Sohbet Oxygen OS vs Miui vs Saf Android

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
İşlemci kaynaklı mı? Redmi Note 8 proda olduğu gibi
üstte arkadaş işlemci demiş ama benim duyduğuma göre önceden bl kilidini açmaya izin veriyormuştu huawei sonradan kapamış galiba önünü işlemciylede alakalıdır belki durum. birde dediğim gibi açma yöntemi zor bi yöntemmiş varmış
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Türkiyede Google Pixel olsa hiç uğraşmıcam aslında direk Pixel alıcam ama nerdee o günler :D, Bende kucalamayı sevdiğimden geçmeyi düşünüyordum zaten, yorumlara baktığımda OnePlus daha mantıklı gibi geldi Türkiyeye yakında gelicek umarım Huawei Pil yazılım konusunda üzmüyor ama baya kısıtlıyor bu durum olmasa arayışa çıkmazdım zaten :D
Yorumunuz için çok teşekkürler ☺
pixelde güzel. bende bi ara düşnmüştüm. oneplus pixel in sıkıntısı kocaman telefon yapmaları. bunları insan kullanacak az küçük yapsalar :D

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
aslında yöntemleri var/varmış baya uğraştırıcı diyolardı araştırmadım bende. çünkü yapsam bile güncelleme ile root gidebilir ve alternatif romlarda yok çin kaynaklarına bakmadım ama forumlarda göremedim ben. alırken bende bilmiyodum :D bilsem töbe almazdım p20 bide 4000 tl verdim ilk defa bi amiral gemisi alayım çıktığı sene dedim onda da bu parayı vermelimiydim diye pişman oldum. telefon tasarımı akcılığı vs. çok güzel ama rootsuz telefon m*m*siz kadın gibi :P
Rootsuz,Custom Romsuz telefon kullanmak istesem Huawei değil İphone alırdım zaten :D bende araştırdım hiç uğraşasım gelmedi çünkü baya önlen almışlar mavi ekran verir diye korktum açıkçası :D

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Oxygen os stabillik ve hız bakımından muazzam.

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
İşlemci kaynaklı mı? Redmi Note 8 proda olduğu gibi
Maalesef Mediatek,Hisilicon,Exynos işlemciler de Rom Root yapmak çok zor Snapdragon işlemcilere istinaden

üstte arkadaş işlemci demiş ama benim duyduğuma göre önceden bl kilidini açmaya izin veriyormuştu huawei sonradan kapamış galiba önünü işlemciylede alakalıdır belki durum. birde dediğim gibi açma yöntemi zor bi yöntemmiş varmış

pixelde güzel. bende bi ara düşnmüştüm. oneplus pixel in sıkıntısı kocaman telefon yapmaları. bunları insan kullanacak az küçük yapsalar :D
Evet bence de ya ilk telefonum İphone 5Sdi özledim o günleri düşünsene 4 inç kasada Snapdragon 865 5G Wifi 6 var hiç düşünmem hemen alırım keşke İphone Se 2 5G A14 işlemciyle gelse ama Apple bu yapmaz maalesef :/

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Rootsuz,Custom Romsuz telefon kullanmak istesem Huawei değil İphone alırdım zaten :D bende araştırdım hiç uğraşasım gelmedi çünkü baya önlen almışlar mavi ekran verir diye korktum açıkçası :D
ben bilmeyerek aldım p20 yi. öğrenincede kahroldum :D satıp garantisiz mi9se aldım

Maalesef Mediatek,Hisilicon,Exynos işlemciler de Rom Root yapmak çok zor Snapdragon işlemcilere istinaden
samsunglarda çeşitlilik fazla son modellerinde eğer değişilik yapmadılarsa zor olacağını sanmıyorum. hatta bir dönem en kolay rootlanan cihazlar samsung idi sony de bl kilidi varken samsungda yoktu öyle hatırlıyorum(forumlardaki yorumlarda görmüştüm kullanmadım hiç samsung):?

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
ben bilmeyerek aldım p20 yi. öğrenincede kahroldum :D satıp garantisiz mi9se aldım

samsunglarda çeşitlilik fazla son modellerinde eğer değişilik yapmadılarsa zor olacağını sanmıyorum. hatta bir dönem en kolay rootlanan cihazlar samsung idi sony de bl kilidi varken samsungda yoktu öyle hatırlıyorum(forumlardaki yorumlarda görmüştüm kullanmadım hiç samsung):?
Snapdragon versiyon samsunglara yapılıyor ama ülkemizde satılan exynos model samsunglara aynı huaweilerde olduğu gibi işlem yapmak baya sıkıntılı kilidi açmana bile 1001 takla attıktan sonra izin veriyor maalesef, Huaweinin custom romun önünü kapatmasındaki neden ise kullanıcı verilerinden para kazanması deniyor xda gibi yerlerde ne denli doğru bilemem

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Snapdragon versiyon samsunglara yapılıyor ama ülkemizde satılan exynos model samsunglara aynı huaweilerde olduğu gibi işlem yapmak baya sıkıntılı kilidi açmana bile 1001 takla attıktan sonra izin veriyor maalesef, Huaweinin custom romun önünü kapatmasındaki neden ise kullanıcı verilerinden para kazanması deniyor xda gibi yerlerde ne denli doğru bilemem
şey gibi bu; bi ara hani bi face uygulaması çıkmıştı rus menşeili. çıktıktan kısa süre sonra tüm medyada hızla haberi çıkmıştı ben şaşırmıştım araştırdığımda rus menşeili oldunu gördüm programın :) batı menşeili olunca pek hızlı yayılmıyo bu tarz şeyler windows android ios alacağını aldı zaten. Huawei belki almıştır belki almamıştır ama alıyorsada yayılması çabuk oluyor böyle :D Trump zaten epeydir casusluk vs.. gibi şeylerle suçluyodu. Şahsi fikrim yalan olduğu. Doğru olsa avrupada sattırmazdı AB ülkeleri. Biz bu konuda ölçüt olmayızda avrupa ülkeleri dışarıdan gelecek bu tarz şeylere karşı daha dikkatli :D

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
şey gibi bu; bi ara hani bi face uygulaması çıkmıştı rus menşeili. çıktıktan kısa süre sonra tüm medyada hızla haberi çıkmıştı ben şaşırmıştım araştırdığımda rus menşeili oldunu gördüm programın :) batı menşeili olunca pek hızlı yayılmıyo bu tarz şeyler windows android ios alacağını aldı zaten. Huawei belki almıştır belki almamıştır ama alıyorsada yayılması çabuk oluyor böyle :D Trump zaten epeydir casusluk vs.. gibi şeylerle suçluyodu. Şahsi fikrim yalan olduğu. Doğru olsa avrupada sattırmazdı AB ülkeleri. Biz bu konuda ölçüt olmayızda avrupa ülkeleri dışarıdan gelecek bu tarz şeylere karşı daha dikkatli :D
mediatek,hisilicon işlemci alanında büyük atılımlar içerisindeler hemde ürünleri ucuza sunuyorlar ABD piyasayı kaybetmekten korkuyor şuan sanırım :D

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Saf android çok sıkıcı. ben telefon alıcak olsam oneplus ve xiaomiden başka markayı düşünmem bile bütçe sıkıntısı yoksa her türlü oneplus fakat f/p olarak xiaomi orta üst modelleri başarılı ama miui arayüzü allaha emanet bi güncelleme gelir telefondan soğursun eski sürümü ararsın bootloader kilidi ıvır zıvır uğraşırsın telefondan anlamayan insanlara hitap etmiyor xiaomi.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
mediatek,hisilicon işlemci alanında büyük atılımlar içerisindeler hemde ürünleri ucuza sunuyorlar ABD piyasayı kaybetmekten korkuyor şuan sanırım :D
zaten temeli o ekonomik. huawei ceo'su sürekli alttan alıyor pazarını kaybetmemek için :D

Üst Alt