki kayıt simgesine basıyoruz ve onaylıyoruz.

Ve işlem bu kadar, bu yaptıklarımızdan sonra oyundaki hiçbir grafik ayarını ellemiyoruz yoksa resetleniyor ayarlar. Zaten bu ayarları yapmamızın nedeni gfx tool veya config yüklediğiniz zaman ayarların her oyuna girişimizde sıfırlanması. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız ve oyundaki hiçbir grafik ayarına dokunmazsanız her zaman sabit 60 FPS alırsınız.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden kolay gelsin :)

Önemli not: Burada yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır, olası bir ban yeme durumunda ne ben ne de MIUI Türkiye Forumu sorumlu değildir.
Herşeyi eksiksiz yaptım gfx tool da kullanmadım fakat kare hızı bölümünde aşırı (60 FPS) seçeneği açılmadı telefonum redmi note 6 pro

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Herşeyi eksiksiz yaptım gfx tool da kullanmadım fakat kare hızı bölümünde aşırı (60 FPS) seçeneği açılmadı telefonum redmi note 6 pro
Hocam açılmıyor zaten sen hiçbir grafik ayarına dokunmuyorsun oyunda otomatik hissedersin zaten direk aşırı oluyor ama gözükmüyor sen fark ediyorsun.

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Hocam açılmıyor zaten sen hiçbir grafik ayarına dokunmuyorsun oyunda otomatik hissedersin zaten direk aşırı oluyor ama gözükmüyor sen fark ediyorsun.
Gfx tool kadar performans vermiyor verdiği performans yok denecek kadar az

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Gfx tool kadar performans vermiyor verdiği performans yok denecek kadar az
Hocam 60 FPS açılmadı dediniz ona istinaden cevap verdim bende. Öncelikle nasıl Bi performans bekliyorsunuz bilemedim ama aşırı yüksek olupta aşırıyı desteklemeyen cihazlar için yapılmış bir şeydir gayet güzel 60 FPS yi gösteriyor bir yerlerde yanlış yapıyorsunuzdur.

sparco7000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Orm. End. Müh.
Konular
5
teşekkürler bu güzel bilgi için. uyguladım ve gayet güzel çalıştı mi note 10 lite cihazımda. ayrıca belirtmek isterim ki redmi note 7 cihazımda son 5-6 aydır müthiş bir yavaşlama vardı ( pubg için konuşuyorum), flashdog adlı program ile 1 kere açtıktan sonra pubg de mükemmel derecede hızlanma oldu hem fps anlamında hemde takılma anlamında. redmi note 7 si olan arkadaşlara duyurulur. yaklaşık 2 haftadır kullanıyoruz ve ban yemedik.

hcylmz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
samsung a50
Konular
0
bu uygulamadan ban yiyen var mı ki?

Üst Alt