Soru OnePlus 7 Pro

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar OnePlus 7 Pro kullanan yada bu markayı kullanmış, eksikleri, sorunları veya artıları hakkında bilgisi olan var mıdır ?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
İşte beni düşündüren tek nokto bu hocam. Bu işlem yapılmış bir telefon kullanmadım daha önce. O yüzden güncelleme alırmı, sonra imei silinir mi gibi endişelerim var açıkçası.
Op6 128 gb düşünürseniz orijinal imeili telefonu Hepsiburada'dan 4400 civarına alabilirsiniz. 6t ve 7 ler imei kayıtlıdır...

Son düzenleme:
Oyla:

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Ben mi8 se den geçtim op7 pro 8 -256 ya tlf gerçekten çok başarılı.oksijen os da çok akıcı .ekran hız dolby stereo kamera vs çok başarılı.tlf 200 gr biraz ağır ama ekran ve pil 4000a olunca bunuda sineye çekiyorsun..tavsiye ederim.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Ben mi8 se den geçtim op7 pro 8 -256 ya tlf gerçekten çok başarılı.oksijen os da çok akıcı .ekran hız dolby stereo kamera vs çok başarılı.tlf 200 gr biraz ağır ama ekran ve pil 4000a olunca bunuda sineye çekiyorsun..tavsiye ederim.

Yasadan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz hocam.

Oyla:

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Yasadan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz hocam.
her yıl ortalama 1 milyon imei klonlanıyormuş . şu an 4-5 milyon böyle cihaz olsa bütçeye büyük kaynak. hem cihazlar yasallaşacak hem devlete kaynak olacak.aynen imar barışı bedelli askerlik vs gibi .. 250 verilecek cihazlar sisteme dahil edilecek olacak şey bu.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
her yıl ortalama 1 milyon imei klonlanıyormuş . şu an 4-5 milyon böyle cihaz olsa bütçeye büyük kaynak. hem cihazlar yasallaşacak hem devlete kaynak olacak.aynen imar barışı bedelli askerlik vs gibi .. 250 verilecek cihazlar sisteme dahil edilecek olacak şey bu.

Açıkta kalan soru şu hocam bu imei kayıt işleminden sonra birde pasaport kaydı gerekecek mi acaba

Oyla:

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Milyonlarca kişiden bahsediliyor bu kadar kişiye pasaport vs istenmez.ve mesele şu aslında bu yasa çıktıntan sonraki cihazlar sıkıntıya girecek .
Bu kanun yürürlüğe girdikten sonra getirilen klon İMEİ numaralı telefonlar, hiçbir şekilde iletişime dahil edilmeyecek. yani yasalaştıktan öncekiler 250 tl ye sisteme girecek ondan sonra aldığın cihazı mecburen pasaport kaydı yapacaksın.imei yazma vs ile çalışmayacak diyor.aslında çok açık niye bu kadar karmaşık gibi gösteriliyor anlamadım.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Milyonlarca kişiden bahsediliyor bu kadar kişiye pasaport vs istenmez.ve mesele şu aslında bu yasa çıktıntan sonraki cihazlar sıkıntıya girecek .
Bu kanun yürürlüğe girdikten sonra getirilen klon İMEİ numaralı telefonlar, hiçbir şekilde iletişime dahil edilmeyecek. yani yasalaştıktan öncekiler 250 tl ye sisteme girecek ondan sonra aldığın cihazı mecburen pasaport kaydı yapacaksın.imei yazma vs ile çalışmayacak diyor.aslında çok açık niye bu kadar karmaşık gibi gösteriliyor anlamadım.

250 TL ödedikten sonra pasaport kaydı yapılması zorunlu olacak gibi bir açıklama yapılmadığı için açıkta kaldı hocam.
Yoksa mantıken yapılması gerekiyor zaten.

Oyla:
Üst Alt