Rom Pocophone F1 10.3.4.0 Stable Güncellemesi

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Arkadaşlar varmı böyle bi sorun yaşayan hard reset yaptım bu gün hala ayni instagramin tüm bildirimleri geliyo dm den gelen mesajlar gelmiyo instagramdan kaynaklanan bisi mi acaba

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam zaten miui sisteminin uygulama içi özelliklere müdahele etme gibi bir durumu yok, diğer programlarda da aynı sorun olsaydı miui kaynaklı diyebilirdik fakat muhtemelen öyle değil. Mesela sistem kaynaklı olduğunu nasıl anlarsınız, girdiğinizde navigasyon bar kaybolur, uygulama uyumsuzluk problemi yaşar-kapanır, sistem kaynaklı engellenmiştir, kaynağa ulaşılamaz hatası alırsınız v.b. onun dışında uygulama kaynaklı bi sorundur. Aynı sorunu başka cihazda bir başka insanın yaşamaması sizin telefonunuzda sorun olduğu anlamına gelmez, instagram da cihazlarla ilgili güncelleme dağıtırken uyumsuzluk yapacak olan sürümlere dikkat etmeli, son android sürümü, güvenlik yaması güncellemesi takibi yapmaları gerekli, zaten uygulamalar da ona göre güncel kalabiliyor.

PocophoneF1Mİ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco X5 Pro
Konular
2
Hocam zaten miui sisteminin uygulama içi özelliklere müdahele etme gibi bir durumu yok, diğer programlarda da aynı sorun olsaydı miui kaynaklı diyebilirdik fakat muhtemelen öyle değil. Mesela sistem kaynaklı olduğunu nasıl anlarsınız, girdiğinizde navigasyon bar kaybolur, uygulama uyumsuzluk problemi yaşar-kapanır, sistem kaynaklı engellenmiştir, kaynağa ulaşılamaz hatası alırsınız v.b. onun dışında uygulama kaynaklı bi sorundur. Aynı sorunu başka cihazda bir başka insanın yaşamaması sizin telefonunuzda sorun olduğu anlamına gelmez, instagram da cihazlarla ilgili güncelleme dağıtırken uyumsuzluk yapacak olan sürümlere dikkat etmeli, son android sürümü, güvenlik yaması güncellemesi takibi yapmaları gerekli, zaten uygulamalar da ona göre güncel kalabiliyor.
Anladım hocam teşekkürler peki ben buna nası çözüm yolları deneyebilirim instagramın eski sürümlerinden indirdim denedim yine olmadı

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Bu güncelleme bana halen gelmedi. Bunun bir nedeni var mıdır acaba ? Güncelleme yayınlanalı 1 ayı geçti herhalde. Ha birde güncellemeyi yapanlar güncellemeden memnunlar mı ?

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
Bu güncelleme bana halen gelmedi. Bunun bir nedeni var mıdır acaba ? Güncelleme yayınlanalı 1 ayı geçti herhalde. Ha birde güncellemeyi yapanlar güncellemeden memnunlar mı ?
Hocam bölgeyi Hindistan yapın sonra sistem hakkında deyip güncellemeyi indirip tekrardan bölgeyi Türkiye yapıp güncellemeyi yapabilirsiniz. Ama tavsiye etmem .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Memnun değilim . Batarya performansı kötü olmuş.takilmalar yapıyor . Genel olarak bu sürümden memnun olanı görmedim .

DKaramazak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4

Bölgemi Hindistan olarak değiştirip güncelledim. Önceden şarjdan sabah çekip akşam yatarken takardım şimdi gün içinde bir kez daha şarj ediyorum MAALESEF ! Performans yönünden sorun görmedim.

merter2006

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat Er
Cihazım
Pocophone
Konular
0
arkadaşlar telefonu geçen hafta almıştım.hiç güncelleme yapmadım.şu an telefon android 8.1-MIUI sürümü global 9.6.25 kararlı yani telefonu açtığımdaki sürümler var.bölge olarak hindistan olmuyor bende hong kong yaptım.yeni güncelleme geldi MIUI 10.0.4---bu sürüme güncelleme yapayımmı.güncellersem android 9 oluyormu.bu sürümün hataları varmıdır.yardımcı olursanız sevinirim.daha yeniyim MIUI daha önce kullanmadım

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
arkadaşlar telefonu geçen hafta almıştım.hiç güncelleme yapmadım.şu an telefon android 8.1-MIUI sürümü global 9.6.25 kararlı yani telefonu açtığımdaki sürümler var.bölge olarak hindistan olmuyor bende hong kong yaptım.yeni güncelleme geldi MIUI 10.0.4---bu sürüme güncelleme yapayımmı.güncellersem android 9 oluyormu.bu sürümün hataları varmıdır.yardımcı olursanız sevinirim.daha yeniyim MIUI daha önce kullanmadım
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun hocam , Güzel günlerde sorunsuz bir şekilde kullanmanız dileğiyle.. :)

Android Pie ,Pocophone F1 e 10.1.3.0 güncellemesi ile sunulmuştur. Yani bahsettiğiniz güncelleme ile cihazınız Android 9 a yükselmeyecektir.
Lakin bölgeyi Türkiye yapsanız dahi bu güncellemeyi almanız gerekir.

Eğer güncellemeyi alamaz iseniz , benimde uzun süre üst sürümlere geçmeden sorunsuz kullandığım Android 9 a geçişin sağlandığı 10.1.3.0 Sürümüne cihazınızı güncellemek için , Son sürüm olan 10.3.4.0 sürümüne cihazını güncellemek için tıklayarak ROM dosyasını indirebilir , Ardından Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Sistem Güncelleme kısmından sağ üstteki üç noktaya tıklayarak Güncelleme Paketini Seçin seçeneğini tıklayıp indirdiğiniz ROM u seçerek kurulumu yapabilirsiniz. Güncelleme ardından Fabrika ayarlarına geri dönmenizi tavsiye ederim :)

merter2006

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat Er
Cihazım
Pocophone
Konular
0
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun hocam , Güzel günlerde sorunsuz bir şekilde kullanmanız dileğiyle.. :)

Android Pie ,Pocophone F1 e 10.1.3.0 güncellemesi ile sunulmuştur. Yani bahsettiğiniz güncelleme ile cihazınız Android 9 a yükselmeyecektir.
Lakin bölgeyi Türkiye yapsanız dahi bu güncellemeyi almanız gerekir.

Eğer güncellemeyi alamaz iseniz , benimde uzun süre üst sürümlere geçmeden sorunsuz kullandığım Android 9 a geçişin sağlandığı 10.1.3.0 Sürümüne cihazınızı güncellemek için , Son sürüm olan 10.3.4.0 sürümüne cihazını güncellemek için tıklayarak ROM dosyasını indirebilir , Ardından Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Sistem Güncelleme kısmından sağ üstteki üç noktaya tıklayarak Güncelleme Paketini Seçin seçeneğini tıklayıp indirdiğiniz ROM u seçerek kurulumu yapabilirsiniz. Güncelleme ardından Fabrika ayarlarına geri dönmenizi tavsiye ederim :)

Çok teşekkürler hocam, poco benim ilk mıuı telefonum o yüzden biraz acemiyim,10.0.4 sürümüne geçtim.şuan 10.23 sürümü geldi.dediğiniz gibi bu sürüm sorunlu diyorlar,o yüzden güncelleme yapmıyorum,hala 8,1 androiddeyim

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10

Çok teşekkürler hocam, poco benim ilk mıuı telefonum o yüzden biraz acemiyim,10.0.4 sürümüne geçtim.şuan 10.23 sürümü geldi.dediğiniz gibi bu sürüm sorunlu diyorlar,o yüzden güncelleme yapmıyorum,hala 8,1 androiddeyim
Rica ederim hocam.
10.1.3.0 sorunsuz hocam , bir önceki cevabımdaki bağlantıdan manuel olarak cihazınıza kurulum sağlayabilirsiniz :)

merter2006

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat Er
Cihazım
Pocophone
Konular
0
Rica ederim hocam.
10.1.3.0 sorunsuz hocam , bir önceki cevabımdaki bağlantıdan manuel olarak cihazınıza kurulum sağlayabilirsiniz :)
Hocam üstte dediğiniz yerden 10.13 sürümünü telefona indirdim . güncelleme paketi seçin dediğimde indirdiğim dosyayı görüyor fakat güncelleme doğrulanamıyor diyor ,ne Yapmalıyım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-08-08-56-43-820_com.android.updater.png
    Screenshot_2019-05-08-08-56-43-820_com.android.updater.png
    156,4 KB · Görüntüleme: 20
Üst Alt