Soru Poco F1 ve Mi 8 Arasında Kaldım Görüşlerinizi Merak Ediyorum

esmert2665

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert can
Cihazım
poco f1
Konular
2
Arkadaşlar daha önce ilk çıktığı zaman aldığım iphone 5s telefonu kullandım o zamanlar üst segment sayılırdı 5 yılı devirdim. Başka üst segmentli telefonum olmadı ancak telefona ihtiyacım var bütçem 3000 tl yi geçmiyor mi8 ile poco f1 arasında kaldım araştırma yaptım ancak arada ufak tefek farklar var mi8 kasa kalitesi ois desteği amoled ekran gibi konularda 1 tık önde gözüküyor poco f1 ise 4000 lik bataryası ve sıvı soğutması ile bir tık önde ama hangisini seçeceğim konusunda kararsızım poco f1 veya mi8 kullanan arkadaşlar kullanım tecrübelerini akrarırsa sevinirim benim gibi almayı düşünen ve daha kapsamlı araştırma tapan arkadaşlarda fikirlerini belirtirse memnun olurum şimdiden herkese teşekkür ederim.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Güncelleme önemli ise bir sonraki güncelleme için Poco cihazına söz verildi ismi ne olacaksa Android 10 mu Q mu olur bilmiyorum.MI 8 için varmı aynı olay denk gelmedim herhangi bir yerde.MI 8 yerine MI 9 ayak sesleri gelmeye başladı Poco yerinede play isimli bir modelden bahsediliyor.Ama benim oyum mi 8 için olur sonuçta amiral gemisi olarak üretildi Poco ise biraz daha fiyat performans cihazı olarak üretildi.Malzeme işçilik oldukça farklı iki cihaz arasında

Oyla:

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
Farkları
Mi 8: Kamera daha iyi (ois, diyafram değeri, 2. kamera), Ekran daha dayanıklı, NFC, Amoled ekran ve GPS, gövde malzemesi ve çerçeve.
F1: Batarya, Radyo, Kulaklık Girişi, Sar değeri, Fiyatı, Hafıza kartı, Su sıçramalarına dayanıklı, Stereo çift hoparlör.
Sizin için hangisi önemli ise ona göre tercih edin, benim için batarya, radyo, ses, hafıza kartı ve sar değeri önemlidir diyorsanız Pocophone F1 alın.
Kamera hemen hemen aynı sadece yazılım desteği Mi 8 de biraz fazla kamerasıda mükemmel bir cihaz.
Karar sizin :)

Oyla:

esmert2665

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert can
Cihazım
poco f1
Konular
2
Farkları
Mi 8: Kamera daha iyi (ois, diyafram değeri, 2. kamera), Ekran daha dayanıklı, NFC, Amoled ekran ve GPS, gövde malzemesi ve çerçeve.
F1: Batarya, Radyo, Kulaklık Girişi, Sar değeri, Fiyatı, Hafıza kartı, Su sıçramalarına dayanıklı, Stereo çift hoparlör.
Sizin için hangisi önemli ise ona göre tercih edin, benim için batarya, radyo, ses, hafıza kartı ve sar değeri önemlidir diyorsanız Pocophone F1 alın.
Kamera hemen hemen aynı sadece yazılım desteği Mi 8 de biraz fazla kamerasıda mükemmel bir cihaz.
Karar sizin :)
Cevabınız için teşekkür ederim sanki poco f1' e daha sıcak bakıyorum biraz daha araştırma yapmam gerekiyor sanırım daha önce böyle telefonlara bu kadar yüksek paralar vermediğim için temkinliyim birazda alacağım telefonlar delta garantili olmasıda beni düşündüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme önemli ise bir sonraki güncelleme için Poco cihazına söz verildi ismi ne olacaksa Android 10 mu Q mu olur bilmiyorum.MI 8 için varmı aynı olay denk gelmedim herhangi bir yerde.MI 8 yerine MI 9 ayak sesleri gelmeye başladı Poco yerinede play isimli bir modelden bahsediliyor.Ama benim oyum mi 8 için olur sonuçta amiral gemisi olarak üretildi Poco ise biraz daha fiyat performans cihazı olarak üretildi.Malzeme işçilik oldukça farklı iki cihaz arasında
teşekkür ederim görüşleriniz için sanırım biraz daha düşüneceğim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Konu başlıklarının ve mesajların tamamının büyük f-harflerle yazılması forum kuralları gereğinde yasaktır. Bu nedenle mesajınız yeniden düzenlenmiştir.

Karşılaştırma için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Bende sizin gibi arada kalmistim gidip poco aldim suan cok memnunum :)
Amoled ekrani aramazsiniz diyebilirim bataryasi da guzel gidiyor.
Kulaklik girisi olmasi cok iyi ve telefon neredeyse isinmiyor.
Daha ne olsun ? :D

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Mi 8 i öneriyorum. iPhone kaliteli bir telefon olduğu için uzun yıllar kullanılabiliyor. Fiyatı düşük tutmak için pocophone'da işçilik ve malzeme kalitesi düşürülmüş. Pocophone'yi Renault Mi 8 'i Mercedes gibi düşünebilirsin.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Mi 8 i öneriyorum. iPhone kaliteli bir telefon olduğu için uzun yıllar kullanılabiliyor. Fiyatı düşük tutmak için pocophone'da işçilik ve malzeme kalitesi düşürülmüş. Pocophone'yi Renault Mi 8 'i Mercedes gibi düşünebilirsin.
Ona sadece malzeme kaltesi dusurulmus diyelim hocam :)
Kasasi Plastik ancak Metal gorunumlu ve Bu acigi kapatmak icin sivi sogutma kullanilmis.
Ayrica ekrani hem uzun omurlu olmasi hemde Az guc tuketmesi icin ips ekran olarak tasarlanmis. Benzetmeniz hosuma gitti ancak ;
Bu karsilasma Bmw Ve Mercedes seklinde olmali..
Birinde olan birinde yok gibi. :)

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Ona sadece malzeme kaltesi dusurulmus diyelim hocam :)
Kasasi Plastik ancak Metal gorunumlu ve Bu acigi kapatmak icin sivi sogutma kullanilmis.
Ayrica ekrani hem uzun omurlu olmasi hemde Az guc tuketmesi icin ips ekran olarak tasarlanmis. Benzetmeniz hosuma gitti ancak ;
Bu karsilasma Bmw Ve Mercedes seklinde olmali..
Birinde olan birinde yok gibi. :)
Sonuçta cla serisinde renault motoru kullanılmıştı :D birebir tutmayabilir ama genel olarak dediğime inanıyorum.
Çünkü bir mi5s kullanıcısı olarak kalitenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tecrübe etmiştim.

Oyla:
Üst Alt