Soru OnePlus 7 Pro

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar OnePlus 7 Pro kullanan yada bu markayı kullanmış, eksikleri, sorunları veya artıları hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Merhabalar hocam,
- Eksik olarak Yazılım konusunda Mıuı ile Xiaomi den çok çok gerideler hocam. Oxygen Os işletim sistemini kullanıyor, Saf android in bir kaç tık daha üstü. Mıuı dan geçiş yapan bir insan biraz yadırgayabilir.
Özelleştirilmiş romların şuan için olmayışı, Tema uygulamasının olmayışı ( sadece marketten ikon pack kurabiliyorsunuz)
- Cihazın kendisine ait cloud alanı olmayışı dezavantaj bence.
-Herhangi bir sorun ile yaklaşık bir ay gibi bir sürede karşılaşmadım. Tek gözüme çarpan Warp şarj ile 30watt olduğundan biraz ısınma oluyor. Normal hızlı şarj ile bir ısınma yok. Tabi Warp şarj ile ısınması bir sorun olarak nitelemek doğru olmayabilir.
- Artıları, Ekran, Kasa ve Kalite olarak çok çok iyi ve çok beğeniyorum.
-Kamerası çok başarılı, yeni güncelleme ile renkler ve hdr ile daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Pop up kameranın açılış hızı, kamera kalitesi ile yüz tanıma hızı gayet hızlı.
-Kavisli ekranı gayet kullanışlı ve 90hz ile çok soft bir kullanım deneyimi sunuyor. Çerçeveleri çok ince olması oyun ve video izlerken güzel duruyor.
-Dolby atmos stereo ses çok başarılı. Yüksek ses deneyimi sunuyor.
-Batarya olarak günü rahatlıkla çıkartıyor ve 7 saate yakın ekran süresi alınabiliniyor.Warp şarj ile 1saat 10 dk full şarja ulaşabiliyorsunuz. bu süre 0 dan 50 ye 30 dk yı buluyor.
Kutu içeriğinden ekran koruyucu ile çıkması güzel bir ekstra katmış. Kılıf ve warp şarj ile birlikte çıkıyor.
- Bildirim almama vs gibi sorunlar ile karşılaşmadım.

Gözüme çarpanları cevaplamaya çalıştım, sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.

Hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Nette birçok incelemeden çok daha iyi bir değerlendirme yaptınız. Telefon gerçekten güzel. Mi 8 den geçmeyi planlıyorum. Telefonun yazdığınız eksileri ile alakalı, beni olumsuz etkileyecek, göze batan bariz bir sıkıntısının olmadığını anlıyorum. Şahsen Rom atma vs işlerinden çok anlamıyorum açıkçası. Icloud tarzı birşeyede hiç ihtiyaç duymadım. Tabi bunlar benim için geçerli bir başkası için önemli olabilir. Açıkçası şunu merak ediyorum piyasada 4800 TL civarı 8/256 modelleri mevcut bunlar gerçekten imei kayıtlımıdır yoksa malum işlemmi uygulanmıştır. Açıkçası bu kafamı çok kurcalıyor. Neredeyse hepsinde imei kayıtlı diyorlar. Bununla ilgili bir bilginiz var mıdır. Şimdiden teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Op 6t ye imei atıldığını duydum. 7 ye de atılır veya yakında atılmaya başlanır..

Op 5 ve 6 yı kullandım. Miui kullandıysanız arayüzü yavan gelebilir, Orijinal androidin biraz geliştirilmişi. Ancak hem donanım olarak hem de yazılım olarak iyi. Güncellemeleri az hatalıdır ve uzun züre devam eder. Op 3 anroid 9 güncellemesi aldı. Aynı dönemin mi 5 i anroid 8 de güncellemesi durdu.

Açıkçası bu önemli bir detay.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Nette birçok incelemeden çok daha iyi bir değerlendirme yaptınız. Telefon gerçekten güzel. Mi 8 den geçmeyi planlıyorum. Telefonun yazdığınız eksileri ile alakalı, beni olumsuz etkileyecek, göze batan bariz bir sıkıntısının olmadığını anlıyorum. Şahsen Rom atma vs işlerinden çok anlamıyorum açıkçası. Icloud tarzı birşeyede hiç ihtiyaç duymadım. Tabi bunlar benim için geçerli bir başkası için önemli olabilir. Açıkçası şunu merak ediyorum piyasada 4800 TL civarı 8/256 modelleri mevcut bunlar gerçekten imei kayıtlımıdır yoksa malum işlemmi uygulanmıştır. Açıkçası bu kafamı çok kurcalıyor. Neredeyse hepsinde imei kayıtlı diyorlar. Bununla ilgili bir bilginiz var mıdır. Şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür ederim hocam,
İlk başlarda biraz yadırgayabilirsiniz dediğim gibi ona da bir kaç haftaya alışabilirsiniz.Oxygen Os ile yabancılık çekiceğinizi düşünmüyorum.
Fiyat konusun da bütçenize göre karar verebilirsiniz. Fiyatları şuan için çok yüksek daha sonraya doğru da pek fazla fiyat düşüşü yaşamaz diye düşünüyorum. 8/256 fiyatı iyi ama o fiyatlara mi9 / Mi 9 T de seçeneklerinize dahil edebilirsiniz.
Piyasada ki bütün Oneplus modellerine malum yolla işlem yapılıyor ki mevcut modele de malum işlem yapılabiliniyor.
o konu da şüphen olmasın kesin imei işlemi uygulanmıştır.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Teşekkür ederim hocam,
İlk başlarda biraz yadırgayabilirsiniz dediğim gibi ona da bir kaç haftaya alışabilirsiniz.Oxygen Os ile yabancılık çekiceğinizi düşünmüyorum.
Fiyat konusun da bütçenize göre karar verebilirsiniz. Fiyatları şuan için çok yüksek daha sonraya doğru da pek fazla fiyat düşüşü yaşamaz diye düşünüyorum. 8/256 fiyatı iyi ama o fiyatlara mi9 / Mi 9 T de seçeneklerinize dahil edebilirsiniz.
Piyasada ki bütün Oneplus modellerine malum yolla işlem yapılıyor ki mevcut modele de malum işlem yapılabiliniyor.
o konu da şüphen olmasın kesin imei işlemi uygulanmıştır.

İşte beni düşündüren tek nokto bu hocam. Bu işlem yapılmış bir telefon kullanmadım daha önce. O yüzden güncelleme alırmı, sonra imei silinir mi gibi endişelerim var açıkçası.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İşte beni düşündüren tek nokto bu hocam. Bu işlem yapılmış bir telefon kullanmadım daha önce. O yüzden güncelleme alırmı, sonra imei silinir mi gibi endişelerim var açıkçası.
5 tane kullandım, hiç bir şekilde sorun sıkıntı yaşamadım.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Güncellemeleri alırsınız hocam.
İmei uçması zor bir olasılık olsada, uçmaz diyemiyorum. Sonuç olarak günümüz de orjinal imei uçuranları bile görebiliyoruz giggle~~

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Güncellemeleri alırsınız hocam.
İmei uçması zor bir olasılık olsada, uçmaz diyemiyorum. Sonuç olarak günümüz de orjinal imei uçuranları bile görebiliyoruz giggle~~

Günümüz koşullarında herşeyin olabilmesi normal dediğiniz gibi hocam. Artık ufak bir risk alıp satın alıcam öyle gözüküyor :)

5 tane kullandım, hiç bir şekilde sorun sıkıntı yaşamadım.

Eyvallah hocam teşekkür ederim.

Oyla:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
klon imei tespiti aynı numaranın iki cihazda aktif görünmesi sorun yaratabilir ama eski ve kırılmış yada kullanmadığınız bir cihazın imei numarasını kullanmanızın tespit edilmesi ve kullanıma kapatılması mümkün görünmüyor gibi!! sadece kişisel görüşüm

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
klon imei tespiti aynı numaranın iki cihazda aktif görünmesi sorun yaratabilir ama eski ve kırılmış yada kullanmadığınız bir cihazın imei numarasını kullanmanızın tespit edilmesi ve kullanıma kapatılması mümkün görünmüyor gibi!! sadece kişisel görüşüm
Size katılıyorum. Zaten uygulanan bi yasa. Bu haberin cıkma sebebi cebimizden biraz daha para cıkarma cabası. Söylenecek çok şey var. . .

Oyla:
Üst Alt