Sohbet Oyun bağımlılığı?

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
cs de 4500 saat harcamışlığım var.. ki daha lisede kafelere gitmişliğimi üniversite de underground2 oynamalarımı falan saymıyorum.. metro 2033 serisini call of duty serisini falan hiç saymıyorum... şuan bıraktım evet.. neden derseniz evlilik sonrasında çocuğa zaman ayır eşine zaman ayır derken tek zaman dilimi uyku kaldı zaten.. haaa çocuğumla oynarım diyen arkadaşlara sesleniyorum.. sakın bu hataya düşmeyin.. çnkü çocuklar özellikle savaş oyunlarına başlayınca dışarda okulda oynadıkları oyunlarda bu şekilde oluyor.. ve bir süre sonra iş şidderte dönüşüyor.. bir bakıyorsun oğlun birisini dövmüş.. bir bakıyorsun oğlunu birisi yumruklamış.. esas olay bence şu: neden oyun oynayayım ki? tamam çok zevkli tamam iyi zaman geçiyor.. ama gözünüzü açıp bir bakarsanız kendinize yaptığınız kendiniz için yaptığınız hiç birşey yok.. sistem toplaman lazım asus kazandı pc yi çalıştırman lazım elektrik firması kazandı oyun satın aldın skin satın aldın steam kazandı... sende sadece 2 bozuk göz ve boşa harcanmış saatler kaldı.. haaa diyeceksiniz ki 4500 saatte sen ne halt ettin.. ben sınıf öğretmeni olarak göreve Şırnak/Cizre de başladım.. bu 4500 saati de orada yaptım...
Maşallahınız varmış :)

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Nasıl ya mümkün değil

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben Lol oynamayi bilmiyorum.
Mobildekini oynarim ama gerçek Lol'u ne oynadim ne de oynamasını bilirim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Evlenince PC yerine konsol almayi düşünüyorum. PC'de genelde kulakligi takinca hayattan kopuyorsun. Xbox ya da PlayStation alacagim. Eşimle cocugumla ya da arkadaşlarla daha rahat oynamak icin :)

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Metin2

2009 yılından beri hala oynuyorum. (PVP Serverlarında oynuyorum şuan, TR Serverları bitti.)

Dopa

JS Developer
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi9t Pro
Meslek
Proje Mühendisi
Konular
12
Benim arada sırada oynadığım oyun bu :) Siz nasıl o kadar saat vermişsiniz şaşırıyorum doğrusu

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ugurbbr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
20
27 yasındayım halen daha cok bos vaktım olursa Browl Stars ve Mobil Legends Oynuyorum çokta zevk alıyorum oynarken hıc bırakacak havam yok yani :D

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
ElyM2, SportM2
Daha çok var da aklımda değil, 3 Ocakda yeni server açılıyor oraya geçiyorum arkadaşla beraber. Elvan Mt2 :D
Elvan mı :( Yeni ayrıldığım kızın ismi haha-- Bende geleyim hocam beraber oynayalım.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
cs de 4500 saat harcamışlığım var.. ki daha lisede kafelere gitmişliğimi üniversite de underground2 oynamalarımı falan saymıyorum.. metro 2033 serisini call of duty serisini falan hiç saymıyorum... şuan bıraktım evet.. neden derseniz evlilik sonrasında çocuğa zaman ayır eşine zaman ayır derken tek zaman dilimi uyku kaldı zaten.. haaa çocuğumla oynarım diyen arkadaşlara sesleniyorum.. sakın bu hataya düşmeyin.. çnkü çocuklar özellikle savaş oyunlarına başlayınca dışarda okulda oynadıkları oyunlarda bu şekilde oluyor.. ve bir süre sonra iş şidderte dönüşüyor.. bir bakıyorsun oğlun birisini dövmüş.. bir bakıyorsun oğlunu birisi yumruklamış.. esas olay bence şu: neden oyun oynayayım ki? tamam çok zevkli tamam iyi zaman geçiyor.. ama gözünüzü açıp bir bakarsanız kendinize yaptığınız kendiniz için yaptığınız hiç birşey yok.. sistem toplaman lazım asus kazandı pc yi çalıştırman lazım elektrik firması kazandı oyun satın aldın skin satın aldın steam kazandı... sende sadece 2 bozuk göz ve boşa harcanmış saatler kaldı.. haaa diyeceksiniz ki 4500 saatte sen ne halt ettin.. ben sınıf öğretmeni olarak göreve Şırnak/Cizre de başladım.. bu 4500 saati de orada yaptım...
Hocam tabiki siz sınıf öğretmeni olarak daha iyi bilirsiniz bu cocuk psikolojisi konularini. Ama ben lisede dersten kacip cs oynamaya , call of duty oynamaya cok gittim. Yasim 27 hayatimda doğru dürüst ya 1 kere ya da 2 kere kavga ettim. Hırçın bir cocuk da olmadim , normal bi çocukluk geçirdim
Elvan mı :( Yeni ayrıldığım kızın ismi haha-- Bende geleyim hocam beraber oynayalım.
Üzdü ..

Üst Alt