aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hiçbir test vs gerekmez. Mi globe dediğim gibi eu romu kurar sonra üzerinde sizin istemediğiniz programları silen istediğinizi ekleyen bir scripti çalıştırır ve misettings.apk yı kendi apksı ile değiştirir. Bunun içindirki 10 saniyede kendimize özel rom yapabiliyoruz. Aslında hazırladığı tek şey basit bir script dosyası. Yani kısaca eu rom çıkmasını bekliyorlar olduğu gibi alıp üzerine minik ekleme çıkarma yapıyorlar, bu script çalışmazsa sadece eu rom kurmuş oluyorsunuz.

Olan bizim miui12 ye oldu. Bir hevesle kurayım dedim PBRP vipeleri yapamıyor miui12 üstüne miui11 eu rom kurduk. Fomat data ise sadece dahili depolamayı siliyor system alanına müdahale edemiyor. Alt bar miui12 gibi kaldı . Birkaç program çalışmaz hale geldi. Olmadı velhasıl bu twrp kesinlikle işe yaramaz. Gelecek sürümlere bakacağız.
aynen hocam zaten beta yani yapcak bişi yok yalın zamanda mutlaka kararlı çalışan bir sürüm yayınlıcaktır suan için hiç bir twrp Yok kararlı çalışan

hknyenign

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Rdmi note 9 Pro
Konular
0
aynen hocam zaten beta yani yapcak bişi yok yalın zamanda mutlaka kararlı çalışan bir sürüm yayınlıcaktır suan için hiç bir twrp Yok kararlı çalışan
Hocam ben mi yanlış biliyorum konuyu, 3-4 gün önce global romdayken mevcut twrp üzerine sizin bu konudaki anlatımınızla pbtwrp yükledim ve üstüne hiç problem yaşamadan data vipe vs yapıp tertemiz bir şekilde eu rom'a geçtim. Hatta dün akşam imei repair işlemi yapıp tüm yedeklerimi problemsiz bir şekilde alıp bilgisayarıma yedekledim. Çalışmayan nedir anlamadım :?

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam ben mi yanlış biliyorum konuyu, 3-4 gün önce global romdayken mevcut twrp üzerine sizin bu konudaki anlatımınızla pbtwrp yükledim ve üstüne hiç problem yaşamadan data vipe vs yapıp tertemiz bir şekilde eu rom'a geçtim. Hatta dün akşam imei repair işlemi yapıp tüm yedeklerimi problemsiz bir şekilde alıp bilgisayarıma yedekledim. Çalışmayan nedir anlamadım :?
hocam çalışmayan çok şey var siz denk gelmemşiniz diyelim :) he gene hiç yoktan fper twrplerden daha iyi aslında ama cok önemli özellikleri çalışmıyor oda dediğim gibi beta illaki düzenli güncelleme alıcaktır

hknyenign

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Rdmi note 9 Pro
Konular
0
hocam çalışmayan çok şey var siz denk gelmemşiniz diyelim :) he gene hiç yoktan fper twrplerden daha iyi aslında ama cok önemli özellikleri çalışmıyor oda dediğim gibi beta illaki düzenli güncelleme alıcaktır
Öyleyse hazır şansımı kullanıp sorunsuz bir kurulum yakalamışken bir süre sessizce güncelleme bekleyeyim, durduk yere hatalarla uğraşmayalım angel~~

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Yanlış anlamayın sadece öyle sanıyorsunuz. Romu üst üste kurdunuz sadece. Bir hard reset atsanız iyiydi. Eninde sonunda stabilite ile ilgili sorunlar yaşayacaksınız. Hatta bir işlemci ısınızı ölçün 37 derece civarında çıkacaktır. Bu twrp data formut dışında vipeleri yapamıyor. Bizim kirli kurulum dediğimiz şeyi yapıyor. MTP mount edemediği için o aldığınız yedekleri geri kurabilirmisiniz bilmem. İnşallah sd karta almışsınızdır. Dahili alana aldı iseniz iş biraz karışabilir. Aslında tam olarak söylememiz gereken şey şu. PBRP ile eski TWRP arasında sistem ve süperbölüm işlemesinde fark yoktur. Buda bir romu diğerinin üzerine kurmak dışında hiçbirşeyin sağlıklı olarak yapılamayacağıdır.

hknyenign

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Rdmi note 9 Pro
Konular
0
Yanlış anlamayın sadece öyle sanıyorsunuz. Romu üst üste kurdunuz sadece. Bir hard reset atsanız iyiydi. Eninde sonunda stabilite ile ilgili sorunlar yaşayacaksınız. Hatta bir işlemci ısınızı ölçün 37 derece civarında çıkacaktır. Bu twrp data formut dışında vipeleri yapamıyor. Bizim kirli kurulum dediğimiz şeyi yapıyor. MTP mount edemediği için o aldığınız yedekleri geri kurabilirmisiniz bilmem. İnşallah sd karta almışsınızdır. Dahili alana aldı iseniz iş biraz karışabilir. Aslında tam olarak söylememiz gereken şey şu. PBRP ile eski TWRP arasında sistem ve süperbölüm işlemesinde fark yoktur. Buda bir romu diğerinin üzerine kurmak dışında hiçbirşeyin sağlıklı olarak yapılamayacağıdır.
Hocam üst üste mi kurdum bilmiyorum ama dediğiniz doğru, hatta bugün dikkatimi çekti, bir ara twrp menüsündeyken işlemci ısısı gözüme çarptı, 37 derece gösteriyordu pek detaylı anlamadığım için normal olduğunu düşündüm. Ama cihazım çok stabil ve pil performansı da oldukça yerinde, kafam karıştı şuan...

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Hocam üst üste mi kurdum bilmiyorum ama dediğiniz doğru, hatta bugün dikkatimi çekti, bir ara twrp menüsündeyken işlemci ısısı gözüme çarptı, 37 derece gösteriyordu pek detaylı anlamadığım için normal olduğunu düşündüm. Ama cihazım çok stabil ve pil performansı da oldukça yerinde, kafam karıştı şuan...
System partisyonu ve süperbölüm sym linkleri çift olabilir.(tam emin değilim farazi) Ancak şu varki telefon stocka göre bariz sıcak oluyor. Hele oyunlarda. Yani bir şeyler ters gidiyor.

Ben şu an miui12 tr romunu indiriyorum fastboot olarak yükleyecem. TWRP lerin hiçbiri temiz kurulum yapamıyor.

hknyenign

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Rdmi note 9 Pro
Konular
0
System partisyonu ve süperbölüm sym linkleri çift olabilir.(tam emin değilim farazi) Ancak şu varki telefon stocka göre bariz sıcak oluyor. Hele oyunlarda. Yani bir şeyler ters gidiyor.

Ben şu an miui12 tr romunu indiriyorum fastboot olarak yükleyecem. TWRP lerin hiçbiri temiz kurulum yapamıyor.

Selamlar hocam, meraktan orjinal tr olan bi cihazla sıcaklık karşılaştırdım, ikisi de o an boşta 37 derece gösteriyordu. Yani benim rootlu eu romlu cihazımla tr garantili stock romlu cihaz arasında bir fark göremedim.

mhmtyvz44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Acemi
Cihazım
Not 9 pro
Konular
0
İndireniyorum.yardimci olacak varmı.bide bu ücretlimi ücretsiz mi

Üst Alt