Yardım Poco F1 Şarj cihazım patladı

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim orijinal şarj cihazı , orijinal kablo .
Telefonu gece şarja bıraktım sabaha doğru 6-7 sularında bir patlama ile bütün ev ahalisi uyandık . Telefon da herhangi bir problem yok . Patlayan şarj cihazıydi .
Buzamana kadar telefonla alakalı yaşadığım dokunmatik problemi , ekranda ölü piksel durumu gibi bir çok soruna rağmen bu beni asıl korkutan ve telefondan ciddi şekilde soğutan bir durum oldu .
Xiaomi yetkililerinden bu mesajıma ve bana bir geri dönüş bekliyorum . Siz kullanıcılara da bu telefonu alırken 999 kez tekrar düşünmeniz gerektiğini belirtiyorum .
Bense 6 aylık cihazimda bukadar problem yasamam sebebi ile konuyla alakalı neler yapabilecegimi merak ediyorum . Başlık altına önerilerinizi bekliyorum .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Kondansatör patlamış yüzde 90, geçmiş olsun. bu arada şebekeyle alakalı bir durum da olabilir ama uzun süre dolu kalan kondansatörün işi gibi

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim orijinal şarj cihazı , orijinal kablo .
Telefonu gece şarja bıraktım sabaha doğru 6-7 sularında bir patlama ile bütün ev ahalisi uyandık . Telefon da herhangi bir problem yok . Patlayan şarj cihazıydi .
Buzamana kadar telefonla alakalı yaşadığım dokunmatik problemi , ekranda ölü piksel durumu gibi bir çok soruna rağmen bu beni asıl korkutan ve telefondan ciddi şekilde soğutan bir durum oldu .
Xiaomi yetkililerinden bu mesajıma ve bana bir geri dönüş bekliyorum . Siz kullanıcılara da bu telefonu alırken 999 kez tekrar düşünmeniz gerektiğini belirtiyorum .
Bense 6 aylık cihazimda bukadar problem yasamam sebebi ile konuyla alakalı neler yapabilecegimi merak ediyorum . Başlık altına önerilerinizi bekliyorum .
Hocam çok geçmiş olsun

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Geçmiş olsun mesajlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Hiç bir zaman uyurken telefonunuzu şarj da birakmayin. Geçmiş olsun diyorum. Neticede elektrik bu. Bu yüzden xiaomi yi suçlama yersiz.

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Akım önler priz almanız daha sağlıklı, geçmiş olsun fakat bir sonraki cihazlarınızda güvenliği sağlamak adına bahsettiğim prizlerden almanız daha iyi olacaktır.

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Hiç bir zaman uyurken telefonunuzu şarj da birakmayin. Geçmiş olsun diyorum. Neticede elektrik bu. Bu yüzden xiaomi yi suçlama yersiz.
Konu ile alakalı "neticede elektrik" şeklindeki bilge yorumunuz için teşekkür ederim son derece bilimsel ve ufkumu açtı .
Günümüz telefonlarında piller tamamen şarj olduğunda, piller gelen akımı almayı kesip kablodan gelen akımı telefona güç vermek için yönlendirebilme kabiliyetine sahip oldukları için pillerin tamamen şarj olduktan sonra şarj olmaya devam etme gibi bir riski bulunmamakta.(alıntı)

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Konu ile alakalı "neticede elektrik" şeklindeki bilge yorumunuz için teşekkür ederim son derece bilimsel ve ufkumu açtı .
Günümüz telefonlarında piller tamamen şarj olduğunda, piller gelen akımı almayı kesip kablodan gelen akımı telefona güç vermek için yönlendirebilme kabiliyetine sahip oldukları için pillerin tamamen şarj olduktan sonra şarj olmaya devam etme gibi bir riski bulunmamakta.(alıntı)
Patlayan telefonun değil şarj makinan. Ben telefonla ilgili birşey söylemedim. Boşta olsa bile şarj cihazını fiste bırakmak risklidir. Ayrıca bilgelik taslamadim sadece düşüncemi paylaştım.burda kızacak birşey yok. Amacın laf sokmak galiba

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu konu sanırım biraz tatsızlık yaratacak aynı paylaşımı alıntı şeklinde pocophone facebook sayfasında bilgilendirme amaçlı paylaştım çok tepki gösterdiler :)

Oyla:
Üst Alt