Sohbet Oxygen OS vs Miui vs Saf Android

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
OnePlus yakında türkiyeye girecekmiş, merak ettiğim şu; sizce hangi üretici yazılım konusunda daha iyi, şuan Honor kullanıyorum Emui arayüzü var gayet iyi, fakat OnePlus veya Xiaomi deneyimlemek istiyorum, sizce hangisi yazılım konusunda daha başarılı hız vb vs ve OnePlus Saf androidi bile geçiyor gibi yorumlar gördüm bunlar ne derece doğru, veya daha iyi bir roma sahip bildiğiniz üretici var mı? OnePlus güncellemeleri Googledan 1 ay sonra hemen verebiliyorken diğer üreticiler neden veremiyor, Teşekkürler iyi günler..

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Oneplus cihazların arayüzleri saf androide yakın, xiaomi arayüzü ise çok detaylı ve çok sevilen bir arayüz. Güncelleme zaman farkı bununla açıklanabilir. Buradaki çoğu insan xiaominin kaşına gözüne hayranlığından değil, miui 'ye olan hayranlığından bu markayı seçiyorlar. Hız olarak oneplus görsellik olarak xiaomi arayüzü diyebilirim

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Oneplus cihazların arayüzleri saf androide yakın, xiaomi arayüzü ise çok detaylı ve çok sevilen bir arayüz. Güncelleme zaman farkı bununla açıklanabilir. Buradaki çoğu insan xiaominin kaşına gözüne hayranlığından değil, miui 'ye olan hayranlığından bu markayı seçiyorlar. Hız olarak oneplus görsellik olarak xiaomi arayüzü diyebilirim
Yorumunuz için çok teşekkürler ☺

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Sekko hocama katılıyorum.. MIUI olmasa Xiaomi çekilecek dert değil, ki bence Xiaomi'yi Xiaomi yapanda MIUI arayüzü.. Yani zevkler ve renkler muhabbetine gider bu konu başlığı :D
Kendi adıma zerre pişmanlığım olmadı Xiaomi aldığım için.. Iyi ki almışım, sırf arayüz için değil, pek çok şeyi öğrenmeme sebep olduğu için de yeri ayrıdır bende Xiaomi'nin..

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
OnePlus yakında türkiyeye girecekmiş, merak ettiğim şu; sizce hangi üretici yazılım konusunda daha iyi, şuan Honor kullanıyorum Emui arayüzü var gayet iyi, fakat OnePlus veya Xiaomi deneyimlemek istiyorum, sizce hangisi yazılım konusunda daha başarılı hız vb vs ve OnePlus Saf androidi bile geçiyor gibi yorumlar gördüm bunlar ne derece doğru, veya daha iyi bir roma sahip bildiğiniz üretici var mı? OnePlus güncellemeleri Googledan 1 ay sonra hemen verebiliyorken diğer üreticiler neden veremiyor, Teşekkürler iyi günler..
üstteki yoruma ek olarak. huawei miui den daha akıcı kullanımı kolay ama root ve rom olmamasından dolayı ben p20 satıp mi9se ye geçtim model düşürerek. Sony kullanıyordum önceden oda güzeldi ama şimdi türkiyeden çekildi ve eskisi gibide güzel cihaz üretmiyor tasarım ve fiyat olarak. Miui biraz sorunlu emui göre ama görünümü felan daha güzel. çok fazla telefon kurcalamayı sevmiyorsan huawei de kal. şarj olarakta huawei daha tutarlı. miui güzel ama can sıkabilir.

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Sekko hocama katılıyorum.. MIUI olmasa Xiaomi çekilecek dert değil, ki bence Xiaomi'yi Xiaomi yapanda MIUI arayüzü.. Yani zevkler ve renkler muhabbetine gider bu konu başlığı :D
Kendi adıma zerre pişmanlığım olmadı Xiaomi aldığım için.. Iyi ki almışım, sırf arayüz için değil, pek çok şeyi öğrenmeme sebep olduğu için de yeri ayrıdır bende Xiaomi'nin..
Custom Rom Root gib şeylerin kolayca yapılabilmesi beni bu üreticilere çekiyor sanırım :D çünkü Honor'da HiSilicon işlemci bulunduğundan Rom,Root,CustomRom, vb vs herhangi bi işlem yapılamıyor

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
üstteki yoruma ek olarak. huawei miui den daha akıcı kullanımı kolay ama root ve rom olmamasından dolayı ben p20 satıp mi9se ye geçtim model düşürerek. Sony kullanıyordum önceden oda güzeldi ama şimdi türkiyeden çekildi ve eskisi gibide güzel cihaz üretmiyor tasarım ve fiyat olarak. Miui biraz sorunlu emui göre ama görünümü felan daha güzel. çok fazla telefon kurcalamayı sevmiyorsan huawei de kal. şarj olarakta huawei daha tutarlı. miui güzel ama can sıkabilir.
Bunu sizden duyuyorum, huaweide root rom neden yapılmıyor?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Bunu sizden duyuyorum, huaweide root rom neden yapılmıyor?
aslında yöntemleri var/varmış baya uğraştırıcı diyolardı araştırmadım bende. çünkü yapsam bile güncelleme ile root gidebilir ve alternatif romlarda yok çin kaynaklarına bakmadım ama forumlarda göremedim ben. alırken bende bilmiyodum :D bilsem töbe almazdım p20 bide 4000 tl verdim ilk defa bi amiral gemisi alayım çıktığı sene dedim onda da bu parayı vermelimiydim diye pişman oldum. telefon tasarımı akcılığı vs. çok güzel ama rootsuz telefon m*m*siz kadın gibi :P

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
aslında yöntemleri var/varmış baya uğraştırıcı diyolardı araştırmadım bende. çünkü yapsam bile güncelleme ile root gidebilir ve alternatif romlarda yok çin kaynaklarına bakmadım ama forumlarda göremedim ben.
İşlemci kaynaklı mı? Redmi Note 8 proda olduğu gibi

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Türkiyede Google Pixel olsa hiç uğraşmıcam aslında direk Pixel alıcam ama nerdee o günler :D, Bende kucalamayı sevdiğimden geçmeyi düşünüyordum zaten, yorumlara baktığımda OnePlus daha mantıklı gibi geldi Türkiyeye yakında gelicek umarım Huawei Pil yazılım konusunda üzmüyor ama baya kısıtlıyor bu durum olmasa arayışa çıkmazdım zaten :D

Üst Alt