Yardım Poco F3 imei atılıyor mu

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
atamazlar. Ancak boardı değiştirmeleri gerekir. Direnç doğrudan topraklamaya bağlı. Ötesi boş.
Bu cihaz icin degil sonraki cihazlar icin dedim bunu yoksa uretilmis cihaza ne yapsinlar bu saatten sonra 😂😂

xepoJ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
POCO F3
Konular
0
Geçen gün İstanbul Avrupa yakasında bir arkadaşa sordum atıyoruz dedi şimdi bootloader kilidini açıp yanına gideceğim sonucu bildiririm.
Yaptınız mı? Sonuç nedir hocam bende 20 gündür F3 kullanıyorum bunu bildiğim halde aldım eğer sorun yapıyorsa satarım cihazı

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Yaptınız mı? Sonuç nedir hocam bende 20 gündür F3 kullanıyorum bunu bildiğim halde aldım eğer sorun yapıyorsa satarım cihazı
İmei atılıyor cihaza yeni aldıysanız acele etmeyin. 1 ay oldu bende de yılbaşında sıfırlanacak zaten toplam 16 ay kadar süre oluyor yasal olarak.

akadirars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Peki hangi partisyonlara silinerek imei atılıyor. ona göre bir yere götürmeye gerek kalmadan buradan halledebilecek olanlar yapabilir sorumlulukları taşıdıkları taktirde.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Peki hangi partisyonlara silinerek imei atılıyor. ona göre bir yere götürmeye gerek kalmadan buradan halledebilecek olanlar yapabilir sorumlulukları taşıdıkları taktirde.
Direnç söküldükten ya da kırıldıktan sonra bu işlemler yapılıyoe ama öncelikle onu halletmeleri gerekir

akadirars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Direnç söküldükten ya da kırıldıktan sonra bu işlemler yapılıyoe ama öncelikle onu halletmeleri gerekir
cevap için teşekkür ederim lakim direnç işleminden sonra hangi partisyonlar silinecek o da önemli bir konu.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
cevap için teşekkür ederim lakim direnç işleminden sonra hangi partisyonlar silinecek o da önemli bir konu.
Diğerleri ile aynı diye söylenmişti bana ama denemediğim için tam bilemiyorum.Denemek isterseniz redmi note 10 pro partisyon silme kodlarını deneyebilirsiniz

hcetky.68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi7
Konular
0
merhaba sevgili arkadaşlar poco f3 cihaza şuanlık sadece direnç yöntemiyle imei atılıyor başka türlü yolu yok ama şunu söyleyebilirim poco f3 ile x3 pronun direnç yöntemi farklıdır x3 proda risk çok çok yüksek çünkü direnci söküp havya yardımıyla tekrar direnç takıyorsun ama poco f3 de bu işlemde hiçbir risk yoktur çünkü poco f3 de dirençi cımbız yada iğne yardımıyla kırıyorsunuz ve yerine direnç vs takmıyorsunuz bu yüzden poco f3 de risk yoktur ben ankaradayım referanslarımda var 5 6 poco f3 cihaza imei repair yaptım ve bayadır kullananda var sıfır sıkıntı ve bu işlemi bootloader kilidini açma ve 2 imei kullanıcıya ait olaraktan 150 tlye hallediyorum
selamlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

poco x3 proda anakarta havya temas ediyor flux sürülüyor kafes sökülüyor vs vs riski fazla ama poco f3 de kafes sökülmüyor sadece rsa koruma işlevi gören direnç cımbız yardımıyla kırılıyor ve yerine direnç takılmıyor x3 proda ise direnç cımbız yardımıyla kırılsa dahi anakarta flux ve havya ile 350 derece sıcak havayla 10klık direnç takılıyor tekrar
Hocam Ankara'da
merhaba sevgili arkadaşlar poco f3 cihaza şuanlık sadece direnç yöntemiyle imei atılıyor başka türlü yolu yok ama şunu söyleyebilirim poco f3 ile x3 pronun direnç yöntemi farklıdır x3 proda risk çok çok yüksek çünkü direnci söküp havya yardımıyla tekrar direnç takıyorsun ama poco f3 de bu işlemde hiçbir risk yoktur çünkü poco f3 de dirençi cımbız yada iğne yardımıyla kırıyorsunuz ve yerine direnç vs takmıyorsunuz bu yüzden poco f3 de risk yoktur ben ankaradayım referanslarımda var 5 6 poco f3 cihaza imei repair yaptım ve bayadır kullananda var sıfır sıkıntı ve bu işlemi bootloader kilidini açma ve 2 imei kullanıcıya ait olaraktan 150 tlye hallediyorum
selamlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

poco x3 proda anakarta havya temas ediyor flux sürülüyor kafes sökülüyor vs vs riski fazla ama poco f3 de kafes sökülmüyor sadece rsa koruma işlevi gören direnç cımbız yardımıyla kırılıyor ve yerine direnç takılmıyor x3 proda ise direnç cımbız yardımıyla kırılsa dahi anakarta flux ve havya ile 350 derece sıcak havayla 10klık direnç takılıyor tekrar
Ankara'da poco f3 için yardımcı olabilir misiniz hocam? Bu işi yapabilecek bildiğiniz varsa yazabilir misiniz?

TURKROCK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Cihazım
lg g4
Konular
1
şekilde gösterilen direnci ortadan kaldırmak yeterli. Eliniz yatkınsa kendinizde yapabilirsiniz. Olmadı bildiğiniz bir telefoncuya götürüp kaldırmasını(ısıtııcı kullanmadan kırmak veya sökmek.)isteyebilirsiniz. Ben kendim yaptım sorunsuz kullanıyorum.
Lazım olanlar. sağlam bir cımbız ve büyüteç(direnç gözle zor görüldüğü için çok gerekli.aksi halde yandaki donanımlara zarar verirsiniz),termal macun ve yapıştırıcı.
işlem bittikten sonra uygun bir yazılımla imei değişimini yapabilirsiniz.
Selamlar bende bu işlemi kendim yapmaya çalışacağım. İmei atmak için ulaşabileceğim bir program tavsiyesinde bulunurmusunuz? Birde rica etsem nasıl yapacağımızı tarif edermisiniz.

Üst Alt