Rehber OnePlus VoLTE - VoWifi / Oneplus 8 Serisi Desteklenmektedir

• Konbuyu başlatan Zenex
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 130
  • Görüntüleme 20K

Dj_MeRo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
OnePlus 3t
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
1

45boran45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
boran
Cihazım
oneplus 7 pro
Konular
0
Merhaba, cihazım Oneplus 7 Pro. Kısa bir süre önce android 11'e yükselttim. Daha öncesinde android 10'da sorunsuz volteyi kullanmaktaydım. Fakat şuan aktif etmeyi başaramadım. Dediğiniz gibi aşağıdaki adımları yaptım.

1-İlk olarak pc ye gerekli dosyaları kurdum
2-Daha sonra telefona logkit uygulamasını kurup oradan hem volte hem de vowifi'yi aktifleştirdim ve yeniden başlattım. SIM ayarlarında da aktif olduklarını kontrol ettim
3-USB hata ayıklaması modunu aktif edip pc ye bağladım ve paylaşılan adb komut satırını açıp ilgili kodları yazdım.( fakat burada rehberde söylenilenden farklı olarak benim cihazımda çince yazılar çıkmadı. Sadece başlangıç logosunda kaldı.)
4-En son olarak "setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb" bu kodu yazdım ve sizin paylaştığınız dosyayı masaüstüne çıkarttım
5-"volte_vowifi_ac_Zenex" isimli dosyayı çalıştırdım ve dediğiniz gibi tamamlandı ve cihaz reset attı. Komut satırı işlemleri yaparken aralarda kırmızı bir yazı ile "Critical Error. Bad Command" yazısıda vardı bu dikkatimi çekti, bunu da burada aktarmak istedim size.

Sonuç olarak volte'yi ektinleştiremedim. Yardımcı olabilirseniz sevirim.
Teşekkürler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhaba, cihazım Oneplus 7 Pro. Kısa bir süre önce android 11'e yükselttim. Daha öncesinde android 10'da sorunsuz volteyi kullanmaktaydım. Fakat şuan aktif etmeyi başaramadım. Dediğiniz gibi aşağıdaki adımları yaptım.

1-İlk olarak pc ye gerekli dosyaları kurdum
2-Daha sonra telefona logkit uygulamasını kurup oradan hem volte hem de vowifi'yi aktifleştirdim ve yeniden başlattım. SIM ayarlarında da aktif olduklarını kontrol ettim
3-USB hata ayıklaması modunu aktif edip pc ye bağladım ve paylaşılan adb komut satırını açıp ilgili kodları yazdım.( fakat burada rehberde söylenilenden farklı olarak benim cihazımda çince yazılar çıkmadı. Sadece başlangıç logosunda kaldı.)
4-En son olarak "setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb" bu kodu yazdım ve sizin paylaştığınız dosyayı masaüstüne çıkarttım
5-"volte_vowifi_ac_Zenex" isimli dosyayı çalıştırdım ve dediğiniz gibi tamamlandı ve cihaz reset attı. Komut satırı işlemleri yaparken aralarda kırmızı bir yazı ile "Critical Error. Bad Command" yazısıda vardı bu dikkatimi çekti, bunu da burada aktarmak istedim size.

Sonuç olarak volte'yi ektinleştiremedim. Yardımcı olabilirseniz sevirim.
Teşekkürler.
3 ve 4. Adımlarınız yanlış. 3. Adımda 801 den engineer Mode toogle açıp 5. Adımdaki dosyayı çalıştormalısınız. Ftm modla diag komutuyla ilgili bilgi yok konuda onları neden yaptınız anlamadım.

45boran45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
boran
Cihazım
oneplus 7 pro
Konular
0
3 ve 4. Adımlarınız yanlış. 3. Adımda 801 den engineer Mode toogle açıp 5. Adımdaki dosyayı çalıştormalısınız. Ftm modla diag komutuyla ilgili bilgi yok konuda onları neden yaptınız anlamadım.
Konuda "Buraya kadar her şey By.TRabZonLu™ hocamızın konusuyla aynıdır." yazınca PDC kısmına kadar nedenini bilmediğim bir şekilde oradan devam ettim. :D Dediğiniz adımlarda ki yanlışları düzelttim ve şuan OnePlus 7 Pro Android 11 sürümü ve Türk Telekom Operatöründe sorunsuz kullanmaktayım.
Ellerinize Sağlık Yes~~

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Konuda "Buraya kadar her şey By.TRabZonLu™ hocamızın konusuyla aynıdır." yazınca PDC kısmına kadar nedenini bilmediğim bir şekilde oradan devam ettim. :D Dediğiniz adımlarda ki yanlışları düzelttim ve şuan OnePlus 7 Pro Android 11 sürümü ve Türk Telekom Operatöründe sorunsuz kullanmaktayım.
Ellerinize Sağlık Yes~~
Geçmiş olsun :)

thorrmaxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hello
Cihazım
oneplus
Konular
0
tek harekette yapabildim tesekkurler,yurtdisinda cok kullandigimi bor ozellik ama turkcell icin sms olayini cozemedi ,cagri ok,turkcell sms ve cagri icin onereceginiz ulke ve operator tavsiyesi ariyorum.. emegi gecene tesekkurler /oneplus 8 pro

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
tek harekette yapabildim tesekkurler,yurtdisinda cok kullandigimi bor ozellik ama turkcell icin sms olayini cozemedi ,cagri ok,turkcell sms ve cagri icin onereceginiz ulke ve operator tavsiyesi ariyorum.. emegi gecene tesekkurler /oneplus 8 pro
Ne istediğinizi anlayamadım malesef.

thorrmaxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hello
Cihazım
oneplus
Konular
0
telefon kapali wifi bagliyken wifi uzerinde turkcell calisiyor (yurtdisinda bu sekilde kullaniyorum ama sms gelmiyor) iphone ve urunlerinde cagri ve sms olarak tumlesik set urunu icinde volte nin.. simdi hagi ulkeyi secince cagri ve sms telefona yurtdisindayken ulasir,tecrube eden oldumu?

Kingztanbul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tekin
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
0
Ara sıra şebeke ayarlarında değişiklik oluyor. Örnek olarak Germany volte Vodafone'da vowifi çalışıyordu. Nasıl olduysa kendi kendine Hungary volte Vodafone'a almış ayarı. Pdc ile tekrar girip Germany volte Vodafone yaptım hem Türk Telekom hem Vodafone için sorunsuz çalışıyor. Turkcell için de India volte Vodafone ve Romania volte Vodafone da sorunsuz olarak görünüyor. Belki kapalı durumda sms iletilmesini de sağlar vowifi üzerinden. Denemek lazım :) şu listeye Türk operatörlerini de ekleseler artık da böyle uğraşmak durumunda kalmasak habire..

Üst Alt