tijda

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tijda
Cihazım
Note 7
Konular
13
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

PitchBlack Recovery Resmi Twrp Çıktı Miatool Sürüm Beta (Joyeuse-Curtana-Excalibur-Gram)v3.0.0 01.11.2020

Twrp Sürümü: 3.4.0
PitchBlack Sürümü: 3.0.0

Evet Arkadaşlar Sonunda PitchBlack Twrp Resmi Olarak Yayınlandı Miatool Olarak Tüm Redmi Note 9 Pro/Pro Max ve Redmi Note 9s versiyonlarında Çalışıyor Şuan Beta Aşamasında Ama Resmi Olarak PitchBlack Sitesinde Yayınlandı Bundan Sonra Sürekli Olarak Güncelleme Alır Zaten Kurulumu Çok Basit Mevcut twrp üzerinden direk install deyip indirdiğiniz dosyayı seçip kurulumu Sağlayabilirsiniz Bootloba düşme Söz Konusu Değildir Direk Herhangi Bir Romdayken Flashlayabilirsiniz Cümleten Hepimize Hayırlı Olsun mıuı 11 ve mıuı 12 desteği vardır lütfen geri dönüşlerinizi esirgemeyin arkdaşlar ben aşağıdaki işlemleri bizzat kendim test ettim hiç bir sorun yok bunlarda ama siz herhangi bir sorun görürseniz mutlaka konu altında belirtin arkdaşlar.

Test Edilen Özellikler:
*Magisk Root Sorunsuz Kuruluyor ve Kaldırılıyor Cihaz Bootloba Düşmüyor.
*Yedekleme Ve Geri Yükleme Sorunsuz Çalışıyor Yedeklemede Artık Bir Tane Super Dosyası Var
*Türkçe Dil Desteği Sorunsuz Çalışıyor Bozuk Karakter Yok.
*Bağla Kısmından Mtp Etkinleştir Çalışıyor Sorunsuz Twrpde İken Pcden Dosya Atabilirsiniz Cihaza
*Temizle Kısmına Yeni Olarak Sıfırla Özelliği Gelmiş
*Temizle-Gelişmiş Kısmına Magisk Modül Silme Özelliği Eklenmiş
*Ota Desteği Mevcut
*Adb Sideload Çalışıyor
*İlk Açılışı Çok Hızlı Hemen Açılıyor Twrp Ekranı
*İlk Açılışta Kilit Ekranı İçin Belirlediğiniz Şifreyi İstiyor Yoksa Data Erişimi Vermiyor
*Custom rom Veya Recovery Stock Rom Kurulumu yapcaksanız Önce Format Data Yapın yani Temizle-Verileri Sıfırla Kısmından ''Yes'' yazıp verileri Silin Ardından geri gelip yeniden başlat deyip recovery modunu yeniden başlatın sonra gereken dosyaları dahili depolamaya atın sonra Direk Yükle Kısmından Kurmak İstediğiniz Custom Rom veya Stock Recovery Romu Seçip Kurun kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlatın cihazını kurulumunu vs yaptıktan sonra magisk root kurulumunu yapın Joyeuse Cihazda Denendi Sorunsuz Hatasız Çalışıyor.
*Eğer Mevcut Bir Custom Romu Veya Stock Romu Güncelleme Yapcaksanız Verileri Kaybetmek İstemiyorsanız İndirdiğiniz Recovery Kurulum Dosyasını Dahili Depolama Atın Ardından Twrp Moduna Geçin Bağla Kısmına Tıklayın ''Data(veri)'' Hariç Hepsinin Tikini Kaldırın Ardından Yükle Deyip Dahili Depolamaya Attıgınız Recovery Dosyasını Seçip Kurulumu Yapın Verilerinizi kaybetmeden Güncelleme İşlemini Yapmış Olursunuz.

Bilinen Hatalar:
*format data yaptınız anda dahili depolamadaki resim video apk müzik ne var ne yoksa siliniyor yedeklemeniz in ardından geri yükleme yaptınız zaman bunlar geri gelmiyor sadece cihazda kurulu olan appler ve onların verileri geri geliyor yani yedek alırken mutlaka dahili depolamadaki tüm klasörlerinde yedeğini alıp (resim video apk döküman müzik vs) PC ye yada varsa hafıza kartı vs yerlere yedeğini almanızı tavsiye ediyorum
*Arkadaşlar bu beta surumunde veri silme işleminde (veri biçimlendirme degil) dahili depolamayıda siliyor ve dahilide yedeginiz varsa siliniyor dikkat edin ayrıca veri sildiginizde dahili depo şifreleniyor ve telefon açılmadan dahili depo pc de gorunmuyor dolayısıyla pc den backup dosyasını atmak sıkıntılı oluyor bilginize
*Bu twrp ile alınan super yedegin (super.emmc.win) boyutu 4 gb tan fazla oldugu için format data yaptıktan sonra twrp ekranında pc den dahiliye taşınmıyor (ama telefon açıldıgında kurulum ekranında taşınabiliyor
*TEMİZLE KISMI SIKINTILI FORMAT DATA DA YAPSANIZ SIFIRLADA YAPSANIZ BİLGİSAYAR DEPOLAMAYI GÖRMÜYOR HALİYLE DEPOLAMAYA DOSYA ATAMAZSINIZ HAFIZA KARTI KULLANMANIZ LAZIM ROM YEDEK VS DOSYALARI İÇİN YADA YAPABİLİYORSANIZ YENİDEN PİTCHBLACK TWRP Yİ BASTAN KURUP KURACAGINIZ DOSYAYI DİREK İNSTALL DEYİP KURMANIZ LAZIM

İndirme Bağlantısı:

Güncelleme Takip Bağlantısı:

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Hocam selamlar Mi Globe romu kuruyormu acaba yeni güncelleme?

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam selamlar Mi Globe romu kuruyormu acaba yeni güncelleme?
denemedim hocam emin değilm güncelleme ile ilgili değişiklik günlüğü paylasılmadı yani neler güncellendi yada fixlendi emin değilim

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
10
Arkadaşlar bu pbrp recoverydede malesef wipe data veya format data sonrası dahili depolamayı görememe sorunu mevcut ancak uzun uğraşlar sonucu belkide 20 den fazla kez deneme yanılma yolu ile format sonrası dahili telefon hafızasının telde görünmeme sorununu çözdüm, defalarca da denedim hepsinde de sonuç başarılı.

Dahili Depolama Görememe Sorununun Çözümü

Wipe data, format data veya advanced üzerinden yaptığınız temizlik işlemi sonrası recoveryi yeniden başlatmadan önce backupa girerek sadece boot (farklı biriside olabilir, amacımız dahili depolamaya herhangi bir veri yazmak) seçerek backup alıp recoveryi yeniden başlatın, artık dahili depolamayı göreceksiniz. Defalarca denedim hepsinde sonuç olumlu. Faydam dokunduysa ne mutlu.

Konu sahibi arkadaş çözümü ilk sayfaya eklerse uygun olur.

Son düzenleme:

mrbnl12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi note9 pro
Konular
5
Selamun aleyküm hocam benim telefon global 11.0.7 sürümde diğer 12.0.1 eu sürümüne geçmek istiyorum bikaç sorum olacaktı kusura bakmayın belki benle aynı durumda olan arkadaşlara da yardımı olur
1)''Eğer Mevcut Bir Custom Romu Veya Stock Romu Güncelleme Yapcaksanız Verileri Kaybetmek İstemiyorsanız İndirdiğiniz Recovery Kurulum Dosyasını Dahili Depolama Atın Ardından Twrp Moduna Geçin Bağla Kısmına Tıklayın ''Data(veri)'' Hariç Hepsinin Tikini Kaldırın Ardından Yükle Deyip Dahili Depolamaya Attıgınız Recovery Dosyasını Seçip Kurulumu Yapın Verilerinizi kaybetmeden Güncelleme İşlemini Yapmış Olursunuz. '' şurda söylediklerinizi ben de uygulayıp veri kaybetmeden geçebilir miyim ben de yoksa format data vs. diğer işlemleri yapmam şart mı
2)eğer bu şekilde yapamıyorsam herşeyi silip telefon güncellendikten sonra pbrp den aldığım yedeği şuan pcye attım ordan geri telefona atıp restoreden geri yükleyebilir miyim
3)verdiğiniz pbrpden advanced bölümünden magisk sorunsuz yükleniyor sorun yok değil mi?çünkü diğer eu kurulum yazınızda sorunlu falan yazmışsınz
şimdiden Allah razı olsun güncelleme için cevabıınızı bekliyorum hayırlı günler :)

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Selamun aleyküm hocam benim telefon global 11.0.7 sürümde diğer 12.0.1 eu sürümüne geçmek istiyorum bikaç sorum olacaktı kusura bakmayın belki benle aynı durumda olan arkadaşlara da yardımı olur
1)''Eğer Mevcut Bir Custom Romu Veya Stock Romu Güncelleme Yapcaksanız Verileri Kaybetmek İstemiyorsanız İndirdiğiniz Recovery Kurulum Dosyasını Dahili Depolama Atın Ardından Twrp Moduna Geçin Bağla Kısmına Tıklayın ''Data(veri)'' Hariç Hepsinin Tikini Kaldırın Ardından Yükle Deyip Dahili Depolamaya Attıgınız Recovery Dosyasını Seçip Kurulumu Yapın Verilerinizi kaybetmeden Güncelleme İşlemini Yapmış Olursunuz. '' şurda söylediklerinizi ben de uygulayıp veri kaybetmeden geçebilir miyim ben de yoksa format data vs. diğer işlemleri yapmam şart mı
2)eğer bu şekilde yapamıyorsam herşeyi silip telefon güncellendikten sonra pbrp den aldığım yedeği şuan pcye attım ordan geri telefona atıp restoreden geri yükleyebilir miyim
3)verdiğiniz pbrpden advanced bölümünden magisk sorunsuz yükleniyor sorun yok değil mi?çünkü diğer eu kurulum yazınızda sorunlu falan yazmışsınz
şimdiden Allah razı olsun güncelleme için cevabıınızı bekliyorum hayırlı günler :)
Hocam sen stock romdan custom roma geçicen mecbur temiz kurulum yapman lazım verilerin silinir silinmesi lazım zaten baska türlü olmaz o açıklama mevcutta eu rom var yeni güncellemesi çıktı verileri kaybetmeden güncelleme yöntemi ama siz stocktan custom roma geçiş yapcaksınız mecbur veriler silinip temiz kurulum yapcaksınız sabit konularda eu rom rehberinm var ordan geçiş yapabilirsiniz stock romda aldınız mı yedeği eu roma yükleyemezsiniz hocam maalesef magisk sorunsuz çalışıyor merak etmeyin

mrbnl12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi note9 pro
Konular
5
fotoları bi şekilde sd karta atacam da uygulamaları vs geri yükleme şansım yok mudur acaba hocam :( cevabınız için teşekkürler bu arada
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fotoları bi şekilde sd karta atacam da uygulamaları vs geri yükleme şansım yok mudur acaba hocam :( cevabınız için teşekkürler bu arada
Titanium backuptan uygulamaları yedekleyip zip haline getirip güncellemeden sonra tekrar yükleme şansım var mıdır acaba

Son düzenleme:

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
Üstadlarım hayırlı geceler.
1 haftalık Redmi Note 9 Pro Miui12 kullanıcısıyım. Daha evvel Samsung'un bir çok modelinde her türlü root ve rom kurulumu konusunda bilgim var. Ancak bu işlemlerin Xiaomi de bu kadar çetrefilli olduğunu tahmin etmemiştim. Malumunuz bu işler yanlış bir hareket te sırttan başlayan terlemeye sebeb olur. Forumu okudukça kafam iyice allak bullak oldu.
Uzatmadan naçizane sorumu sorayım.
Boot kilitini açtım sayarsak stock romda telefonu sadece root lamak ve magisk ve xposed kullanmak istiyorum. Custom rom kurmayacağım. Bunun için brick tehlikesi olmadan ne gibi bir işlem uygulamalıyım veya forumdaki hangi konuyu okumalıyım. Veya link verebilir misiniz. Root ve magisk harici bir şey istemiyorum. Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Üstadlarım hayırlı geceler.
1 haftalık Redmi Note 9 Pro Miui12 kullanıcısıyım. Daha evvel Samsung'un bir çok modelinde her türlü root ve rom kurulumu konusunda bilgim var. Ancak bu işlemlerin Xiaomi de bu kadar çetrefilli olduğunu tahmin etmemiştim. Malumunuz bu işler yanlış bir hareket te sırttan başlayan terlemeye sebeb olur. Forumu okudukça kafam iyice allak bullak oldu.
Uzatmadan naçizane sorumu sorayım.
Boot kilitini açtım sayarsak stock romda telefonu sadece root lamak ve magisk ve xposed kullanmak istiyorum. Custom rom kurmayacağım. Bunun için brick tehlikesi olmadan ne gibi bir işlem uygulamalıyım veya forumdaki hangi konuyu okumalıyım. Veya link verebilir misiniz. Root ve magisk harici bir şey istemiyorum. Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
Note 9 pro kullanıyorsanız buradaki recovery ile magisk kurabilirsiniz. Herhangi bir tehlikesi yok.

Üst Alt