Sohbet Pocophone F2 Pro/K30 Pro Kullanıcı Yorumları

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Merhaba, cihaza yeni geçiş yaptım. Mi 9T Pro kullanıyordum öncesinde. BL kilidini kaldırdım ve root yaptım. MIUI 12 EU sürümü ile bir süre kullandım. Bu sürüm bu cihaz ile kesinlikle uyumlu değil. Kamerasında hız düşüşleri oluyordu. Yani kamerayla bişey çekerken sağa döndürdüğünüzde 1 saniye sonra dönüyordu ekrandaki görüntü geç geliyordu. Yazılımsal bir sorun. Ayrıca menü geçişleri ve parmak izi okuyucu çok yavaş çalışıyordu. Whatsapp'da kalın yazıları ince şekilde gösteriyordu. Telefondaki tüm yazılar aynı kalınlıktaydı ve bunu günlerce düzeltemedim. Ben de bunu kaldırıp MIUI 11 EU kurdum. Tüm sorunlar ortadan kalktı. Kamera düzeldi. Parmak izi dokunur dokunmaz algılamaya başladı. Performans inanılmaz boyuta ulaştı. Yazı kalınlıkları olması gerektiği gibi oldu. Bu cihaz 12 sürümü ile kesinlikle kullanılmamalı. En azından yeni güncelleştirmelerle bu sorunlar giderilene kadar. IOS emojilerini de magisk ile sorunsuzca kurdum ve telefon zevkle kullanılacak hale geldi.

Popup kamera sevdiğim için o konuda hiç sıkıntım yok. Gayet memnunum. Arka kameraların fotoğraf kalitesi efsane. Gece falan gerçekten mükemmel çekiyor. Gcam kurup bu kaliteyi daha da arttırabiliyoruz. Mi 9T Pro'nun gece çekimi bunun kadar iyi değildi. Hoparlörü falan da çok yüksek ses veriyor. Genel olarak çok çok memnunum. İyi ki almışım diyorum. Telefonun her ayrıntısını çözmüş durumdayım. Takıldığınız yerlerde sorabilirsiniz.

Bu telefon için Global ve EU romlar kullanılabiliyor sadece. Başka yapılmış bir custom rom yok. EU rom tavsiye ederim kesinlikle çünkü içinde gereksiz hiçbir yazılım yok ve tüm reklamlar kapalı olarak geliyor. Global romda kullanılmayan bir sürü google programı kurulu geliyor ve her yerden reklam çıkıyor. EU romda ayrıca hem POCO launcheri hem de klasik MIUI launcheri kullanabiliyorsunuz. Böyle bir güzelliği var. POCO launcher bence çok dandik. Ben MIUI launcher kullanıyorum.

Hocam hayırlı olsun poconuz. bi sorum var EU romda görüşme kaydı yapılıyormu en çok aradğım özellik poco f1 de vardı.note8 pro içinde endonezya rom yuklemiştim ondada vardı

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Hocam eu romun tam ismi nedir nasıl ulaşabilirim.yada resimdeki romlar oluyor mu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
resimdekiler global rom larç

xiaomi.eu sitesinden indirebilisiniz imi koduyla

McOpposite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musab
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
6
Mi 10 cihazlar çift sim diye biliyorum hocam, sadece simkart taktığınız yuvayı deştirmeniz ve birde Eu rom kurmanız yetiyormuş. Aliexpress de satılıyor sim yuvaları.

Poco F2 Pro da aklı çok karıştıracak bir cihaz gerçekten tüm işeye yarar özellikler bir cihazda toplanmış gibi, galiba tek eksik oıs özelliği.

Pahalılık konusuna katılıyorum sizin gibi, kolay kolay kimse gidip 800-1000 doları yada euro yu bir telefona vermez. Yurt dışında dahi yaşasan 1000 dolarlık bir telefon kullanmak çok büyük bir lüks.
ve Mi 10 8/128 aldım inşallah mi 9 gibi batarya konusunda pişman etmez

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
ve Mi 10 8/128 aldım inşallah mi 9 gibi batarya konusunda pişman etmez
Hayırlı olsun hocam, sorunsuz sıkıntısız kullanırsınız inşallah. Batarya konusunda mi 9 dan sonra oldukça rahatlatacağını düşnüyorum. Birde ekranın yenileme hızı için ayar varmı bilmiyorum ama varsa standart 60 hz de kullanmakda fark edecektir. Oyun falan oynanmadığı sürece 60 hz üstünü gereksiz buluyorum açıkçası.

McOpposite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musab
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
6
Hayırlı olsun hocam, sorunsuz sıkıntısız kullanırsınız inşallah. Batarya konusunda mi 9 dan sonra oldukça rahatlatacağını düşnüyorum. Birde ekranın yenileme hızı için ayar varmı bilmiyorum ama varsa standart 60 hz de kullanmakda fark edecektir. Oyun falan oynanmadığı sürece 60 hz üstünü gereksiz buluyorum açıkçası.
Teşekkürler hocam daha iyileri sizlerin olsun. Oyun falan hayatta oynamam zaten. Bir tek canim sıkıldığında batak oynarım o kadar. Bide oyun oynadak mi 9 u gunde 3 defa sarj etmek durumunda kalırdık:))

mertozyrt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mert
Cihazım
mi 6
Konular
1
arkadaşlar selam, poco f2 pro almak için şu an bekliyorum, kendi telefonumu sattım kayıt işi hallolur ise bir an önce alma taraftarıyım. aklıma takılan bazı konular var. önceden mi 6 kullanıyordum delta garantili idi. mi 6 da güncellemeler otomatik geliyor her hangi çekim problemi ve yaşamıyordum. şimdi poco ya gelecek olursak bu ürünü kayıtsız alacağım mecburen. elimde eskiden kalma bir nokia tuşlu telefon var. onda tabi doğal olarak 4.5 g falan yok.onun imei si atılsa telefona herhangi bir sıkıntı olur mu ? yada şebeke konusunun bununla bir alakası yok mu ? bir de örnek veriyorum mi 6 kullanırken miui 10 sonrasında miui 11 otomatik kendi kendine geliyordu. bu telefonda alırken bunların olması için dikkat etmek gereken birşey var mı . yardımcı olursanız çok teşekkür ederım. herkeze iyi forumlar.

McOpposite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
musab
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
6
Hocam ozlemisim şöyle istatistikleri:) ulen mi 9 bana hayati zehretmissin sen:))

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-12-19-20-47-736_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-09-12-19-20-47-736_com.miui.securitycenter.jpg
    240,2 KB · Görüntüleme: 74

AK47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Z2
Konular
1
Merhabalar,

Hali hazırda MI9 64 GB sahibim ve alalı yaklaşık 14 ay oldu diyebilirim.Fakat gel gelelim ki şarj konusunda ilk başta alırken acaba 3300 mah yeter mi düşüncesi bugünlerde açık açık yetmeyeceği düşüncesini göstermeye başladı.Performans olarak Snapdragon 855 olması hiçbir eksiklik göstermiyor ama 4G ve Navigasyon açtık mı bakmışım şarj yarıya inmiş...Xiaomi MIUI12 kullanıyorum beta 3,5 saat ekran süresi göreyim öpüp de başıma koyacağım o derece.Bende malumumuz POCO F2 PRO derinlemesine incelemeye başladım ve ois ve şu ekran Hz yenileme tulfanı olayını es geçersek (ağırlıkda önemli değil aga sağlam olacak :D) şuan ağzımın suyunu akıtan bir cihaz gibi gözüküyor. Benim telefon hali hazırda en ölü bi şekilde 2500 lira ediyor, diyorum ki 8/256 Sıfır yurt dışı cihazı şuan 3700-3800 lira arası alabiliyorum ki almışken 256 GB alandan ziyade LPDDR5 ram zevkine varalım hesabı düşünüyorum.

Üst Alt