İnceleme Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Buyrun hocam

[doublepost=1514583164,1514583067][/doublepost]
Buyrun hocam

[doublepost=1514583213][/doublepost]
Buyrun hocam

[doublepost=1514583292][/doublepost]
[doublepost=1514583946][/doublepost]
mi logosunda kalıyorsa cihaz, bi konuda hata yapıyorsunuzdur, tekrar baştan adımları uygulamayı deneyebilirsiniz romların anlatımında yer alan.
full wipe işlemi yapıyor musunuz mesela, data dalvik cache ve diğer kısımları. ardından rom başarılı flaşlanıyor mu buna da bakın.
sizin sorununuz boot ekranında takılı kalma sorunu, mi6 konusunda eğer ki bu bir kronik sorunsa, çözümü de vardır aynı şekilde.
firmware güncellemeyi de deneyin o konuda 2. postta firmware dosyaları da var, onları deneyin.
hiçbir şey çözüm olmazsa elle boot flaşlama yapmayı deneyebilirsin son çare

Mi Max Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
Hocam Merhaba uzun zamandır mi 6 cihazımda eu rom kullanıyorum memnunum da fakat glabal roma da geçmek istiyorum ama glabal romdaki tek sıkıntım rehberde arama yaparken türkçe harfler de t9 yok

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Şarj -> Epic Rom
Özellik -> Miui Pro Rom

Şarj olarakda çok farkı yok, fakat 1 tık daha uzun gidiyor Epic romun şarjı. Bence eğer sorun yaşamazsanız ikisinden de memnun kalırsınız.

Uygulama Açılış hızı -> Mi-Globe

Açılış hızları sürekli stabil olmasada, tak diye açılması uygulamarın iyi oluyor.

En Genel Rom -> Xiaomi Eu, Miui Pro

Etliye sütlüye bulaşmayayım, haftalık güncellensin yeter modundaysanız da, Xiaomi Eu romunu tercih edebilirsiniz. Mi-Globe gibi romların baz aldığı rom Xiaomi Eu romlarıdır.

Miui Pro ise Xiaomi Eu gibi direk China Beta romları baz alır.

Miui MS romunu ise denemedim henüz; Miui Pro baz alınarak geliştirildiği söyleniyor. Miui Pro'nun kilit özellikleri (Quick Card ve Face Unlock) korunmuş fakat özellikleri sadeleştirilmiş rom olduğu dile getiriliyor. Fakat Stock halde TR desteği sunmuyor bu rom, bildiğim kadarı ile.

Multirom.me romlarınıda denemedim halen. Xiaomi Eu romları gibi, fakat biraz daha performans ve batarya tüketimi konusunda özelleştirildiği söyleniyor.

Aslına bakarsanız 2 Temel rom var bu açıdan bakıldığında; Miui Pro ve Xiaomi Eu.

Ekleme: Epic Rom'da; direk China Beta tabanlı romları baz alıyormuş. Bunu da sonradan Escobar hocamdan öğrendiğim için, ek bilgi olarak belirtmek istedim.
Üstad, bu şaheser konuya miui.am'yi de eklemen mümkün müdür :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Üstad, bu şaheser konuya miui.am'yi de eklemen mümkün müdür :)

Hocam ben Miui.am'i hiç denemedin. Eğer siz denediyseniz, yorumlarınızı paylaşabilir misiniz :) Ben hala Epic Rom Global Beta 7.12.14'deyim; Oreo öncesi mutlu mesut kullanıyorum romu.

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Hocam ben Miui.am'i hiç denemedin. Eğer siz denediyseniz, yorumlarınızı paylaşabilir misiniz :) Ben hala Epic Rom Global Beta 7.12.14'deyim; Oreo öncesi mutlu mesut kullanıyorum romu.
Ben mui.am'ye gecmeye calistim ama mi6 icin giris ekraninda kaliyor o yuzden yorum yapamiyorum maalesef :)

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Peki hocam, bu haftaki çıkacak romu denersiniz artık olmadı :D
Kurmaya calismadan önce cok hevesliydim hem giris ekraninda kaldi hem diger mi 6 kullanicilari donma sorunu yasiyormus ve uyku modunda fazla sarj yiyor diyorlar bakalim artik hevesim kalmis olursa deneyecegim nod~~

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Kurmaya calismadan önce cok hevesliydim hem giris ekraninda kaldi hem diger mi 6 kullanicilari donma sorunu yasiyormus ve uyku modunda fazla sarj yiyor diyorlar bakalim artik hevesim kalmis olursa deneyecegim nod~~

O zaman boşverin hocam hiç gerek yok. Ben Epic Romdan çok memnunum ama Geliştiricisi Mi6 için geliştirmeyi bıraktı şuanda, diğer Ekip üyeleri farklı telefonlar için geliştirmeye devam ediyor.

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
O zaman boşverin hocam hiç gerek yok. Ben Epic Romdan çok memnunum ama Geliştiricisi Mi6 için geliştirmeyi bıraktı şuanda, diğer Ekip üyeleri farklı telefonlar için geliştirmeye devam ediyor.
Bende epic denemeyi dusunuyordum ama guncellemeyi bekliyordum bunu ogrendigim iyi oldu sagolun :) , suanda global betadayim pil konusunda cok iyi happy~~

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bende epic denemeyi dusunuyordum ama guncellemeyi bekliyordum bunu ogrendigim iyi oldu sagolun :) , suanda global betadayim pil konusunda cok iyi happy~~

Epic rom geliştirici Rom geliştirmeyi bırakmasaydı bende O Global Beta tabanlı Epic Romda olacaktım hocam :) Bu arada sorunları düzeltmişlermi Global beta'da artık?

Üst Alt