İnceleme Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Epic rom geliştirici Rom geliştirmeyi bırakmasaydı bende O Global Beta tabanlı Epic Romda olacaktım hocam :) Bu arada sorunları düzeltmişlermi Global beta'da artık?
Müzik uygulamasini yenilediler önbellegi fazla kullaniyor ama sarj konusunda bir sıkıntı yaratmiyor, ne gibi bir sıkıntı vardi bende 2-3 haftadir betadayim

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Müzik uygulamasini yenilediler önbellegi fazla kullaniyor ama sarj konusunda bir sıkıntı yaratmiyor, ne gibi bir sıkıntı vardi bende 2-3 haftadir betadayim

Hocam Whatsapp bildirim ve sesleri ile alakalı sorunlardan bahsediliyordu. Oreo daha yeni yeni oturuyor anladığım kadarıyla; zaten ilk Oreo beta'da birçok hata olduğu söyleniyordu.

Hocam birde Müzik uygulamasındaki Playlist'leri nasıl yedekleyebiliriz? Hazır siz bahsetmişken bunu sorayım size. Ben her rom geçişinde komple Müzik uygulamasını yedekliyordum; fakat bu yeni Müzik uygulaması gelince eski Müzik yedeğimde sorun çıkartacak o zaman.

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Hocam Whatsapp bildirim ve sesleri ile alakalı sorunlardan bahsediliyordu. Oreo daha yeni yeni oturuyor anladığım kadarıyla; zaten ilk Oreo beta'da birçok hata olduğu söyleniyordu.

Hocam birde Müzik uygulamasındaki Playlist'leri nasıl yedekleyebiliriz? Hazır siz bahsetmişken bunu sorayım size. Ben her rom geçişinde komple Müzik uygulamasını yedekliyordum; fakat bu yeni Müzik uygulaması gelince eski Müzik yedeğimde sorun çıkartacak o zaman.
Whatsapp sorunsuz şu 3 aydir ki ne gore harika bir durumda, muzik uygulamasinin alt yapisini degistirdiklerini sanmiyorum bence bir sorun yasamazsiniz sadece tema degismis gibi dusunun :D ben hic playlist olarak yedeklemedim sadece tek klasorde durur sarkilarim onu aktaririm saga sola o yuzden birsey diyemiyorum

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Whatsapp sorunsuz şu 3 aydir ki ne gore harika bir durumda, muzik uygulamasinin alt yapisini degistirdiklerini sanmiyorum bence bir sorun yasamazsiniz sadece tema degismis gibi dusunun :D ben hic playlist olarak yedeklemedim sadece tek klasorde durur sarkilarim onu aktaririm saga sola o yuzden birsey diyemiyorum

Anladım peki hocam çok sağolun :) Bu Betayı sayenizde bende merak ettim iyice :D China Beta tabanlı Eu rom Mi6 için geri çekilmiş yine :) Bir türlü China Beta'da sorunları halledemediler anladığım kadarı ile.

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Anladım peki hocam çok sağolun :) Bu Betayı sayenizde bende merak ettim iyice :D China Beta tabanlı Eu rom Mi6 için geri çekilmiş yine :) Bir türlü China Beta'da sorunları halledemediler anladığım kadarı ile.
Rica ederim hocam, bence bir bakin betaya smirk~~ , oreo sıkıntı yaratiyor olabilir saniyorum haha--

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Rica ederim hocam, bence bir bakin betaya smirk~~ , oreo sıkıntı yaratiyor olabilir saniyorum haha--

Hocam Miui.Am gelsin; merak ediyorum bende bu Global betayı ama :) Şuanki düzenimi de bozmaya değecek birşey de göremiyorum halen. Epic rom geliştirilmeye devam etseydi Mi6 için, Global Betayı rahat rahat denerdik ne güzel ama.

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Hocam Miui.Am gelsin; merak ediyorum bende bu Global betayı ama :) Şuanki düzenimi de bozmaya değecek birşey de göremiyorum halen. Epic rom geliştirilmeye devam etseydi Mi6 için, Global Betayı rahat rahat denerdik ne güzel ama.
hocam miui.am yi denerseniz beni de bilgilendirin geçiş yapamadım ben dediğim gibi drunk~~
O zaman boşverin hocam hiç gerek yok. Ben Epic Romdan çok memnunum ama Geliştiricisi Mi6 için geliştirmeyi bıraktı şuanda, diğer Ekip üyeleri farklı telefonlar için geliştirmeye devam ediyor.
Epicte mi 6 için oreo gelmis hocam

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
hocam miui.am yi denerseniz beni de bilgilendirin geçiş yapamadım ben dediğim gibi drunk~~

Epicte mi 6 için oreo gelmis hocam

Dün Kurdum hocam Epic Rom GLobal Beta'yı, aynen Global Beta. Google Uygulamaları var, 3. Parti tema kurulmuyor. Titanium Backup ile Google Uygulamalarını kaldırdım, Hatalar vermeye başladı Rom. Bende tekrar 7.12.14 Epic Rom Global Beta'ya geri döndüm. Epic rom geliştiricisi adam akıllı düzenlemeden bu romu, tekrar geçiş yapmam. 7.12.14'den sonra Oreo'ya geçince de bir fark göremedim; bu sebeple Oreo için acelesi yok diye düşünüyorum.

Olimpos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
melissa
Cihazım
Mi pad 3
Konular
1
Arkadaşlar bana mi pad 3'ün 8.2.8 fabrika çıkışlı global sürümü lazım nereden bulabilirim. Diğer romlarda olan ekstrem şeylere girmek istemiyorum. Zaten o bootloader işlemlerini falan da yapamadım.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
AOSP Tabanında Omni Rom'u tek geçerim :) Onun dışında Lineage Baseli Rom Olarak RR En iyisi aynen.

Üst Alt