Yardım Poco F1 Şarj cihazım patladı

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim orijinal şarj cihazı , orijinal kablo .
Telefonu gece şarja bıraktım sabaha doğru 6-7 sularında bir patlama ile bütün ev ahalisi uyandık . Telefon da herhangi bir problem yok . Patlayan şarj cihazıydi .
Buzamana kadar telefonla alakalı yaşadığım dokunmatik problemi , ekranda ölü piksel durumu gibi bir çok soruna rağmen bu beni asıl korkutan ve telefondan ciddi şekilde soğutan bir durum oldu .
Xiaomi yetkililerinden bu mesajıma ve bana bir geri dönüş bekliyorum . Siz kullanıcılara da bu telefonu alırken 999 kez tekrar düşünmeniz gerektiğini belirtiyorum .
Bense 6 aylık cihazimda bukadar problem yasamam sebebi ile konuyla alakalı neler yapabilecegimi merak ediyorum . Başlık altına önerilerinizi bekliyorum .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
yeni üye olamam yeni sorun yaşamamdan kaynaklı beyefendi. 6 aylık cihazımı bundan önce servise 3 kere gönderdiğim cihazımla alakalı donma probleminden ve ölü piksel sıkıntısından bahsetmiş olmam da cihazla alakalı yaşadığım sıkıntıları paylaşmak yine . Üst üste yaşadığım bu sıkıntılar sonunda hak vereceğinizi düşünüyorum ki cihazla alakalı fazlası ile kafamda soru işareti olması normal . beni markayı kötüleyen biri olarak değil deneyimlerini paylaşan biri olarak görmenizi dilerdim .
Benim konularıma bakarsanız; mi 8 cihazım kameraya toz aldı diye konu açmıştım. Bu konuda çok eleştirdim xiaomiyi. Yine eleştiririm. Ölü piksel konusunda gelin arkanızda durayım. Bu segmentte cihaz ölü piksel oluyorsa bende eleştiririm. Veya gereksiz donma, dokunmatik problemi olsun bende eleştiririm.
Fakat adaptör cihaza zarar vermeyerek bence faydalı bir şey yapmışken eleştirmek istemedim. Benim söylemek istediklerim bu kadar tekrar geçmiş olsun.

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Hocam sizin elektrik dağıtıcıniz fazla akım verdiyse adaptör ne yapsın onu anlamıyorum?
Akım dengeleyici priz de yok. Modeme bile fazla akım gelince kullanılmaz hale geliyor. Bu her elektronik cihaz için böyle. Yani burda adaptörün ne yapması lazım onu anlamadım.
Patlamasın efendim , herkangi bir yangın veya yaralanma sorununa sebebiyet verecek bir durum yaşanmasın . Evet modem de kullanılmaz hale gelebiliyor fakat patlamıyor herhangi bir yangın riski oluşturmuyor . Bu abartı bir düşünce mi .

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Benim konularıma bakarsanız; mi 8 cihazım kameraya toz aldı diye konu açmıştım. Bu konuda çok eleştirdim xiaomiyi. Yine eleştiririm. Ölü piksel konusunda gelin arkanızda durayım. Bu segmentte cihaz ölü piksel oluyorsa bende eleştiririm. Veya gereksiz donma, dokunmatik problemi olsun bende eleştiririm.
Fakat adaptör cihaza zarar vermeyerek bence faydalı bir şey yapmışken eleştirmek istemedim. Benim söylemek istediklerim bu kadar tekrar geçmiş olsun.
Teşekkür ederim yorumlarınız için . evet telefonun patlamasındansa adaptör ile kurtulmuş olmak gerçekten sevindirici daha büyük problemlere yol açabilirdi öteki türlü haklısınız.

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Herkesin bu konuda erkek olduğunu varsayarak, beyler, sakin olun, belki bir hafta sonra denk gelir de konuyu tekrar okursanız, kendinize gülersiniz. Saçma sapan nedenlerden insanlarla ara bozmaya değmez, zaten gündelik yaşantımızda çok tuhaf tiplerle karşılaşıyoruz, bir de burada karşılaşmayalım, hepinize kolay gelsin.

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Patlamasın efendim , herkangi bir yangın veya yaralanma sorununa sebebiyet verecek bir durum yaşanmasın . Evet modem de kullanılmaz hale gelebiliyor fakat patlamıyor herhangi bir yangın riski oluşturmuyor . Bu abartı bir düşünce mi .

Şimdi size hak veriyorum ama patlamasın demeniz biraz abes olmuş.
Yolda araba ile gidiyorsunuz, biri gelip sizin arabaya çarpıyor. Kaportaniz yamuluyor. Yamulmasin efendim gibi birşey olmuş bu.

Tabi bu patlama işi elektrik kaynaklı ise dediğim geçerli.:)

Oyla:

Siymen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Pocophone f1
Konular
0
Hiç bir zaman uyurken telefonunuzu şarj da birakmayin. Geçmiş olsun diyorum. Neticede elektrik bu. Bu yüzden xiaomi yi suçlama yersiz.
Araba alıyorsun 6 ay sonra fireni tutmuyo, dur o zaman şey diyelim abi neticede mekanik sistem dikkat etmek gerek. Bu neyin kafasi

Oyla:

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
Bence de iyi ki adaptör patlamış, daha doğrusu içindeki aşırı akımda patlayan devre elemanı. Kaldı ki benim de mi5 in bataryası patladı, aynı anda buz dolabının kartı da yandı. Maalesef şebeke kaynaklı problemdi. O yüzden buzdolabı elektronik kartı masrafına ek olarak telefon masrafına girecektim. Şarj aleti ile kurtuldum.

Oyla:
Üst Alt