Soru POCO X6 Pro İçin Hangi ROM (EU'mu Elite'mi China'mı?)

minotefan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
minotefan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
Hayatımda ilk defa sırf bu cihazdan ötürü ve biraz da merakımdan Elite Gaming Roma ücret ödedim 🥲
Dedim Elite Rom bu kadar iyiyse, ücretli versiyonu daha iyidir kesin. Şu an bir şey söylemek için biraz erken ama pek öyle görünmüyor. Tanıtımda bahsedilen çoğu özelleştirme henüz bu cihaza gelmemiş, sadece Elite Özelleştirme bölümüne birkaç ek seçenek eklenmiş o kadar. İyi de ben bunları zaten root ile yapabiliyordum 😅
Geri kalan hemen her şey aynı.
Daha dün gece geçiş yaptım, net bir şey söylemek için biraz erken ama şu an için konuşursam pil perfornansı kötü gibi görünüyor. Elite Lite sürümde çok iyiydi oysaki.
Ama o kadar para verdim, şimdi kullanmadan tekrar lite'a da dönmek istemiyorum. Ama o ücrete değecek bir şey yok merak eden arkadaşlar için belirteyim. 2 ayda bir 10 USD vermenizin karşılığını en azından şu an için veremiyor, o yüzden değmez.
Gerçekten lite'ın neredeyse bire bir aynısı bu rom bu cihaz için. O yüzden benim gibi heyecan arayışına girip bu romun satın almanızı tavsiye etmiyorum arkadaşlar.. 🥲
Lite veya paralı sürümde Google maps için konum doğruluğu yüksek oluyor mu? Google maps te pusula kalibrasyonu çalışıyor mu veya pusula yönü doğru mu? Bide dark modda üstteki saat elite litede menüye giriş yapınca gözükmez oluyordu. O sorun çözülmüş mü?

foor.cun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
14
Lite veya paralı sürümde Google maps için konum doğruluğu yüksek oluyor mu? Google maps te pusula kalibrasyonu çalışıyor mu veya pusula yönü doğru mu? Bide dark modda üstteki saat elite litede menüye giriş yapınca gözükmez oluyordu. O sorun çözülmüş mü?
Haritaları uzun zamandır kullanmadım o yüzden Elite lite sürümde deneme şansım olmadı. Fakat ücretli sürümde denedim ve konum yönünü düzgün gösteriyor, herhangi bir sorun yaşamadım.
Karanlık modda her iki sürümde de cihazı kullandım son sürüm Çin versiyonlarında ve bahsettiğiniz sorun yoktu.

minotefan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
minotefan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
Elite lite ye geçsem mi bilemedim globaldeyim şu an. Gözünüze çarpan artı ve eksiler nedir elite lite ve global arasında.

kaya361

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Haritaları uzun zamandır kullanmadım o yüzden Elite lite sürümde deneme şansım olmadı. Fakat ücretli sürümde denedim ve konum yönünü düzgün gösteriyor, herhangi bir sorun yaşamadım.
Karanlık modda her iki sürümde de cihazı kullandım son sürüm Çin versiyonlarında ve bahsettiğiniz sorun yoktu.
hocam merhaba ben sizinle konuştuktan sonra hani belki sıfırdan tertemiz kurulum yaptıktan sonra düzelir umuduyla tekrar elite lite roma döndüm fakat sorunlar hala aynı rica etsem elite romun ücretli romunu benim ile paylaşabilir misiniz eğer o sürümde dediğim sorunları yaşamazsam en azından her gün farklı romlar denemek zorunda kalmıyayım direk satın alayım

foor.cun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
14
Elite lite ye geçsem mi bilemedim globaldeyim şu an. Gözünüze çarpan artı ve eksiler nedir elite lite ve global arasında.
Elite'te Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları var. Pil daha iyi gidiyor (Lite Çin sürümde). Pil tasarrufu için ekranı 90 hz'ye alabiliyorsunuz. Gereksiz sistem uygulamaları ve reklamlar yok. Pil istatistikleri bölümünde ekran ve diğer sistem kullanımlarını görebiliyorsunuz. Rom twrp ile birlikte geliyor, bu sayede Magisk veya farklı bir şey flashlamak istediğinizde bilgisayara mahkum kalmadan işinizi görebiliyorsunuz.
(Fakat bir dipnot: Roma güncelleme geldiği zaman kesinlikle bilgisayar üzerinden fastboot yöntemiyle güncellemenizi tavsiye ediyorum. Twrpde bazen hata alabiliyorsunuz ve cihazı formatlamak durumunda kalabilirsiniz.)
Şimdilik aklıma gelen farklar bu şekilde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam merhaba ben sizinle konuştuktan sonra hani belki sıfırdan tertemiz kurulum yaptıktan sonra düzelir umuduyla tekrar elite lite roma döndüm fakat sorunlar hala aynı rica etsem elite romun ücretli romunu benim ile paylaşabilir misiniz eğer o sürümde dediğim sorunları yaşamazsam en azından her gün farklı romlar denemek zorunda kalmıyayım direk satın alayım
Maalesef romu paylaşmam mümkün değil burada. Özelden paylaşsam bile romu yüklediğinizde sistemin açılması mümkün olmayacaktır. Çünkü romun geliştiricisi sisteme aktivasyon kilidi koymuş ve her müşterisine özel olarak cihazın seri numarasına özel twrp üzerinden flashlamanız gereken bir kilit açıcı dosyası veriyor. Onu flashladıktan sonra ancak sistem açılıyor.

Son düzenleme:

kaya_36

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x6 pro
Konular
0
Elite'te Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulamaları var. Pil daha iyi gidiyor (Lite Çin sürümde). Pil tasarrufu için ekranı 90 hz'ye alabiliyorsunuz. Gereksiz sistem uygulamaları ve reklamlar yok. Pil istatistikleri bölümünde ekran ve diğer sistem kullanımlarını görebiliyorsunuz. Rom twrp ile birlikte geliyor, bu sayede Magisk veya farklı bir şey flashlamak istediğinizde bilgisayara mahkum kalmadan işinizi görebiliyorsunuz.
(Fakat bir dipnot: Roma güncelleme geldiği zaman kesinlikle bilgisayar üzerinden fastboot yöntemiyle güncellemenizi tavsiye ediyorum. Twrpde bazen hata alabiliyorsunuz ve cihazı formatlamak durumunda kalabilirsiniz.)
Şimdilik aklıma gelen farklar bu şekilde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Maalesef romu paylaşmam mümkün değil burada. Özelden paylaşsam bile romu yüklediğinizde sistemin açılması mümkün olmayacaktır. Çünkü romun geliştiricisi sisteme aktivasyon kilidi koymuş ve her müşterisine özel olarak cihazın seri numarasına özel twrp üzerinden flashlamanız gereken bir kilit açıcı dosyası veriyor. Onu flashladıktan sonra ancak sistem açılıyor.
greshan repack yükledim hocam tek tek ayarları kurcaladığınzda bir kaç benim istediğim özelleştirme var ayrıca elite romda yaşadığım sorunların hiçbiri yok nedense elite ve eudan daha iyi gibi geldi bana pil performansı şuan greshan repackten çok memnunum yinede çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Üst Alt