Sohbet Operatörler ve Fahiş fiyatlar

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Tekrar etmek sürekli canlı kalmasını sağlar. Unutmayınız ki Fransız halk ihtilali de ufak fikirlerin toplum katında değer bulması ile büyüdü. Yöneticilerin bir eli yağda bir eli balda. Onların tuzu kuru. Elbetteki ses çıkaracağız. Yoksa Nasrettin hocanın fıkrası gibi olur. Timurlenk ve filler hikayesi. Bilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Takip iyidir. Bu ülkede Sayıştay denen kurumun bile içi boşaltıldı. Hiç bir yer denetlenmiyor. Kanun var ama denetleme yok. Ülkedeki en büyük sorunlardan biride bu maalesef.
Yahu 18. yüzyılda mıyız? Fransızlar ses çıkarmanın ötesinde işler yaptılar da değiştirdiler. Biz de mi giyotinleri hazırlayalım? facepalm~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Forum kurallarımız

• 2.4. Kişisel Saldırılar, Dini, Politik, Sportif ve/veya Irksal Tartışmalar : Her ne kadar özgür bir ortamda paylaşım yapmak için var olsak da; forumumuz özel olarak android cihazlar hakkında konuşulması için vardır ve mobil cihazlar dışındaki sohbetlerin tartışmaya dönüşmesine izin verilmeyecektir.

Aksi yönde yazılan mesajlar silinecektir. Lütfen bizleri konuyu kapatmak zorunda bırakmayın.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Yahu 18. yüzyılda mıyız? Fransızlar ses çıkarmanın ötesinde işler yaptılar da değiştirdiler. Biz de mi giyotinleri hazırlayalım? facepalm~~
Sizinle farklı konularda sürekli karşı karşıya geliyoruz farkındamısınız? Bence (kendi fikrim) benim mesajlarımı görmezden gelin olmazmı?
Farklı yönde düşüncelere sahibiz çünkü.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sizinle farklı konularda sürekli karşı karşıya geliyoruz farkındamısınız? Bence (kendi fikrim) benim mesajlarımı görmezden gelin olmazmı?
Farklı yönde düşüncelere sahibiz çünkü.

Olmaz :D

Siz de bu konuyu gördüğünüz yanlışı düzeltmek için açmadınız mı? Benim de amacım aynı. Lütfen yanlış anlamayın niyetim sizinle tartışmak değil ama tepki yanlış yere veriliyor. Şirketler karlarını optimize değil maksimize etmek için varlar. Siz buradan, twitter'dan DH'den vs. nereden tepki verirseniz verin bu hatları kullanacak ve verdikleri fiyatlara razı olacaksınız. Bu nedenle şirketlere verilen tepki bir anlam ifade etmiyor, hiç bir şeyi düzeltmeyecek. Tüm dünya ABD'ye düşman ve tepki gösteriyor sonuç ne? Aynı tas aynı hamam gidiyor. Keza İsrail'e herkes tepkili. Sonuç? Yine yok... Apple fiyatları yükseltti diye ABD'de çok ciddi boykot edildi. Sonuç olarak bir sonraki modelde fiyatları daha da yükseltti ve satışlarını ve pazar payını artırdı çünkü ABD halkı kendini Apple kullanmak zorunda hissediyor.

Sizin operatörlere "bak sana tepki gösteriyorum" "çok kızarım ha" "küfür bile ederim" demenize onlar sadece gülüp geçecekler. Belki siz "ben tepkimi gösterdim" diyerek kendinizi rahatlatmış hissedeceksiniz ki istedikleri de tam olarak bu çünkü çözüm olmayacak.

Benim söylediğim şey zaten bu durumun engellenmesi için yapılmış yasal düzenlemeler, uluslararası antlaşmalar var. Bizim yapmamız gereken bu düzenlemeleri uygulamayan, cezai müeyyideleri yerine getirmeyen kurumlara tepki gösterelim ve işlerini yapmaya zorlayalım. Çünkü çözüm bu. Amaç çözüm üretmek olmalı, klavye başında bir kaç tuşa basarak kişisel tatmin sağlamak sorunu çözmez, "sosyal medyanın gücü" dedikleri şey kocaman bir balon ve insanlar gerçek tepki vermesin diye yapılan basit bir gaz alma yöntemi sadece... Tepkiyi doğru yönlendirmemiz lazım ki işe yarasın. :)

cantara hocam söylemlerim kişisel veya politik değil. Sadece konu yanlış ve işlevsiz bir yere gidiyor onu düzeltmeye çalışıyorum.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Doğru diyon aylık sadece operatörlere giderimiz (500TL desek) var. Mesela ev kiraları, temel besin gıdaları, yakıt/toplu taşıma gibi şeylerin ücretsiz olduğunu unutmamak gerekiyor. Bir de bazen dışarıda aktivite yapmak istiyoruz, ne gerek var boşuna masraf. Tüm bunları hesapladığımızda 16502TL kalıyor ve insanlar çok doyumsuz demi 😊
Şuan ülkede tek faiş olan şey ev kirası ve araba fiyatları bunlar cozulse aslında gayet normal herşeyin fiyatı eski fiyatlara 1 sıfır eklendi gibi düşünün asgari ücret 1700 TL iken fatura 50 TL idi 17.000 TL iken fatura 500 TL botle düşününce rahatliyorsunuz 😀😀😀

Sypreus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
13
Şuan ülkede tek faiş olan şey ev kirası ve araba fiyatları bunlar cozulse aslında gayet normal herşeyin fiyatı eski fiyatlara 1 sıfır eklendi gibi düşünün asgari ücret 1700 TL iken fatura 50 TL idi 17.000 TL iken fatura 500 TL botle düşününce rahatliyorsunuz 😀😀😀
O kelime "faiş" değil "fahiş" diye yazılıyor. Konumuza dönersek rezalet bir haldeyiz ve bunu "Asgari ücret şu kadar yükseldi de bu oldu." "Bir sıfır atarsak şöyle rahatlarız." diye basitleştirirseniz olduğumuz yerde sayarız. Babamın 2500TL'ye çalıştığı zamanlar; kiraya verdiğimiz evden yıllarca 500TL aldık, su 10TL elektrik 100TL (kırsalda 3 aylık), yakıt (benzin, dizel) 5-6TL'ydi ki çoğu kişi LPG (3TL) kullanıyordu. Siyasi konulara girmek istemiyorum ama şu durumu savunmanın hiçbir anlamı yok. Asgari ücretten 1 sıfır atın; ortalama bir insanın yaşayacağı bir evden ve arabadan 1 sıfır atın ve sonuca bakın, hiçbir değişmeyecek çünkü her şey orantılı artmıyor aksine asgari ücret zamlandıkça daha da beterleşiyoruz. O evi ve arabayı kaç yılda alacaksınız veya kiralık bir evi tek kişi çalışarak ödeyebilecek misiniz? Yapmayın gözünüzü seveyim Avrupa'da insanlar aylık 2.5-3k maaşla 19k birime 20 model 100 binde 2.0TDI motor Golf alıyor, ülkemizde 20k maaşla 160 binde 19 model 1.6TDI Golf 1.15M birim. Asgari ücret hesabını, siz zamları asgari ücrete endesklediğiniz için yaptım. Daha çok şey anlatırdım ama fikrinizin değişeceğini düşünmüyorum iyi forumlar.

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Arkadaşlar konuyu açan kişi olarak konunun özüne dönmeyi rica ediyorum sizlerden.
Ülkenin durumu hepimizin malumu. Bu konular uzaaar gider. Mümkün olduğu kadar destek verin lütfen (istiyorsanız tabikide)
Sevgiler saygılar.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Kullanıcı konu içerisinde yapılan uyarıya rağmen forum kuralları 2.4'e aykırı mesaj yazması nedeniyle uyarı cezası almıştır.
O kelime "faiş" değil "fahiş" diye yazılıyor. Konumuza dönersek rezalet bir haldeyiz ve bunu "Asgari ücret şu kadar yükseldi de bu oldu." "Bir sıfır atarsak şöyle rahatlarız." diye basitleştirirseniz olduğumuz yerde sayarız. Babamın 2500TL'ye çalıştığı zamanlar; kiraya verdiğimiz evden yıllarca 500TL aldık, su 10TL elektrik 100TL (kırsalda 3 aylık), yakıt (benzin, dizel) 5-6TL'ydi ki çoğu kişi LPG (3TL) kullanıyordu. Siyasi konulara girmek istemiyorum ama şu durumu savunmanın hiçbir anlamı yok. Asgari ücretten 1 sıfır atın; ortalama bir insanın yaşayacağı bir evden ve arabadan 1 sıfır atın ve sonuca bakın, hiçbir değişmeyecek çünkü her şey orantılı artmıyor aksine asgari ücret zamlandıkça daha da beterleşiyoruz. O evi ve arabayı kaç yılda alacaksınız veya kiralık bir evi tek kişi çalışarak ödeyebilecek misiniz? Yapmayın gözünüzü seveyim Avrupa'da insanlar aylık 2.5-3k maaşla 19k birime 20 model 100 binde 2.0TDI motor Golf alıyor, ülkemizde 20k maaşla aynı kilometrede 19 model 1.6TDI Golf 1.15M birim. Asgari ücret hesabını, siz zamları asgari ücrete endesklediğiniz için yaptım. Daha çok şey anlatırdım ama fikrinizin değişeceğini düşünmüyorum iyi forumlar.
Benim birşey savundugum yok birseyleri değişmesi için seçimlerde yöneticilerin değişmesi lazımdı değiştimi hayır oyuzden artık birşeyleri kabullenmek lazım evet çoğu taraf kötü ama herşeyede vay efendim bu olmaz dememek lazım bana ben bu sistemi savundugum için değil mantıklı olduğu için söylüyorum asgari ücret bu kadar yükselen fiyatlar gayet normal hatta ucuz bile 😀 eskiye göre yuzdsel hesap yapın deddigimi anlayacaksınız insanları zora sokan faturalar değil kira vsvs gibi aşırı artan zorunlu ihtiyaclardir

Sypreus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
13
Benim birşey savundugum yok birseyleri değişmesi için seçimlerde yöneticilerin değişmesi lazımdı değiştimi hayır oyuzden artık birşeyleri kabullenmek lazım evet çoğu taraf kötü ama herşeyede vay efendim bu olmaz dememek lazım bana ben bu sistemi savundugum için değil mantıklı olduğu için söylüyorum asgari ücret bu kadar yükselen fiyatlar gayet normal hatta ucuz bile 😀 eskiye göre yuzdsel hesap yapın deddigimi anlayacaksınız insanları zora sokan faturalar değil kira vsvs gibi aşırı artan zorunlu ihtiyaclardir
Neyse hocam kararınıza saygı duyuyorum ama biz toplum olarak bu fahiş fiyatlara tepki göstermediğimiz için bu haldeyiz, sağlık olsun.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Neyse hocam kararınıza saygı duyuyorum ama biz toplum olarak bu fahiş fiyatlara tepki göstermediğimiz için bu haldeyiz, sağlık olsun.
Hocam ben 5 sene boyunca tepki gösterdim herkes ben ve benim gibilere anarşik vatan haini vsvs yaftalar vurdu hatta hakkı savundugum gariban dediğim.bir insan Süleyman soyluyu elestirdigim bir storymde beni şikayet etti soylu ile davamız istinafta suan 😀 oyuzden artık sadece kendi ekonomimle ilgileniyorum o.pahali bu pahalı dediğimizde hicbirsey değişmeyecek emin olun çok cabaladim ve anladım değişmez bu düzen

Üst Alt