Sohbet Operatörler ve Fahiş fiyatlar

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
bu arada fiyatlar evet yüksek de acaba neden yüksek diye sorarsak kendi kendimize toprağımız biraz büyük hani 3-4 avrupa ülkesi kadar varız ve hani nüfus düzgün dağılımlı degil misal almanya baz istasyonu sayısıyla türkiye bazistasyonu sayısı bence farklıdır benim tahminim burada daha fazladır çünkü 2 almanya kadar toprağımız var acaba 2 katı bazistasyonumuz varmı veya 2 katı nüfus kullanıcı vs "operatörlerle empati yapmaya çalışıyorum firma sahibi değilim :)"

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
hocam bende akbank garanti enpara yapıkredi bankaları var bir deneyecem sms geliyor mu gelmiyor mu kendi hattımı taşıyorum anlaşılır bu arada forumdaki konuda insanların hangi bankadan sms gelip gelmedigi hakkında tablo yapmışlar yapıkredi hariç geliyor diyorlar belki düzelir hepsi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

geçtim 2 ay kalamadım. banka işi maalesef yarıyolda bırakıyor.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

geçtim 2 ay kalamadım. banka işi maalesef yarıyolda bırakıyor.
hocam forumda konu açtım da siz şu linke bir bakın belki daha net anlaşılır yukarıda gösterdiğiniz fotograf güncel olmayabilir ama sürekli güncellenen link var buyrun

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
206
Türkiye'deki firmalar sağ olsunlar kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Hollanda da yazlık komşum var, söylediğine göre aylık 10 gb kendisine yeterken ben de 20 gb zor yetiyor. Bu konu ile ilgili twitterda bir karşılaştırma vardı sanırım, kb atım periyotları diye.

adamlarda 150 gb'lık paket 12 lira gibi bir ücret bizde 1.000 lira
Kesinlikle doğru. İngiltere'de bulunduğum zaman Virgin telekomu kullandım. 150GB data sınırsız konuşma ve sınırsız SMS. Neredeyse her gün Türkiye ile WhatsApp dan görüntülü görüşme yaptım. Türk kanallarını telefondan izledim. Ona rağmen her ay 40-50GB data kalırdı. Ayrıca bizde hediye gelen internet falan nasıl oluyor da su gibi hemen bitiyor anlamış değilim. Adamlar sistemi sağlam kurmuş. İyi öpüyorlar bizi.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
hocam forumda konu açtım da siz şu linke bir bakın belki daha net anlaşılır yukarıda gösterdiğiniz fotograf güncel olmayabilir ama sürekli güncellenen link var buyrun

teşekkür ederim esaretim 2 ay sonra bitiyor. o zman dahda oturmuş olur umarım. :)

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Kesinlikle doğru. İngiltere'de bulunduğum zaman Virgin telekomu kullandım. 150GB data sınırsız konuşma ve sınırsız SMS. Neredeyse her gün Türkiye ile WhatsApp dan görüntülü görüşme yaptım. Türk kanallarını telefondan izledim. Ona rağmen her ay 40-50GB data kalırdı. Ayrıca bizde hediye gelen internet falan nasıl oluyor da su gibi hemen bitiyor anlamış değilim. Adamlar sistemi sağlam kurmuş. İyi öpüyorlar bizi.
hocam valla o konuda bildigim kadarıyla var 10 kb falan kullanınca 1 mb olarak mı hesaplanıyor hani misal video acıyoruz sürekli download yapılmıyor 10 mb iniyor sonra duruyor 2 mb iniyor duruyor 15 mb iniyor duruyor vs vs yükleniyor yani bundan dolayı olduğunu düşünüyorum daha teknik bir bilgi verecek olan varsa ögrenmek isterim aslında bu olay 2g zamanında ayarlanmış ama sonra hiç değiştirilmemiş kimse dogru düzgün ayıkmamış şimdi kendini çok belli ediyor 10 kb ne alaka

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
206
bu arada fiyatlar evet yüksek de acaba neden yüksek diye sorarsak kendi kendimize toprağımız biraz büyük hani 3-4 avrupa ülkesi kadar varız ve hani nüfus düzgün dağılımlı degil misal almanya baz istasyonu sayısıyla türkiye bazistasyonu sayısı bence farklıdır benim tahminim burada daha fazladır çünkü 2 almanya kadar toprağımız var acaba 2 katı bazistasyonumuz varmı veya 2 katı nüfus kullanıcı vs "operatörlerle empati yapmaya çalışıyorum firma sahibi değilim :)"
Aman hocam ironi yaptığınızı düşünmek istiyorum lütfen. 🙂
Cimer başvurum BTK ya gitmiş ordan türk telekoma gitmiş. Telekom bana mail attı konu ile ilgili. Mailin en altında paylaşmak yasaktır dediği için hepsini burda paylaşamıyorum ama bir kısmını yazayım.

İhtiyaçlarınıza uygun, kaliteli hizmeti avantajlı fiyatlarla sunmak ve bu hizmetin sürekliliğini sağlamak için sürekli çalışıyoruz.Mobil hizmetlerin sunumu yüksek bedelli frekans kullanımı, ülke geneline yaygın şebeke yatırımları ihtiyacı ve bu şebekenin sorunsuz ve kesintisiz işletilmesi ve 2G,3G,4.5G, 5G gibi yeni teknolojileri destekleyecek şekilde gelişiminin sağlanmasını gerektirmektedir. Bununla birlikte ürün ve hizmet geliştirme, operasyonel maliyetler, müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik süreçler kapsamındaki çeşitli maliyetlerin yanı sıra satış kanalları, faturalama gibi operasyonel maliyetler de söz konusudur.Dolayısıyla Şirketimiz fiyatlamalarını etkileyen ve ülkemizdeki pek çok ürün/hizmet gibi ekonomik parametreler ile ciddi ölçüde artan çeşitli maliyet kalemleri bulunmaktadır.

Yatırım yapıyorlarmış mış mış 🤣 dünya 6G ye geçti neredeyse. Bizde 5G nin esamesi yok.

Daha bişeyler daha yazmışlarda paylaşamıyorum

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
21
hocam valla o konuda bildigim kadarıyla var 10 kb falan kullanınca 1 mb olarak mı hesaplanıyor hani misal video acıyoruz sürekli download yapılmıyor 10 mb iniyor sonra duruyor 2 mb iniyor duruyor 15 mb iniyor duruyor vs vs yükleniyor yani bundan dolayı olduğunu düşünüyorum daha teknik bir bilgi verecek olan varsa ögrenmek isterim aslında bu olay 2g zamanında ayarlanmış ama sonra hiç değiştirilmemiş kimse dogru düzgün ayıkmamış şimdi kendini çok belli ediyor 10 kb ne alaka

operatörlerde, Ücretlendirme periyodu konuşma için 6 sn, internet için 1 kb’dir.
bir de yurt dışında sadece download yaptıklarınız hesaplamaya dahil edilirken biz de hem download hem de upload hesaba katılıyor. tabi böyle olunca hesaplama 2'ye katlıyor.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Cimer başvurum BTK ya gitmiş ordan türk telekoma gitmiş. Telekom bana mail attı konu ile ilgili. Mailin en altında paylaşmak yasaktır dediği için hepsini burda paylaşamıyorum ama bir kısmını yazayım.

İhtiyaçlarınıza uygun, kaliteli hizmeti avantajlı fiyatlarla sunmak ve bu hizmetin sürekliliğini sağlamak için sürekli çalışıyoruz.Mobil hizmetlerin sunumu yüksek bedelli frekans kullanımı, ülke geneline yaygın şebeke yatırımları ihtiyacı ve bu şebekenin sorunsuz ve kesintisiz işletilmesi ve 2G,3G,4.5G, 5G gibi yeni teknolojileri destekleyecek şekilde gelişiminin sağlanmasını gerektirmektedir. Bununla birlikte ürün ve hizmet geliştirme, operasyonel maliyetler, müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik süreçler kapsamındaki çeşitli maliyetlerin yanı sıra satış kanalları, faturalama gibi operasyonel maliyetler de söz konusudur.Dolayısıyla Şirketimiz fiyatlamalarını etkileyen ve ülkemizdeki pek çok ürün/hizmet gibi ekonomik parametreler ile ciddi ölçüde artan çeşitli maliyet kalemleri bulunmaktadır.

Yatırım yapıyorlarmış mış mış 🤣 dünya 6G ye geçti neredeyse. Bizde 5G nin esamesi yok.

doğrudur hocam operatörlerin sorunları bizi o kadar ilgilendirmez sadece empati yapmaya çalışıyorum biz üzerimize düşeni yapalım hangisi işimize yarıyorsa onu kullanırız

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
21

aynı paketi yeni müşterisine 180₺'ye benim gibi 25 yıllık müşterisine 425₺'ye verdiği yazmıştım, denetlenmiyor galiba dedim.

btk'ya ben de şikayet ettim hoca,
btk sağ olsun özetle beni karıştırmayın aranızda halledin dedi.

Üst Alt