Soru POCO X6 Pro İçin Hangi ROM (EU'mu Elite'mi China'mı?)

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Bu telefonda donanım çok güzel fakat hyperos arayüzü yine bildiğimiz gibi belli bir stabiliteyi bir türlü yakalayamadı. Bütün romları denemiş biri olarak söylüyorum bu tür işlerle haşır neşir isen şayet aosp romlara yönel. MTK cihazlara aosp rom nadir karşılaşılan bir durum fakat adamlar başardı,, şuan aosp rom kullanıyorum pekte memnunum volte vowifi çalışmamasina rağmen.. Akıcılık, sadelik ve pil konusunda da MIUI arayuzune göre daha iyi gidiyor. Hoşkal.

kaya_36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Bu telefonda donanım çok güzel fakat hyperos arayüzü yine bildiğimiz gibi belli bir stabiliteyi bir türlü yakalayamadı. Bütün romları denemiş biri olarak söylüyorum bu tür işlerle haşır neşir isen şayet aosp romlara yönel. MTK cihazlara aosp rom nadir karşılaşılan bir durum fakat adamlar başardı,, şuan aosp rom kullanıyorum pekte memnunum volte vowifi çalışmamasina rağmen.. Akıcılık, sadelik ve pil konusunda da MIUI arayuzune göre daha iyi gidiyor. Hoşkal.
aynen öyle hocam adamlar gerçekten çok iyi yapmışlar zamanı gelince tüm sorunları düzeltirlerse hyper os ta durmanın bir mantığı kalmaz.Şuan bile çok iyi çok stabil

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
aynen öyle hocam adamlar gerçekten çok iyi yapmışlar zamanı gelince tüm sorunları düzeltirlerse hyper os ta durmanın bir mantığı kalmaz.Şuan bile çok iyi çok stabil
Benim bildiğim, adam işi gücü bırakmış uğraşıyor.. Yakın zamanda bütün sorunları çözecektir. Android 15 üzerine de bir proje var. Hatta dün eng rom yayınladılar yavaş yavaş bütün güzel romlari paylaşırlar..

minotefan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
minotefan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
Romları bende denemek istiyorum. Mi8 de denemediğim rom kalmadı. Aosp crdroid rom iyiydi. X6 pro da eu rom denedim pek fark yoktu sevmedim. Mi8 de eu rom gerçekten iyiydi. Elite rom da WhatsApp sorunu var, son durum ne bilmiyorum. Hypertn ise yükleyemedim bir türlü deneyemedim. Aosp romlar şu an beta aşamasında. Ama bakalım tecrübeleriniz dahilinde bir rom yüklemek istiyorum.
Elite lite rom kullanan varsa son halini yazabilir mi?

kaya_36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Romları bende denemek istiyorum. Mi8 de denemediğim rom kalmadı. Aosp crdroid rom iyiydi. X6 pro da eu rom denedim pek fark yoktu sevmedim. Mi8 de eu rom gerçekten iyiydi. Elite rom da WhatsApp sorunu var, son durum ne bilmiyorum. Hypertn ise yükleyemedim bir türlü deneyemedim. Aosp romlar şu an beta aşamasında. Ama bakalım tecrübeleriniz dahilinde bir rom yüklemek istiyorum.
Elite lite rom kullanan varsa son halini yazabilir mi?
elite rom 1.0.18 çin sürümündeyim wp sorunu bende eski sürümlerde de şuan ki sürümde de olmadı şuan pil performans olarak güzel memnunum kimsenin yaşamadığı bir sorunu yaşıyordum,blu tv ve amazon prime videoda herhangi bir şey izlerken resmen kasıyordu izleyemiyordum ve çözümünü buldum sorunsuz. her gün yeni ve güzel romlar çıkıyor artık poco x6 pro için fakat telegram kanallarında araştırmalısınız örnek hyperspeed vs çoğu kişi bilmediği için başka bir yerde görmeniz imkansız.Her neyse şuan elite rom 1.0.18 çin sürümü gayet stabil bir sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim iyi forumlar.

minotefan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
minotefan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
elite rom 1.0.18 çin sürümündeyim wp sorunu bende eski sürümlerde de şuan ki sürümde de olmadı şuan pil performans olarak güzel memnunum kimsenin yaşamadığı bir sorunu yaşıyordum,blu tv ve amazon prime videoda herhangi bir şey izlerken resmen kasıyordu izleyemiyordum ve çözümünü buldum sorunsuz. her gün yeni ve güzel romlar çıkıyor artık poco x6 pro için fakat telegram kanallarında araştırmalısınız örnek hyperspeed vs çoğu kişi bilmediği için başka bir yerde görmeniz imkansız.Her neyse şuan elite rom 1.0.18 çin sürümü gayet stabil bir sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim iyi forumlar.
Teşekkürler hocam. Google maps pusula kalibrasyonu çalışıyor mu, ona bakabilir misiniz? Birde rom hybrid mi kurulumu, fastboot ile mi kuruluyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bide lite global mi lite china mi daha iyi sizce

kaya_36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Teşekkürler hocam. Google maps pusula kalibrasyonu çalışıyor mu, ona bakabilir misiniz? Birde rom hybrid mi kurulumu, fastboot ile mi kuruluyor

Hocam bide lite global mi lite china mi daha iyi sizce
google maps sorunsuz rom u windows bilgisayardan tek tıkla kolay bir şekilde kurabilirsinz hybrid yani. sürüm olarak china öneririm global sürümün saçma uygulamalarından ve hantallıktan kurtulmanız için en iyisi china sürümü

ercanbeyke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ercan
Cihazım
poco x6 pro 5G
Konular
0
Burada yapmıştım uzun zaman önce 😅
incelemeniz çok iyi olmuş bizleri düşünüp böyle detaylıca paylaştığınız için teşekkürler. son olarak Elite Lite Çin Romu nerden indirebiliriz acaba ben biraz baktımda öyle belirli bir yer göremedim😁

selam benim cihazımda poco x6 pro ve sade stokck rom kullanmak istiyorum googleye dayalı global rom yerine daha iyi bence stock rom fabrikanın orjinal çıkışlı romu. bu şekilde hangi romu önerirsiniz? teşekkürler

Son düzenleme:

ercanbeyke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ercan
Cihazım
poco x6 pro 5G
Konular
0
google maps sorunsuz rom u windows bilgisayardan tek tıkla kolay bir şekilde kurabilirsinz hybrid yani. sürüm olarak china öneririm global sürümün saçma uygulamalarından ve hantallıktan kurtulmanız için en iyisi china sürümü
herkes çin romundan çok memnun ama dil konusunda türkçenin eksik olduğu bir çokyer varmış. şuan sizde o şekildemi hala bootloader kilidi açılmadığı için test edemedim. yada böyle bir sorun varsa harici bir program ile türkçe dilinde eksik olan kısımları otomatik çeviri paketi vs yükleyebilirmiyiz yada böyle birşey?

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Linkteki romu da deneyimleme şansım oldu, Çin tabanlı bütün gereksiz uygulamalardan arındırılmış bir rom.. Belki hoşunuza gider. .

Üst Alt