Rom MiuiProTR Mi6_7.11.2

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Benim merak ettiğim;
Epic rom mu Mi-Globe mi?
Quick card ve face unlock vs benim için önemli değil.
Ben batarya optimizasyonu iyi olan hızlı ve stabil bir rom bakıyorum açıkcası.
Sizin fikriniz nedir ?

Hocam Mi-Globe romu hiç kullanmadım, kısmet olmadı halen kullanabilmek. Epic Rom batarya süresi olarak 1 tık daha iyi Miui Pro'dan. Epic Rom haftalık olarak güncelleniyordu, fakat geliştirici artık 2 haftalık güncellemeye döndü, sonrasında da aylık güncellemeye dönecek gibi artık. Mi-Globe haftalık olarak güncellenmeye devam ediyor.

Epic romdan memnundum, eğer haftalık güncelleme önemli değilse Epic romu tavsiye ederim. Fakat öncesinde Mi-Globe'u da deneyebilirsiniz.

Revilationer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S6 Edge
Konular
0
Hocam suatsari hocam sorunca dank etti. Siz o sekilde Global romdan gecemezsiniz hicbir roma. Sebebi hafizadaki sifreleme. Cihazi komple yedekleyin pcye. Sonra twrpden wipe kismindan format data yapip, hafizayi komple formatlayacaksiniz. Hafizadaki sifreleme kalkacak. Sonra cihaz twrpdeyken, hafizaya romu atacaksiniz. Sonrasinda flashlayinca sorun çıkarmamasi gerekiyor.

Eger yine sorun yasarsaniz, format data sonrasinda cihazi twrp modunda yeniden baslatin, sonra kurun romu. Cihazi ilk aldigimda bu sorun beni de cok ugrastirdi.
Allah razı olsun üstadım, mesajınızdan önce miui toolla yapayım dedim o da sildi bütün verimi zaten :)
Çok teşekkür ederim tekrardan

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Allah razı olsun üstadım, mesajınızdan önce miui toolla yapayım dedim o da sildi bütün verimi zaten :)
Çok teşekkür ederim tekrardan

Sevindim hocam halledebilmenize. Bende cihazı ilk aldığımda bu sorunla kaç gün uğraştım, sonrasında sağolsun bu işlemi daha önce yapan bir arkadaş yönlendirdi de o şekilde çözebildim. Aslında daha önce de Twrp ve Custom rom kullanırdım cihazlarımda, fakat Android 7'li ilk cihaz Mi6 kullandım, onda da Android 7.0 ile hafızayı şifrelemeye başladıklarından haberim yoktu.

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
Açılış kısmın Miui Pro yazısında takıldı. 1 saate yakındır. Şimdi yedeği yükledim ancak onda da açılış ekranında kaldı. Ne yapmam lazım?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Açılış kısmın Miui Pro yazısında takıldı. 1 saate yakındır. Şimdi yedeği yükledim ancak onda da açılış ekranında kaldı. Ne yapmam lazım?

Daha önceki kullandiginiz romu yaptığıniz islemleri sirayla yazarsaniz, ona göre devam edilebilir. Bir yerde hata olmus ama nerede, buna göre tekrar gözden gecirilmeli yaptiklariniz.

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
Daha önceki kullandiginiz romu yaptığıniz islemleri sirayla yazarsaniz, ona göre devam edilebilir. Bir yerde hata olmus ama nerede, buna göre tekrar gözden gecirilmeli yaptiklariniz.
Datayı formatlamadan Golbalden geçmeye çalıştım. Bu nedenle olmadı. Şimdi datayı formatladım ancak bilgisayardan telefon hafızasını göremiyorum. Recovery den görmesini sağlayabilir miyim?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Datayı formatlamadan Golbalden geçmeye çalıştım. Bu nedenle olmadı. Şimdi datayı formatladım ancak bilgisayardan telefon hafızasını göremiyorum. Recovery den görmesini sağlayabilir miyim?

Hocam cihaz twrp deyken, cihaz hafizasina erisebiliyor olmaniz gerekli. Eger erisemiyorsaniz, twrp de advanced kisminda mtk enabled i seciniz. Eger enabled halinde ise, disabled yapıp tekrar enabled yapiniz. Halen görünmüyorsa, pc de driverlar eksik olabilir.

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
Hocam cihaz twrp deyken, cihaz hafizasina erisebiliyor olmaniz gerekli. Eger erisemiyorsaniz, twrp de advanced kisminda mtk enabled i seciniz. Eger enabled halinde ise, disabled yapıp tekrar enabled yapiniz. Halen görünmüyorsa, pc de driverlar eksik olabilir.
OTG ile denicem. Olmazsa dediğini yapıcam. Rica etsem bu data format kısmını ilk mesaja ekler misin? Daha fazla mağduriyetin önüne geçmiş oluruz.

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
T
İlgiden dolayı teşekkür ederim. OTG ile hallettim.

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
26 sına güncelleme gelmiş nasıl tr yaptığınızı anlatabilir misiniz?Beklemeyelim en azından .rom vazgeçilmez(:

Üst Alt