aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Teşekkür ederim son olarak ben şu an EU romdayım batarya ve perfonmansından memnunum sizdeki miglobede durum nedir,bundan önceki cihazım note 6 pro da devamlı miglobe kullandım stabil romdu
hocam şimdi eu romdan zaten düzenleniyor mi globe rom biliyorsunuz ben pek bir fark göremedim eu romdan tek birşey hariç sanki mi globe romun batarya performansı eu Roma göre daha iyi gibi performans ta aynı şekilde bu 2 si bana bir tık iyi geldi eu romdan ama genel herşei aynı eu romla + veya - yok yani biraz kullanalım ama dedğim gibi eu romla arasında nerdeyse hiç fark yok batarya ve performans dışında onuda zaman gösterecek bakalım

dark3434

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.02
Cihazım
xiaomi note
Konular
25
hocam şimdi eu romdan zaten düzenleniyor mi globe rom biliyorsunuz ben pek bir fark göremedim eu romdan tek birşey hariç sanki mi globe romun batarya performansı eu Roma göre daha iyi gibi performans ta aynı şekilde bu 2 si bana bir tık iyi geldi eu romdan ama genel herşei aynı eu romla + veya - yok yani biraz kullanalım ama dedğim gibi eu romla arasında nerdeyse hiç fark yok batarya ve performans dışında onuda zaman gösterecek bakalım
Çok teşekkür ederim üstadım aydınlatıcı bilgiker için.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
giggle~~
Evet hiçbir fark görmemeniz normal. Mi globe eu romu kurar sonra üzerine sizin yaptığınız değişiklikleri ve kendi settings uygulamasını kurulumun ardından bir script ie kurar. Bunun için doğru çalışan bir twrp gerekir. PBRP ile eski twrp arasında görsellik dışında bir fark olmadığından system partisyonunu mount edemiyor. Dolayısı ile globe rom kurulamıyor. Zaten eu rom kurulumu ardından miglobe scriptine geçtiğinde WARNİNG ile başlayıp ERROR ile devam eden 7-8 satır varya orda özetle "mi globe rom kurulamadı" yazıyor. :P O kurduğunuzu zannettiğiniz globe değil bildiğiniz eu rom. :)
Benide yanılttığınız için hevesle tr miui12 romundan vazgeçip globe yükledim . Tabi yükleyemedim. EU rom kuruldu sadece.

Özetlersek bu recovery ile diğer recoveryler arasında ekranın kilitlenmemesi dışında fark yok. Hatta bu en kötüsü ve bir işe yaramazı çünkü MTP yide mount edemiyor. Temizleme (vipe) işlemlerini yerine getiremiyor. Sadece data format yapabiliyor. :@

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
giggle~~
Evet hiçbir fark görmemeniz normal. Mi globe eu romu kurar sonra üzerine sizin yaptığınız değişiklikleri ve kendi settings uygulamasını kurulumun ardından bir script ie kurar. Bunun için doğru çalışan bir twrp gerekir. PBRP ile eski twrp arasında görsellik dışında bir fark olmadığından system partisyonunu mount edemiyor. Dolayısı ile globe rom kurulamıyor. Zaten eu rom kurulumu ardından miglobe scriptine geçtiğinde WARNİNG ile başlayıp ERROR ile devam eden 7-8 satır varya orda özetle "mi globe rom kurulamadı" yazıyor. :P O kurduğunuzu zannettiğiniz globe değil bildiğiniz eu rom. :)
Benide yanılttığınız için hevesle tr miui12 romundan vazgeçip globe yükledim . Tabi yükleyemedim. EU rom kuruldu sadece.

Özetlersek bu recovery ile diğer recoveryler arasında ekranın kilitlenmemesi dışında fark yok. Hatta bu en kötüsü ve bir işe yaramazı çünkü MTP yide mount edemiyor. Temizleme (vipe) işlemlerini yerine getiremiyor. Sadece data format yapabiliyor. :@
yapma be bende seviniyordum mi.globe roma geçtik diye peki bu romu düzenleyen test eden arkadaş nasıl kurmus bu romu hiç bi twrpde olmuyorsa kurulum ?

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Doğru düzgün sorunsuz bir twrp miz olmadı be hocam bir türlü :D

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Nasıl yüklenir hocam

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Tamam hocam gördüm kusura bakma konu renga renk olunca gözlerim kamaştı

Son düzenleme:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
yapma be bende seviniyordum mi.globe roma geçtik diye peki bu romu düzenleyen test eden arkadaş nasıl kurmus bu romu hiç bi twrpde olmuyorsa kurulum ?
Hiçbir test vs gerekmez. Mi globe dediğim gibi eu romu kurar sonra üzerinde sizin istemediğiniz programları silen istediğinizi ekleyen bir scripti çalıştırır ve misettings.apk yı kendi apksı ile değiştirir. Bunun içindirki 10 saniyede kendimize özel rom yapabiliyoruz. Aslında hazırladığı tek şey basit bir script dosyası. Yani kısaca eu rom çıkmasını bekliyorlar olduğu gibi alıp üzerine minik ekleme çıkarma yapıyorlar, bu script çalışmazsa sadece eu rom kurmuş oluyorsunuz.

Olan bizim miui12 ye oldu. Bir hevesle kurayım dedim PBRP vipeleri yapamıyor miui12 üstüne miui11 eu rom kurduk. Fomat data ise sadece dahili depolamayı siliyor system alanına müdahale edemiyor. Alt bar miui12 gibi kaldı . Birkaç program çalışmaz hale geldi. Olmadı velhasıl bu twrp kesinlikle işe yaramaz. Gelecek sürümlere bakacağız.

Üst Alt