Alış Pocophone F1

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Ufak bi düzeltme yapayım Ritzy ve Delta garantili ürünlerin çoğu çin versiyonu fakat pocophonede çin versiyonu olma olasılığı sıfır gibi birşey neden derseniz ben daha poconun çin versiyonuna hiç denk gelmedim garantisiz satanlar dahi global versiyon satıyor siz düşününhaha--haha--
Pocophone özelinde söylemiştim ama ifade edememişim. Hemen düzelttim :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok teşekkür ederim. Cihazın IMEI sorgulamasını ve garanti sorgulamasını da yapacağım. Rom,root olaylarına gireceğimi düşünmüyorum sadece otomatik olarak alacağım güncellemeleri yaparım. Telefonu aldığımda bir güncelleme olacak mıdır onu yapmalı mıyım sizce ? MIUI 9 yüklü gelir herhalde. 10'a geçiş yapmalı mıyım yani güncelleme gelmiş olur mu acaba ?

Delta garantili aldım. Global Rom olduğu yazıyor hayırlısı bakalım :D
MIUI 10 ve Android Pie güncellemeleri gelecektir.
Şuanda ben 10.1.3.0 sürümündeyim ve sıkıntısız sorunsuz kullanıyorum.
10.2.2.0 geldi ancak forumda bilgi ve yorumları takip ettikten sonra güncellemeyi yapacağım :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Kutunun üstünde global versiyon yazar kırmızı renkli bi kısımda.oradan anlaşılır.global versiyon zaten global romlu gelir

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10

10.2.2.0 geldi ancak forumda bilgi ve yorumları takip ettikten sonra güncellemeyi yapacağım :)
Güncellemeler sırasıyla mı gelir yoksa direkt olarak en son sürümün güncellemesi mi gelir acaba ? Ona göre bende yükseltmem beklerim :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam yanlış anlama ama daha cihazı almadan herşeyi yapmak istiyorsun.bazı şeyleri cihaz gelmeden yapamazsın,imkansız.cihazı al kullan sadece.özel olarak bişey yapmana da gerek yok.güncellemesen bile olur.sim kartını hafıza kartını tak keyfine bak.bi sorun yaşarsan biz burdayız hep

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam yanlış anlama ama daha cihazı almadan herşeyi yapmak istiyorsun.bazı şeyleri cihaz gelmeden yapamazsın,imkansız.cihazı al kullan sadece.özel olarak bişey yapmana da gerek yok.güncellemesen bile olur.sim kartını hafıza kartını tak keyfine bak.bi sorun yaşarsan biz burdayız hep
Doğru söylüyorsunuz fakat ilk defa üst seviye bir cihaz ve Xiaomi kullanacağım bu yüzden hem çok meraklıyım hemde biraz endişeliyim. Birde ilk defa internet üzerinden telefon aldığım için doğal olarak endişelerim oluyor :)

Son düzenleme:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Doğru söylüyorsunuz fakat ilk defa orta-üst seviye bir cihaz ve Xiaomi kullanacağım bu yüzden hem çok meraklıyım hemde biraz endişeliyim. Birde ilk defa internet üzerinden telefon aldığım için doğal olarak endişelerim oluyor :)
Orta üst değil hocam.sadece üst :)

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10

Doğru söylüyorsunuz fakat ilk defa orta-üst seviye bir cihaz ve Xiaomi kullanacağım bu yüzden hem çok meraklıyım hemde biraz endişeliyim. Birde ilk defa internet üzerinden telefon aldığım için doğal olarak endişelerim oluyor :)
Telefonu ilk açtığınızda Son güncelleme ile karşılaşacaksınız .

İnsanların internet alışverişine çok soğuk olduğu dönemlerden bugüne dek buzdolabından çamaşır makinesine , masa lambasından televizyonuna , giyimden çalışma sandalyesine kısaca neredeyse çoğu ihtiyacını akıllıca ve hesaplı olan internet alışverişi ile karşılayan bir ailede büyüdüm ve bu sisteme dahil oldum.
Endişeniz olmasın , İnşallah sorunsuz sıkıntısız uzun ömürlü bir şekilde kullanırsınız :)

Bu arada Pocophone F1 e orta-üst segment diyerek ayıp ettiniz. Kendisinden özür dilemenizi rica edeceğim :P
Kendileri en uygun fiyata en iyi donanım ve performansı sunabilmek adına çok kullanılmayan ve eksikliği pek hissedilmeyecek (OIS hariç ;() birkaç özellikten feragat ediyor o kadar :)
Cihazınız yeniden hayırlı olsun :)

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Telefonu ilk açtığınızda Son güncelleme ile karşılaşacaksınız .

İnsanların internet alışverişine çok soğuk olduğu dönemlerden bugüne dek buzdolabından çamaşır makinesine , masa lambasından televizyonuna , giyimden çalışma sandalyesine kısaca neredeyse çoğu ihtiyacını akıllıca ve hesaplı olan internet alışverişi ile karşılayan ailede büyüdüm ve bende bu sistemin bir parçasıyım.
Endişeniz olmasın , İnşallah sorunsuz sıkıntısız uzun ömürlü bir şekilde kullanırsınız :)

Bu arada Pocophone F1 e orta-üst segment diyerek ayıp ettiniz. Kendisinden özür dilemenizi rica edeceğim :P
Kendileri en uygun fiyata en iyi donanım ve performansı sunabilmek adına çok kullanılmayan ve eksikliği pel hissedilmeyecek (OIS hariç ;() birkaç özellikten feragat ediyor o kadar :)
Cihazınız yeniden hayırlı olsun :)
Çok teşekkür ediyorum. Pocophone'a orta-üst seviye dememe gelen tepkiler üzerine yorumumu üst seviye olarak düzeltiyorum :D

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Ürünün siparişini verdim bir sorum olacaktı : Ürünün Global Rom olup olmadığını belirten etiket kutu üzerinde olmak zorunda değil mi ? Yani kutuda global rom yazmıyorsa ürünü teslim almamalıyım değil mi ? Bunun gibi tavsiyeleriniz var mıdır ? Neleri kontrol etmeliyim kargo esnasında ? Birde ilk defa Xiaomi telefon kullanacağım yapmam,yapmamam gereken şeyler(Örneğin şu ayara dokunma,şu ayar şöyle olsun gibi) var mıdır ?
Ekran koruyucu ve kulaklık önerisinde bulunabilirim .
Cihazınıza kavuştuktan sonra görüşmek üzere :)

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Ekran koruyucu ve kulaklık önerisinde bulunabilirim .
Cihazınıza kavuştuktan sonra görüşmek üzere :)
Ekran koruyucu olarak ekran koruyucularını sipariş ettim. Bu ekran koruyucularını da forumdaki bir öneriden görüp sipariş ettim. Kimin önerisiydi tam hatırlamıyorum sizin öneriniz bile olabilir :D

Üst Alt