Yardım Poco F1 Şarj cihazım patladı

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim orijinal şarj cihazı , orijinal kablo .
Telefonu gece şarja bıraktım sabaha doğru 6-7 sularında bir patlama ile bütün ev ahalisi uyandık . Telefon da herhangi bir problem yok . Patlayan şarj cihazıydi .
Buzamana kadar telefonla alakalı yaşadığım dokunmatik problemi , ekranda ölü piksel durumu gibi bir çok soruna rağmen bu beni asıl korkutan ve telefondan ciddi şekilde soğutan bir durum oldu .
Xiaomi yetkililerinden bu mesajıma ve bana bir geri dönüş bekliyorum . Siz kullanıcılara da bu telefonu alırken 999 kez tekrar düşünmeniz gerektiğini belirtiyorum .
Bense 6 aylık cihazimda bukadar problem yasamam sebebi ile konuyla alakalı neler yapabilecegimi merak ediyorum . Başlık altına önerilerinizi bekliyorum .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Her marka şarj cihazında bu sorun olabilir. Ama şarj cihazı patladı diye bu markayı almayın demek bana göre saçma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kaldı ki şarj cihazı patladı diye konu açılıyor ve yorum yapan kişilere laf sokmaya çalışıyor arkadaş. O zaman açma konuyu
Amaç bariz belli değil mi? Markayı kötülemek.
Arkadaşın foruma ilk konusu bu. Sadece bu konuya mesaj yazmış. Amaç ortada sanki. Çok takılmamak gerek.

Ben xiaomi markasından oneplus'a geçtim. Ama mi 8 cihazımi aldığım için de hiç pişman olmadım. Beni hiç üzmedi. Kusurları oldu mu? Evet oldu (kameraya toz aldı). Ama ben diğer markalarda daha çok kusur gördüm.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bence olayı yanlış anlıyorsunuz hocam markayı kötülemek gibi bir olayı yok arkadaşın başına gelen kazayı paylaşmak istemiş ve pocophone ile ilgili şarjda patlama hariç bütün sorunlar kronik :)

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Öncelikle geçmiş olsun. Fakat burda isyan etmenizi anlamadım. O şarj başlıkları fazla, düzensiz akım geldiği zaman akımı dengeleyip telefona zarar vermemesi için geliştiriliyor. Cihazınıza zarar gelse daha mı iyiydi? Burda adaptör cihazı kurtarmış. Daha ne olabilir onu anlamadım. Hatırlatırım ki koskoca Samsung bile note 7 cihazını piyasadan toplatti.
Evet cihaza zarar gelmemesi için aşırı şarj koruması , güç koruması , akım koruması, gerilim koruması devre koruması vs var adaptörlerde . Ozaman adaptör patlasın problem yok , cihaza sorun gelmediği müddetçe mi dememiz gerekir . Yoksa adaptörün patlamasını ciddi bir problem olarak görmemiz mi gerekir ?
Akım düzensizliklerinde şarj cihazının patlamasını normal mi karşılamalıyız yani .
Sonuçta bu cihazı kullananlar olarak buraya bu konuyu açma sebebim cihazı kötülemek değil cihazla alakalı benim başıma gelmiş bir durumun sizin de başınıza gelebileceği ile alakalı bilgilendirmedir.

Her marka şarj cihazında bu sorun olabilir. Ama şarj cihazı patladı diye bu markayı almayın demek bana göre saçma

Kaldı ki şarj cihazı patladı diye konu açılıyor ve yorum yapan kişilere laf sokmaya çalışıyor arkadaş. O zaman açma konuyu
Konuyu açma sebebim teknik bilgi ve destek olduğu için , "sonuçta elektrik , prize takılı yatmayın" yorumunuz ufkumu açtığını belirttim sadece . Teşekkür ederim tekrar .

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Evet cihaza zarar gelmemesi için aşırı şarj koruması , güç koruması , akım koruması, gerilim koruması devre koruması vs var adaptörlerde . Ozaman adaptör patlasın problem yok , cihaza sorun gelmediği müddetçe mi dememiz gerekir . Yoksa adaptörün patlamasını ciddi bir problem olarak görmemiz mi gerekir ?
Akım düzensizliklerinde şarj cihazının patlamasını normal mi karşılamalıyız yani .
Sonuçta bu cihazı kullananlar olarak buraya bu konuyu açma sebebim cihazı kötülemek değil cihazla alakalı benim başıma gelmiş bir durumun sizin de başınıza gelebileceği ile alakalı bilgilendirmedir.
Açtığın konuya cevap olarak öneride bulundum. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Ama senin bana laf sokmaya çalışman ayıp. Ben burda elimden geldiği kadar kim olursa olsun hiç bir ücret talep etmeden yardım ediyorum. Teşekkür etmen gereken yerde bide bana bilmişlik tasliyirsun diyorsun.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Bence olayı yanlış anlıyorsunuz hocam markayı kötülemek gibi bir olayı yok arkadaşın başına gelen kazayı paylaşmak istemiş ve pocophone ile ilgili şarjda patlama hariç bütün sorunlar kronik :)
Arkadaşım markayı alırken 999 kez düşünün demis. Bu kötülemek değilde nedir? Başına talihsiz bir olay gelmiş. Ama bu bence bu şekilde düşünmeyi gerektirecek bir durum değil.

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Konular
49
Arkadaşım markayı alırken 999 kez düşünün demis. Bu kötülemek değilde nedir? Başına talihsiz bir olay gelmiş. Ama bu bence bu şekilde düşünmeyi gerektirecek bir durum değil.
Hocam cevap vermeye değmez boşver. Konun yukarıda kalmasın artik

Oyla:

Ozgc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgüç
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Jeoloji mühendisi
Konular
1
Amaç bariz belli değil mi? Markayı kötülemek.
Arkadaşın foruma ilk konusu bu. Sadece bu konuya mesaj yazmış. Amaç ortada sanki. Çok takılmamak gerek.

Ben xiaomi markasından oneplus'a geçtim. Ama mi 8 cihazımi aldığım için de hiç pişman olmadım. Beni hiç üzmedi. Kusurları oldu mu? Evet oldu (kameraya toz aldı). Ama ben diğer markalarda daha çok kusur gördüm.
yeni üye olamam yeni sorun yaşamamdan kaynaklı beyefendi. 6 aylık cihazımı bundan önce servise 3 kere gönderdiğim cihazımla alakalı donma probleminden ve ölü piksel sıkıntısından bahsetmiş olmam da cihazla alakalı yaşadığım sıkıntıları paylaşmak yine . Üst üste yaşadığım bu sıkıntılar sonunda hak vereceğinizi düşünüyorum ki cihazla alakalı fazlası ile kafamda soru işareti olması normal . beni markayı kötüleyen biri olarak değil deneyimlerini paylaşan biri olarak görmenizi dilerdim .

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90

Konuyu açma sebebim teknik bilgi ve destek olduğu için , "sonuçta elektrik , prize takılı yatmayın" yorumunuz ufkumu açtığını belirttim sadece . Teşekkür ederim tekrar .
Hocam sizin elektrik dağıtıcıniz fazla akım verdiyse adaptör ne yapsın onu anlamıyorum?
Akım dengeleyici priz de yok. Modeme bile fazla akım gelince kullanılmaz hale geliyor. Bu her elektronik cihaz için böyle. Yani burda adaptörün ne yapması lazım onu anlamadım.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam cevap vermeye değmez boşver. Konun yukarıda kalmasın artik
Hocam siz bana neden sıçradınız angel~~ onu anlayamadım doğrusu ancak belirtmiş olduğum gibi bana hiç de sizin düşündüğünüz gibi gelmedi ki gelse bile herkes sevmek zorunda da değil markayı bence yanlış düşünüyorsunuz

Herkesin şahsi görüşleri hocam aldığı cihazda şansı yaver gitmemiş bu şekilde gelişmiş olaylar bilemiyor insan

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Konular
49
Hocam siz bana neden sıçradınız angel~~ onu anlayamadım doğrusu ancak belirtmiş olduğum gibi bana hiç de sizin düşündüğünüz gibi gelmedi ki gelse bile herkes sevmek zorunda da değil markayı bence yanlış düşünüyorsunuz
Yok hocam size lafım yok. Yanlislikla sizin yoruma mi cevap verdim acaba. :) :)

Oyla:
Üst Alt