İnceleme Poco F5 Kullanıcılar Kulübü

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
31
Selamlar, ben de araniza yeni katildim. Onceki telefonum redmi note 8 pro ydu ve Poco F5 e gecis yaptim.

İlk izlenimlerim ve kullanim kolayligi gayet guzel. Bir sorum olacak, telefonun ekran rengi biraz soluk geldi bana, herhangi bir ayarla ekstra oynamadim. Normalde orta isik duzeyi ve biraz altinda kullanirim telefonu ev ve kapali ortamlarda. Ayrica youtube ta video acinca ekran renginin daha canlilastigini farkettim fakat youtube kapatinca yine ayni solukluga donuyor. Daha once yasamis ve ya nedenini bilen var midir ? Tesekkurler
Aramıza hoşgeldin. Ekranı doygunda kullanıyorum. Özelliklerinden anladığım kadarıyla 500 nit parlaklık var normal kullanımda. Otomatik parlaklıkta gün ışığına maruz kalınca 1000 nit e kadar çıkıyor. Sonra geri düşüyor. O yüzden parlaklık hep yarım ve altında kaldığından ekran soluk gibi duruyor. Fakat renk paleti olarak baktığımdada Samsung amoledleri gibi değilde daha çok ips panel kalitesi var gibi. YouTube hakkında bişi diyemicem.
Benimde gördüğüm, galeride fotoğraf çok güzel gözüküyor ama duvar kağıdı ayarlayınca ekran soluklaşıyor

ajoanni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Poco F5 12/256
Konular
0
Aramıza hoşgeldin. Ekranı doygunda kullanıyorum. Özelliklerinden anladığım kadarıyla 500 nit parlaklık var normal kullanımda. Otomatik parlaklıkta gün ışığına maruz kalınca 1000 nit e kadar çıkıyor. Sonra geri düşüyor. O yüzden parlaklık hep yarım ve altında kaldığından ekran soluk gibi duruyor. Fakat renk paleti olarak baktığımdada Samsung amoledleri gibi değilde daha çok ips panel kalitesi var gibi. YouTube hakkında bişi diyemicem.
Benimde gördüğüm, galeride fotoğraf çok güzel gözüküyor ama duvar kağıdı ayarlayınca ekran soluklaşıyor
Yorumun icin tesekkurler.
Ben de ekrani doyguna aldim eskisinden daha iyi simdilik. Youtube icin belki kolay bir yorum vardir halen arastiriyorum bulursam buraya eklerim

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Yklaşık 4,5 yıldır mi 8 SE kullanıyorum. Sadece hafıza sorunumdan dolayı cihaz degişimine gittim ve 1TB 16+7ramli bu cihazı aldım. Megerse ben Mİ 8 SE cihazımdan ayrılamazmışım. o kadar adapte olmuşumki, tek elle kullanıyor olmam en büyük avantajım, bildirim ışıgını bile arar oldum. miui eski sürüm oldugndan cagrı kaydetmesi vs vs derken bu cihaza alışamadım. Oyun oynamam, oynasamda vkait gecirmelik basit oyunlar oynarım. benim için hafıza önemli, neredeyse bircok evragımı cihazımda taşırım. Vidyo pek çekmem ancak fotograf cekmeye ve anı biriktirmeyi severim. BU cihazın kamerası orta halli.13T alacaktım 256 gb olmasından dolayı eledim. mi13 512 düşündüm tek elle kullanıma uygun leica lensli kamerası tatminkar. ancak bataraya sorununu o kdar cok duyar oldumki. güzelim mi13 sorunlu cihazmış gibi gelmeye başladı bana. şuan uyum dönemindeyim mi 12 turbo (poco f5) ile, cok ısınanamamakla beraber 1 ay kadar bu cihaza şans verecegim. genel kullanımım dedigim gibi, foto cekmek, sosyal medya, basit oyunlar nadirin oynarım. ve verilerimin depolanması. 4 yıllık Mİ 8 SE cihazımınbataryasını 18w orjinal huawei adaptör haricinde başka cihazla şarj etmedim. istisnalar hric tabiki. şarjdan %100 dolmadan cekmedim hiç. ve halen şuan şarjı günü rahat cıkarırken kısıtlı+tasarruflu kullanımda 1.5 günü görüyor.

süreci gözlemleyip 1 aylık deneme dönemimi başlattım. özellikle kamera iyileştirme konusunda tavsiyesi olan forumdaşların mesajını bekliyorum.

not:: henüz gcam kurmadım. gcam yorumlarını ve vidyolarını izledim, daha net fotolar elde edilmiş ancak fotolarda koyulaşma görülmüş pocof5 gcam kullananlarda.

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
31
Yklaşık 4,5 yıldır mi 8 SE kullanıyorum. Sadece hafıza sorunumdan dolayı cihaz degişimine gittim ve 1TB 16+7ramli bu cihazı aldım. Megerse ben Mİ 8 SE cihazımdan ayrılamazmışım. o kadar adapte olmuşumki, tek elle kullanıyor olmam en büyük avantajım, bildirim ışıgını bile arar oldum. miui eski sürüm oldugndan cagrı kaydetmesi vs vs derken bu cihaza alışamadım. Oyun oynamam, oynasamda vkait gecirmelik basit oyunlar oynarım. benim için hafıza önemli, neredeyse bircok evragımı cihazımda taşırım. Vidyo pek çekmem ancak fotograf cekmeye ve anı biriktirmeyi severim. BU cihazın kamerası orta halli.13T alacaktım 256 gb olmasından dolayı eledim. mi13 512 düşündüm tek elle kullanıma uygun leica lensli kamerası tatminkar. ancak bataraya sorununu o kdar cok duyar oldumki. güzelim mi13 sorunlu cihazmış gibi gelmeye başladı bana. şuan uyum dönemindeyim mi 12 turbo (poco f5) ile, cok ısınanamamakla beraber 1 ay kadar bu cihaza şans verecegim. genel kullanımım dedigim gibi, foto cekmek, sosyal medya, basit oyunlar nadirin oynarım. ve verilerimin depolanması. 4 yıllık Mİ 8 SE cihazımınbataryasını 18w orjinal huawei adaptör haricinde başka cihazla şarj etmedim. istisnalar hric tabiki. şarjdan %100 dolmadan cekmedim hiç. ve halen şuan şarjı günü rahat cıkarırken kısıtlı+tasarruflu kullanımda 1.5 günü görüyor.

süreci gözlemleyip 1 aylık deneme dönemimi başlattım. özellikle kamera iyileştirme konusunda tavsiyesi olan forumdaşların mesajını bekliyorum.

not:: henüz gcam kurmadım. gcam yorumlarını ve vidyolarını izledim, daha net fotolar elde edilmiş ancak fotolarda koyulaşma görülmüş pocof5 gcam kullananlarda.
Tek el modunu kullanabilirsiniz. Bildirim ışığı konusunda bişi diyemicem ben kullanmıyorum. Mesaj gelince ekran bile yanmıyor. Çağrı hiç kaydetmedim. Birde önerim depolama olarak her zaman cihazlar yetmez ve yedek şart bu yüzden 1 tb ssd alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bende sosyal medya ve içerik izlemek için kullanıyorum. Öyle pek fotoğraf çekmem oyun oynamam şarjı 2 gün götürüyor beni

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Poco F5 telefona sahibim. İki ay önce araştırdığımda, fiyat olarak, en uygun fiyatlar, Irak'ın kuzeyindeki şehirlerde 12/256 kapasiteli olanları, 330 dolar civarında idi sanırım.

Yalnız çift hat telefon kullanıyorsanız, cihaza takacağınız sim kartlar; "Dual SIM ( Nano-SIM, dual stand-by )" özellikli olmalıdır. Operatörlerin mağazalarına gidince, temin edilebiliyor.

Cihazın Nano-SIM, dual stand-by özellikli olması demek; sim'lerden biriyle görüşme yapılırken, diğer sim pasif duruma düşer demektir. Bu konuda web'de detaylı anlatımlar mevcut. Satın almadan önce okumanızda yarar var. Artık yeni model telefonların ekseriyeti Nano-SIM, dual stand-by 'lı olarak piyasaya sürülüyor diyebilirim.

Bunun dışında Poco F5 telefonun rehber( contacts ) 'i; google'un kişiler( contacts )'ini kullanıyor. Google'un "kişiler" uygulaması çalıştırıldığında, rehberde kayıtlı telefonların whatsapp'ı hangi numaradan kullandığı anlaşılamıyor. Yerine, whatsapp numarasını tespit edebilen başka bir kişiler uygulaması yüklemeye ihtiyaç var, yani... Böyle bir uygulama varsa bilen yazsın lütfen...

Cihazda çalışan "Mi Tarayıcı" biraz gıcık ! Tarayıcıya sekmeler halinde, Youtube, haberler vs gibi sekmelerde, istemediğimiz kaynaklara blok koyamıyoruz. Bu nedenle "mi tarayıcı"yı pasife alıp, yerine, chrome'dan devam etmek daha kullanışlı.

Bunların dışında cihazın ekran çözünürlüğü, dokunmatik hassasiyeti, kullandığım telefonlar içinde en iyisi diyebilirim. Dokunduğun yere imleci koyuyor.
True Phone...

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Ben sattım cihazı arkadaşlar. Hatta iki defa aldım ikisini de hatırı sayılı karla sattım .

Bu nedenle özel mesajla soru soranlara cevap vermiyorum

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Tek el modunu kullanabilirsiniz. Bildirim ışığı konusunda bişi diyemicem ben kullanmıyorum. Mesaj gelince ekran bile yanmıyor. Çağrı hiç kaydetmedim. Birde önerim depolama olarak her zaman cihazlar yetmez ve yedek şart bu yüzden 1 tb ssd alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bende sosyal medya ve içerik izlemek için kullanıyorum. Öyle pek fotoğraf çekmem oyun oynamam şarjı 2 gün götürüyor beni
Yedekler 2 tb taşınabilirde ve bilgisayarda var hocam zaten. Eski iphone kullanıcısı olarak ozamandan beri belirli periyotlarda telefon yedekleme alışkanlıgım var.
Bakalım tam kurulum ve aktarımdan sonra süreç belli olacak. Bildirim ışıgı şöyle önemli, çalıştıgım ortamda reaktifler kimyasallar var laboratuvarımızda. Eldiven ve ekipmanları cıkartmama gerek kalmıyor. Bakıyorum uzaktan telefona bildirim ışıgı yanmıyorsa devam ediyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Yedekler 2 tb taşınabilirde ve bilgisayarda var hocam zaten. Eski iphone kullanıcısı olacak ozamandan beri belirli periyotlarda telefon yedekleme alışkanlıgım var.
Bakalım tam kurulum ve aktarımdan sonra süreç belli olacak. Bildirim ışıgı şöyle önemli, çalıştıgım ortamda reaktifler kimyasallar var laboratuvarımızda. Eldiven ve ekipmanları cıkartmama gerek kalmıyor. Bakıyorun uzaktan telefona bildirim ışıgı yanmıyorsa devam ediyorum.
Teşekkürler.
Ekran bildirimlerini kullanabilirsin mesaj ve arama geldiğinde tekrarlama var zaten

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Cihazdan kurtuldum. yurtiçi kayıtlı S23 ile yeni bir başlangıç...
Teşekkürler.

Üst Alt