Alış Pocophone F1

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
10.2.2.0 Güncellemesi geldi cihazıma 1.5 hafta önce.

Forumda birkaç mesajda, Pocophone F1 v10.2.2.0 güncellemesini ( Düşük ışık ve 960fps video modu ) yapanlara Güncelleme hakkında Yorum ve Deneyimlerini sordum fakat cevaplayan olmadı.

Açıkçası bu güncelleme beni cezbettiğinden yapmak istiyorum. Fakat şarj konusunda sorun yaşayan kullanıcıların olduğunu duymuştum.
Bu yüzden güncellemeyi yaptıktan sonra sıfırlama yaparak cihazı en stabil halde tutmak istiyorum. Sebebi bu hocam :)
Hocam aynı durumdayız tamamen bende şarj sıkıntısı çeken duydum ama çekmeyende gördüm bende güncellemek istiyorum. Güncellemeyi yapmış bir babayiğitin çıkıp duruma el koymasını bekliyordum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tariktastan hocam aynı anda güncelleyip sıfırlayıp bir macerayamı girişsek anca beraber kanca beraber risk :)

Son düzenleme:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Fabrika ayarlarina dondurme ile Recovery modda yapilan hard reset islemj ayni gorevi gormektedir.
Ikisinde de Data ve cache partitionlari sifirlanmaktadir.
Ikisini de istediginiz gibi yapabilirsiniz.
Recovery modda yapilan data reset islemine "Hard reset" denmesinin sebebi cihazi acmadan elle yapildigi ve Manuel sifirlama yontemiyle yapildigi icindir.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Fabrika ayarlarina dondurme ile Recovery modda yapilan hard reset islemj ayni gorevi gormektedir.
Recovery modda yapilan data reset islemine "Hard reset" denmesinin sebebi cihazi acmadan elle yapildigi ve Manuel sifirlama yontemiyle yapildigi icindir.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam :)

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Hocam ikisi arasında fark olmadığını ilk defa sizden duyuyorum. Yanlış anlamayın birşey ima etmeye çalışmıyorum zira bu konu hakkında detaylı bilgim yok birşey diyemem. Fakat xiaomi türkiye grubunda bu konu hakkında açılan postlarda hep hard resetin varsa kalıntı dosyaları sildiğini normal fabrika ayarlarının ise sadece uygulamarı silip ayarları defaulta getirdiğini gördüm.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Hocam ikisi arasında fark olmadığını ilk defa sizden duyuyorum. Yanlış anlamayın birşey ima etmeye çalışmıyorum zira bu konu hakkında detaylı bilgim yok birşey diyemem. Fakat xiaomi türkiye grubunda bu konu hakkında açılan postlarda hep hard resetin varsa kalıntı dosyaları sildiğini normal fabrika ayarlarının ise sadece uygulamarı silip ayarları defaulta getirdiğini gördüm.
Sadece bildiklerimi soyluyorum hocam. :)
Sizin anlayacaginiz dilde anlatayim ;
Iki islemde de Cihaza gonderilen Komutlar ayni.
Sadece birisinde Cihazin icinden Sifirlama bolumunden sifirliyorsunuz ve cihaz karsiniza sifirlanmis olarak aciliyor. Yani telefon sifirlamasi icin recovery e Komut gonderiyor telefon kapanip Recovery modda aciliyor ve verilen komutu yerine getirip (wipe islemleri) yeniden aciliyor.
Hard reset ise recovery de Wipe data yaptiginizda Telefon acikken gelen komutu direk adb uzerinden telefona gonderiyor ve sifirliyor.
Hard resetin genel anlamdaki kullanimi ; Bootloop olmus, sifresi unutulmus, Agir yazilimsal arizalarda Ayarlara girilemeyen cihazlar icindir.

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Telefonun pil performansı ile ilgili ekran görüntülerini burada paylaşayım. Değerlerin normal olup olmadığını bana söyleyin :) Bu arada telefonun pil performansının oturması 1 ayı bulur gibi bir şey okumuştum forumda. Telefon şu ana kadar 2 kere şarj oldu sadece. Birde batarya ömrünü uzatmak için yapmam gereken şeyler nelerdir ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Telefonun pil performansı ile ilgili ekran görüntülerini burada paylaşayım. Değerlerin normal olup olmadığını bana söyleyin :) Bu arada telefonun pil performansının oturması 1 ayı bulur gibi bir şey okumuştum forumda. Telefon şu ana kadar 2 kere şarj oldu sadece. Birde batarya ömrünü uzatmak için yapmam gereken şeyler nelerdir ?
Oyun odakli 4-5 Saat
Sosyal medya odakli 6-8 saat aliyorsaniz sorunsuzdur :)
1 ay kadar kullandim cok stabil bir telefon poco :)

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Oyun odakli 4-5 Saat
Sosyal medya odakli 6-8 saat aliyorsaniz sorunsuzdur :)
1 ay kadar kullandim cok stabil bir telefon poco :)
O zaman bir sıkıntı yok değerler iyi :) Peki batarya ömrünü olabildiğince uzun tutabilmem için verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır ?

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
O zaman bir sıkıntı yok değerler iyi :) Peki batarya ömrünü olabildiğince uzun tutabilmem için verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır ?
Yüklü uygulamalardan kullandığınız uygulamalardan herhangibirine tıklayarak otomatik başlatmasını kapatabilirsiniz. Ayrıca diğer izinlerden arkaplanda çalışmasını kapatabilirsiniz ve uygulamayla alakalı birçok ayarı. Onun dışında pil tasarrufu kısmından anlık bildirimleri sizin için önemli olmayan uygulamaların arkaplan etkinliklerini kısıtlayabilirsiniz. Bunları sistem uygulamalarına yapmayın sadece yüklediğiniz uygulamalara yapın örneğin facebook instagram youtube veya messanger gibi uygulamalar.

Üst Alt