Sohbet Pocophone F2 Pro/K30 Pro Kullanıcı Yorumları

gungfu155

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cüneyt
Cihazım
redmi note 8
Meslek
yakın dövüş uzmanı
Konular
19
Anladım arkadaslar
Farkındayım herşeyi ile 7t pro üstün stabilligi yeter

Bu arada şarj makinesi Max 22.5 w yazıyor adam kutuyu yanımda açtı bu çıktı diyor sizce mümkün mü 33 olması gerekmiyor mu

Keçeli kalem ucu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
üstüne 1000 lira alarak kafa kafaya bir takas yapmış gibi olursunuz bence, ama fenada sayılmaz. Oneplus sistem olarak çok daha stabil ve kalitelidir, ayrıca RAM ve Hafıza olarakta daha üstün bir cihaz. Ayrıca bana göre daha karizmatik görünen bir cihaz. Bazı durumlarda oldukça önemli olan OIS özellkiğine de sahip.

F2 pro donanım, oyun performansı ve kamera çözünürlüğü (Ana kamera), batarya kapasitesi, toza karşı sertifikası, aşırı parlak ekranı, bence gereksiz olsada 5G özelliği gibi noktalarda daha üstün.

Yorumları dikkatlice süzerseniz tek önemli ve genel sorun bazı aramalarda geçici olarak ses kesilmesi. Onun haricindeki sorunlar kişisel sorunlar yada özel rom sürümlerinden kaynaklanan sorunlar. Eşim bu cihazı bir kaç aydır aktif olarak kullanıyor ve tek sorun bazen aramalarda sesin bir kaç saniyeliğine kesilmesi. Bu sorun güncellemeyle çözülür mü bilmiyorum ama bu sorun tam olarak genel bir şey değil galiba çünkü aşırı bir sorun rapor eden kitle göremedim.

Sonuç olarak paraya ihtiyacınız yoksa ve cihazınızdanda bir sıkıntı çekmiyorsanız bence takas işine hiç bulaşmaya gerek yok. Ağrısız başınızı ağrıtmayın. Ancak durum böyle değilse bence takas etmekte de bir kâr/zarar durumu yok.

Çözünürlük,Sensör büyüklüğü, 8K, Makro mod gibi özelliklerle F2 Pro öne çıkıyor ana kamerada. Ancak Oneplus cihazında da video kayıtlarında oldukça avantaj sağlayan OIS özelliği mevcut ama buna karşın çözünürlük ve sensör boyutu daha küçük. Daha büyük sensör az ışık olan sahnelerde avantaj sağlar.

Diğer kameralarıda hesaba katarsak tüm sensörleri Sony olan Oneplus daha premium ve güven veren bir kamera kurulumuna sahip.
Ses kesilmesi sorunu yaşamadım hiç. Volte açık 4g açık, 4g kapalı volte açık, volte kapalı, vowifi ile yapmadığım test kalmadı. Ses kesilmesi hiç yaşamadım şuana kadar. Imei repair de yaptım. Her cihazda bu sorun yok galiba.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
hocam bende oneplus 6t'den geçtim f2 Pro'ya ama bana f2 pro daha stabil gibi geldi, özellikle uygulama açılış kapanışlarında, oneplus'da bazı uygulamalar animasyonsuz direk ekrana geliyordu, ama f2 pro da bu yok (global romda vardı, eu rom'da yok). onun dışında her hangi bir hata yada bi sıkıntı da yaşatmadı şükür. stabiliteden kastınız nedir hocam, yani uygulamalar açılırken hata falan verdiği mi oluyor, yada açılmıyor mu

Hocam bu sorunu duymuştum bende, hatta bazı resmi tanıtım yada bilgilendirme videolarında bile bu sorun görülüyormuş. Bu ististanayı bir kenara bırakırsak, genel görüşe göre oneplus cihazları Android'in iPhone'u sayılıyor. Bir de sorunlar çıksa bile ki bu çok normal, derdinizi anlatacağınız insanlar bula biliyorsunuz, geliştirici ekibinden insanlar bile oneplus forumlarında takılıp kullanıcılarla iletişime geçiyorlar. Bu durum benim çok ilgimi çeken bir durum olmuştu.
Neyse sonuç olarak Oneplus cihazlar daha stabil, sorunsuz ve temiz görülüyor.

Miui açık beta programlarını kaldırdığı için kullanıcılar daha çok hata, sorun, aksiliklerle karşılaşıyor. Önemli sorunlar güncellemelerle çözülsede, bazı sorunları hiç görmezden gelip geçiyorlar ve siz cihazı öyle kullanmaya katlanıyorsunuz.

Herşey bir yana bence F2 pro iyi bir cihaz, sıradan redmi yada note modelleri gibi değil. Mi serisine çok yakın görüyorum ben, kalite ve performans olarak.

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Hocam bu sorunu duymuştum bende, hatta bazı resmi tanıtım yada bilgilendirme videolarında bile bu sorun görülüyormuş. Bu ististanayı bir kenara bırakırsak, genel görüşe göre oneplus cihazları Android'in iPhone'u sayılıyor. Bir de sorunlar çıksa bile ki bu çok normal, derdinizi anlatacağınız insanlar bula biliyorsunuz, geliştirici ekibinden insanlar bile oneplus forumlarında takılıp kullanıcılarla iletişime geçiyorlar. Bu durum benim çok ilgimi çeken bir durum olmuştu.
Neyse sonuç olarak Oneplus cihazlar daha stabil, sorunsuz ve temiz görülüyor.

Miui açık beta programlarını kaldırdığı için kullanıcılar daha çok hata, sorun, aksiliklerle karşılaşıyor. Önemli sorunlar güncellemelerle çözülsede, bazı sorunları hiç görmezden gelip geçiyorlar ve siz cihazı öyle kullanmaya katlanıyorsunuz.

Herşey bir yana bence F2 pro iyi bir cihaz, sıradan redmi yada note modelleri gibi değil. Mi serisine çok yakın görüyorum ben, kalite ve performans olarak.
evet orda öyle bi durum vardı, hatta geliştirici ekibine özel mesaj attığımızda geri dönüş sağladılar, arkadaşın pc ye bağlanıp telefondaki sorunu çözmüşlerdi, güncellemeleri daha hatasız tabiki xiaomi'ye göre fakat xiaomi'dekilerde çok büyük sorunlar değil gibi mesela android 11 ile klon uygulama kullanamıyorsunuz ama illaki çözülebilecek konu gibi, bu ve bunun gibi hatalar bi yere kadar katlanılabilr gibi aşırı bi sorun getirmiyorsa.

cileri33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağdaş
Cihazım
Note 6 Pro 4/64
Konular
0
İlk kez Xioami & Poco kullandığım için henüz kavrayamadım.
Bu telefonda Wi-fi Direct ile gönderip almayı nasıl başarıyorsunuz?

Huawei de klasik wi-fii menüsünden wifi direct aktif edip, dosyayı gönderirken de wi-fi direct ile gönder diyerek gönderiyordum.

Bu telefondan ---> samsung yada farklı bir markaya wi-fi direct ile nasıl gönderebilirim?
Baştan sona adım adım anlatabilir misiniz?

Bugün samsung telefona Mi-drop yükledim.
O telefondaki Mi Dropta Dosya AL seçeneğini seçip, QR kodunu benim poco ya okuttum. Bağlantı sağlanıyor diyip yuvarlak dönmeye başladı ama sonra yine QR kod okuma ekranına attı her seferinde.

Kanber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kanber
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Anladım arkadaslar
Farkındayım herşeyi ile 7t pro üstün stabilligi yeter

Bu arada şarj makinesi Max 22.5 w yazıyor adam kutuyu yanımda açtı bu çıktı diyor sizce mümkün mü 33 olması gerekmiyor mu

Keçeli kalem ucu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam benim Poco f2 pro yurtdışı 27w ve 33 w max yazıyor bilgin olsun

gungfu155

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cüneyt
Cihazım
redmi note 8
Meslek
yakın dövüş uzmanı
Konular
19
Oneplus 7t pro dan geçmiş biri olarak tabi üste 1000 lira aldım .

Macro kamerası daha iyi kamera modları daha iyi .

Onun haricinde oneplus 7t pro üstüne toprak atar

Ekli dosyalar

• IMG_20201226_175532.jpg
    IMG_20201226_175532.jpg
    2,6 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20201230_035905.jpg
    IMG_20201230_035905.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 25

Kanber

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kanber
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Silinirse sevinirm

Son düzenleme:

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Arkadaşlar arama sırasında ses kesilmesi ve ghost touch (ekranın kendi kendiliğinden basması) sorunu olan var mı? Ben de Poco F2 Pro almayı düşünüyorum yurtdışı da, böyle sorunlar ileride olur mu sizce?

MENKABEVİ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
s20 fe
Konular
0
Arkadaşlar arama sırasında ses kesilmesi ve ghost touch (ekranın kendi kendiliğinden basması) sorunu olan var mı? Ben de Poco F2 Pro almayı düşünüyorum yurtdışı da, böyle sorunlar ileride olur mu sizce?
Merhaba gönül rahatlığı ile alabilirsin ben 3 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok.

Üst Alt